PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجي درمورد خريد جيپ صحرا با موتور پاترول

كارمندكوچولو
07-06-2012, 06:22
باسلام به همه عزيزاني كه دلي به پهناي آسمون خدا دارند و هيچ وقت آروم نمي شينن و دنبال يه راه بهتر براي زندگي بهتر هستن و بهمين دليل عاشق طبيعت و بيابون و اين چيزا (مثل آفرود رفتن) هستند. ازتون ميخوام منو راهنمايي كنيد. چندوقتي است يه جيپ صحراي ملوس مدل80 ايران با موتور و گيربكس پاترول دل ما را برده وچون مزايده ارتش بوده و فقط 14000 كيلومتركار كرده خيلي تميز وداراي سقف فايبر و چهار حلقه لاستيك پهن و نو و بتازگي بيمه شده(چندروزبيشترنيست) ولي قيمت را 9 ميليون اعلام كرده آيا منطقي است كه دوو سي يلوي مدل 81 را با آن معامله كرد يانه؟ باتوجه به اينكه دووي من هم تميز است و حدود 140 هزار بيشتركارنكرده است. ازتمامي عزيزاني كه به اين سايت سر ميزنند و مطلب مي نويسند تقاضا ميكنم نظرات خود را اعلام كنند.ضمنا اين رخش برنگ كرم رنگ است و خوش رخ و زيباست . حيف كه ازآن عكسي ندارم كه شما هم از ديدن آن لذت ببريد.بيصبرانه منتظر وصول نظرات شما عزيزان هستم. هميشه سالم و تندرست باشيد.

majidjunior
07-06-2012, 06:51
نميشه هم دوو رو داشته باشين هم اون عروسك رو بخرين؟ :confused:

آخه جفتشون ****ن:ura1:

shahin-galanti
07-06-2012, 08:46
9 تومن زیاده و برای شهر زیاد راحت نیست.میتونی در کنار سی یلو یه جیپ 3 یا 4 تومنی بگیری و یواش یواش ایراداتشو برطرف کنی.

keysan7
07-06-2012, 09:09
منم با شاهین اقا موافقم 9تومن براش زیاد بابا ببین نمیتونی یکم ازش تخفیف بیگری یا اگه با سی یلوت عوض میکنه عوض کن

ali_70
07-06-2012, 10:05
ماشین ارزنده ایه ، مدل بالا راحت 10 سال می شه با خیال راحت سوارش شد . موتور و گیربکس پاترول ( موتور زد ژاپن اصل ) به هر حال هیچی نباشه این ماشینا سفارشی ساخته شدن . نوع ورق بدنه که این مدل رو نسبت به سایر جیپ ها حدودا 300 کیلو سنگین تر کرده.(چند جداره) .شما کاپوت رو بدید بالا ،سنگینی محسوسه.

با جمیع جهات اگر هم یکمی تخفیف بگیرید قطعا گزینه ی مناسبیه ، مطمئن باشید از این مدل بهتر نمی تونید تو بازار پیدا کنید . تو سندش هم کروک ذکر شده .

این هم نظر آقای پرویز گیلاسی راجع به این خودرو :

این نوع جیپ را من بهارسال گذشته دیدم...یکی از دوستان برام آورد و رفتم تستکردم.
این جیپ ساخت پارس خودرو به سفارش ارتش بوده ..هدف ساخت پلاتفورمی برایحمل نفر ...تفنگ 106 ..موشک ضد تانک...مینی کاتیوشا...و ....بوده که بعد از یک سریتست. مورد قبول قرار نگرفته و هیچ کدام وارد خدمت ارتش نشده و فروخته شدند.یعنیتقریبا صفر کیلومتر بودند...مدل 1380 تا 1382
موتور گیربکس نیسان z ..اصلژاپن..
دیفرانسیل ها جلو عقب 9/44 ...صحرا ..هندی
اطاق سفارشی با ورق ضخیم وکف اهن کشی شده
شاسی صحرا (بزرگ)...جالب نیست و ترک خورده درست زیر دستهموتورها
تنها مزیت این ماشین موتور گیربکس است و اطاق خیلی سنگین (کافیه کاپوتجلو ماشین را بلند کنی متوجه میشی)و شاسی ضعیف ترکیب خوبی در نیامده..
اونوقت بهمن با قیمت 3.5 میدادن ...نخریدم...(البته فروشنده دوستم بود)بعدا همین ماشینها رابا قیمتهای 6 تا 8 فروختن به خریدارن تازه کار ...(امان از پول مفت و دل بیرحم)الکیقیمتشان را بالا برده اند در حالیکه مطلقا در آفرود حریف جیپ صحرا معمولی و جیپگالانت نیست.و به علت وزن فوق العاده زیاد براحتی گیر کرده ...مشکل سازمیشوند..
اینایی که گفتم تجربیات خودمه و دقیقا با جیپ خودم در مکانهایمشابه...کنار سد...صخره نوردی...گل لای ...رودخانه ..تست کردیم...در هیچ موردیبرتری نداشت...
یکی از دوستان هم که خریده بود ...بعد از یک سفر واقعا آفرود.. ویک مسابقه....فروختش...بس که گیر و اذیت کرد...
ولی خوب قیافه قشنگی داره....مدلبالا هم که هست...نرم و روان بی صدا و محکم...همین..
اون فنر لول دیفرانسیل عقبرا هم برای تقویت فنربندی بار سنگین ...گذاشتند و کار مهمی برای استفاده شخصینمیکنه..
صفحه امپرش هم سفارشیه و یدکی نداره در بازار...
شیشه جلوش هم برفپاک کنهاش بالا ست که راحت به سر ادم اصابت میکنه...
ترمز دستیش هم مال پاترولهو جیپ کالانت و صحرا مدل پایین هم اینطوری دارند.

مدل جیپ بنام چالاک..
موتور گیربکس پاترول (نیسان z)
اطاق صحرا سفارش ارتش با ورق سنگین..
شاسی و دیفرانسیلصحرا
قیمت...بین 6.5 تا 8...میلیون(مدل 1380)

قدرت خیلیخوب...تاخت و سواری خوب در اسفالت...خشک وسفت در جاده خاکی وآفرود....
سربالایی..سرازیری ...خیلی عالی...
عملکرد در اب زیاد ...قابلقبول...

عملکرد در گل ولای...افتضاح...(به علت وزن خیلی زیاد...زود گیر میکنه..در آوردنش هم فقط کار وینچسنگین...یا تراکتوره)

اینجا...برای نجات ازگل دنده عقب رفت داخل اب...که پمپ بنزین برقی سوخت...زمین گیر شد...با دو تا جیپ ویک پاژرو هم در نیامد..تراکتور کمک کرد و اومد بیرون.

قطعا برای من و شما که استفاده ی نرمال داریم گزینه ی مناسبیه ، ایشون بیشتر از دید استقامتی و مسابقه ای نقدش کردن ، مگر نه عالیه .

ایرادی هم که ایشون راجع به ترک شاسی در مجاورت دسته موتور ذکر کردن ، در صحرای های اتاق بزرگ هم شایع هست ، خب یک مقدار وزن بیشتر مزید بر علت شده ، قطعا اگر به ماشین فشار نیاورید و جامپ نزنید سالیان سال برای شما کار می کند .

راه حلش هم اینه که اتاق رو جدا کنید و شاسی رو از دو طرف سرتاسر جوش بدهید و قسمت محفظه ی موتور رو تقویت کنید .

پ.ن : موتور زد ژاپن تا سال 76 یا 77 بر روی پاترول قرار گرفت و از اون به بعد موتور مگا مونتاژ شد .اینو گفتم که بدونید همین موتور زد بودنش مزیته .

jeepi
11-06-2012, 11:42
سلام بر جناب آقای میرزایی عزیز/ براتون مفدور هست که از کا ام خودتون چندتا عکس بگذارید؟

كارمندكوچولو
12-06-2012, 11:10
آقاي jeepi سلام عليكم اگر شهر كرمان تشريف داريد كه حضورا با جيپ ميام خدمتتون.
اينم همراه بنده 0913398054
ارادتمند بچه هاي اهل طبيعت و عاشقان زيبايي هاي خداوندي- ميرزايي

باسلام مجدد وعرض معذرت- شماره همراه من 09133980954 ميرزايي بازم چاكر همه هستيم

اگر از دوستان شماره اي از استادگيلاسي دارند يا خود ايشون افتخار تماس با اينجانب را بدهند خوشحال مي شوم راهنمايي بفرماييد.

jeepi
12-06-2012, 11:17
مع الصف فعلا تا 14 تیرماه بدجور گرفتارم والا حتما" خدمت میرسیدم.
صحرا پیدا کردید یانه؟ و یا اینکه کلا منصرف شدید؟؟؟
*** عکس از k m فراموشتون نشه.

arminjeepi
12-06-2012, 12:08
سلااااام جناب میرزایی عزیزم خوبی؟
یکی از دوستان تی تی به نام اقا داوود یه نمونه ازین ماشین داشت که واقعا جز تمیز ترین جیپای ایران بود که فروختش رفت کردستان به مبلغ 8.5 اگر اشتباه نکنم با وینچ و سایر لوازم
به نظر من دادن 9 میلیون برای یه جیپ زیاده شایدم برای من اینجوری باشه هرچند خیالتون از خیلی جهات راحته
به نظر من داشتن کاام در کنار دوو بهترین کاره
چون شما دارین 9 میلیون پول بدین و همیشه توی بیابون این نگرانی رو دارین که نکنه اسیبی بش وارد شه
ولی کاام از خیلی جهات مناسبتره هرچند من میدونم کاام شما تا الان حدود 7 تومن براتون وایساده.
و این رو هم در نظر بگیرین واقعا الان بازار به حدی خرابه ه خریدن این ماشینا از چند جهت اشتباهه
1.شما 9 توم دارین پول برای ماشینی میدین که کاملا عشقیه یعنی شاید عوام هیچ وقت نتونن تصورکنن 9 تومن پول این ماشینه
2. بعضی ماشینا مثله سکه میمونند مثلا 206 تیپ 2 یعنی امکان نداره رو دستت بمونن نهایتا با 100 توم سود یا ضرر میدی بره اما جیپ مشتریه خودشو داره و اگر یه وقتی به پولش نیاز داشته باشی باید صبر داشته باشی تا فروش بره از لطف خدا ماشالله الانم همه تو سر مال زن هستن کافیه بفهمن پولشو لازم داری.
3.سرمایه گزاری به عنوان ماشین اول روی جیپ کار 100 درصد اشتباهیه...درسته جیپ نمیگم بده اما باید کنارش یه ماشینه دیگه باشه که بعد از یه مدت نیازشو احساس میکنی.
به نظر من کاام خوشگلتونو نگه دارین.....

jeepi
12-06-2012, 13:14
100/. نظر اقا آرمین رو تائید میکنم

كارمندكوچولو
12-06-2012, 13:24
باسلام خدمت آقاآرمين عزيز و تشكر از راهنمايي عاقلانه شما:من هرچي با عيال سر خريد اين جيپ كل كل ميكنم بازم مخالفه (ازنوع وحشتناك و سربريدن) ولي بازم بقول شما داشتن ماشين سواري دركنار جيپ كارعاقلانه تريه و كم كم دارم به همين حرف شما ميرسم كه جيپ مثه بعضي ماشيناي ديگه فقط طالب خاص خودشو مي خوادو جايي كه نياز مالي داشته باشي فقط بايد صبركردو بعد هم باكلي ضرر فروخت.ضمنا كاام هم مشتري داره ولي خداييش دلم نمياد بدمش دست غريبه و ميدونم كه هر ماشيني كه ميفروشم (خصوصا جيپ كاام كه قيافه باحالي داره) بدجور پشيمون ميشم. درهرحال بازم از راهنمايي تون ممنونم.
ارادتمندهمه بچه هاي اهل كوه و بيابون- مجيد ميرزايي مقدم از كرمان

ضمنا از اظهارلطف آقاي jeepi هم خيلي ممنونم.

arminjeepi
12-06-2012, 13:40
کاامو نگه دار که بفروشی فکر کاام داشتنو از سرت بیرون کن.....
مرد مومن ماشینتو بدی بره بر فرض محال یه ماشین دیگه پیدا کردی اصلا نمیدونی چیه رکابش چه جوریه عیبو ایراداش چیه.... اما این ماشینو خودت دیگه قلقش دستته...
یه اصطلاحی تو افرود هست به نام غولنج گرفتن ماشین شما الان بردیش اینور اونور سور صداهاشو عیباشو نشون داده ولی یه ماشین دیگه بخوای بگیری باید کلا وقت بزاری تا غولنجش گرفته شه:)
من نمیدونم عیال ها چرا با جیپ مشکل دارن:))))شاید چون نمیزاره همسرشون هیچ وقت توخونه باشه یا بیابون یا دست به اچار:))
از شما چه پنهون مام با اینکه مجردیم ولی دودراودر کل کلش وجود داره:)):ura1:

كارمندكوچولو
12-06-2012, 14:45
باسلام مجدد: اينكه گفتي خانما از جيپ بدشون مياد واقعا همينطوره ولي اگه از بيرون بيايي و دوتا كبگ زده باشي كل كل تمومه ولي با اين حال خداوند زنها را براي كم كردن طول عمر مردان آفريدو هميشه غرغرشون روبراست.ضمنا اينكه كاام درحال حاضر مشكلي جز تعويض لنت چارچرخ نداره و خدا روشكر تاحالا مشكل مالي عمده اي نداشته و فقط مصرف بنزينش يه كم بالاست كه اونم نوش جونش تاببينيم امسال فصل شكار چيكارمي كنيم .

ارادتمندهمه- ميرزايي

jeepi
12-06-2012, 17:13
انشالله فصل پروانه یه سر به کوهپایه و بیدخون میزنیم/ جیپامونم ی کل حسابی باهم میگیرن.
اگه تونستید باهام تماس بگیرید( زنگ زدم جواب ندادین)

admiralII
17-06-2012, 10:59
روزگاري من هم به شكار علاقه داشتم
اما وقتي عاقلانه فكر كردم ،دليلي براي كشتن حيواناتي كه جزءي از زيبايي طبيعت هستن پيدا نكردم.
اگر شما دليلي پيدا كرديد به ما هم بگوئيد ممنون ميشوم.
اتفاقا ديروز جائي بودم با پاترول كه خرگوشها از كنار ماشين ميدويدند و واقعا ديدن آنها خيلي زيباتر از كشتنشان بود.
براي جلوگيري از ورود تاپيك به دشت باقالي ها خدمتتان عارضم كه اكثر صحراهاي موتور پاترول سر شاسي شكسته دارند در زمان خريد بسيار دقت بفرمائيد .
اگر اين جيپ هماني است كه زماني در ايران ماشين با قيمت 7 تومن آگهي شده بود و سقف فايبر گلاس مشكي هم برايش خريداري شده بود، متعلق به دوست بنده بود و ماشين خوبي است.
در راه خريد ماشين دلخواه موفق باشيد.

mehranina
05-12-2013, 18:40
توصیه می کنم شما کمی به این مبلغ اضافه کنید و یه پاترول بخرید
پاترول راحتی و آرامش رو به ارمغان میاره
---------------------------------------
patroliha.blogfa.com

ESI2323
06-12-2013, 08:07
بابا چرا میزنین تو یر مال. آخه کی یه جیپ سالم رو به کمتر از 9 میده...

اگه طرف بره جیپش رو اوراق کنه همون 7-8 براش در میاد
کسانی که دنبال جیپ ارزون هستم به فکر تعمبر موتور و فنی هاش هم باشن. الان با این آشفتگی بازار خودرو با این پول باید بری پی کی و پراید مدل 75 سوار بشی که جرات نکنی از شهر خارج بشی

omid_d2
06-12-2013, 10:33
حالا که این بحث قیمت شد من هم یه توضیحی بدم دوستان
ببینید واقعا الان 10 میلیون پولی نیست واین که بعضی از دوستان میان و میگن جیپ 3 یا 4 تومنی بخر خودت درستش کن واقعا تو شهر شما الان ماشین به قیمت 3 تا 4 تومن هستش؟
قیمت منصفانه جیپ حالا هر مدلی البته با پلاک ملی و بیمه همین حدود هستش حالا یکی بالاتر از 10 چون خرجش شده و سالم تر که به 100 میلیونم میرسه
یکی هم ساده هست و کار داره که فکر نمیکنم زیر 7 یا 8 کسی بده
لطفا همدیگر رو گمراه نکنیم

jimbo
06-12-2013, 14:27
خیر قربان این طور نیست .
الان طرفای ما یه گالانت متوسط رو میتونی با 3 یا 4 تومن بخری . اما خوب قطعا خرجهایی هم داره .
گالانت خیلی تمیز بدون خرج 7 تومن .
قیمت ماشین افت کرده .
قیمتهای اینترنتی همیشه فضایی بوده اما تو واقعیت یعنی جلوی بنگاه از این خبرا نیست.
یه هفته س جلوی یه بنگاه یه پاترول 6 سیلندر یشمی بژ رو گذاشتن 4.5 ! هیچکی نمیخره .
صحرای 77 اتاق عوض فنی تمیز 5 تومن .

viper7
06-12-2013, 14:37
دوستان تاریخ پستها رو بخونین...
اون موقع با 5-6 تومن میشد سالمترین جیپ روخرید :)))))))))))
انگار داریم در مورد زمان شاه خدابیامرز صحبت میکنیم!!

omid_d2
06-12-2013, 22:27
خیر قربان این طور نیست .
الان طرفای ما یه گالانت متوسط رو میتونی با 3 یا 4 تومن بخری . اما خوب قطعا خرجهایی هم داره .
گالانت خیلی تمیز بدون خرج 7 تومن .
قیمت ماشین افت کرده .
قیمتهای اینترنتی همیشه فضایی بوده اما تو واقعیت یعنی جلوی بنگاه از این خبرا نیست.
یه هفته س جلوی یه بنگاه یه پاترول 6 سیلندر یشمی بژ رو گذاشتن 4.5 ! هیچکی نمیخره .
صحرای 77 اتاق عوض فنی تمیز 5 تومن .

گالانت متوسط 3 تومن اگه داشتی من خریدارم
09111432791

karan zamani
06-12-2013, 22:50
الان اصلا وضع خرید و فروش خوب نیست .تحریم خودرو رو برداشتن و ملت منتظر اینن که قیمتا بیاد پایین .و زیاد خرید و فروش نمیشه .من کارم جوری که زیاد مراکز تعویض پلاک میرم .طرف تو همشهری پاترول اگهی کرده ماشینشم واقعا تمیزه ولی کو خریدار بعد 1 ماه اگهی میزنه قیمت توافقی یا معاوضه

jimbo
06-12-2013, 23:00
کاملا درسته.
ببخشید امید ولی بنده بنگاه دار نیستم .
اما واقعیت همینه .
تا 2 روز پیش هم یه مورد تو نغده سراغ داشتم 200/3
جوینده یابنده است.
به گیلاسی بگو برات پیدا میکنه .

ESI2323
08-12-2013, 15:47
شهر شما باید خیلی جالب باشه. پسر دایی من توی بهشر نمایشگاه داره خودش پاترول 6 سبلندر رو 17 خریده
اونجا جیپ هم کمتر از 12 الی 13 نیست.
مرد حیابی چهار حلقه لاستیک الان مبشه 3 تومن . چطوری قیمت میدین بابا

هر کی جیپ داشت 4 تومن من هر چندتا باشه خریدارم

shahin-galanti
10-12-2013, 18:39
دوست عزیز تو مناطق شمالغرب که معدن جیپه از این حرفا خبری نیست...و دقیقا مثل حرفهای کاربر (jimbo) هست....این قیمت ها بدون رینک و لاستیک اسپورته چون لاستیک باریک بیشتر به کاره مردم میاد تا لاستیک پهن....قیمت های فضایی تو مناطق شماست تو این مناطق کسی بیشتر از این واسه جیپ پول نمیده...
قبول نداری؟یه سفر بیا شمالغرب خودت هر چند تا صحرای 4 تومنی خواستی بگیر

jimbo
12-12-2013, 16:54
جمله مشهور فروشندگان ماشین (مخصوصا دو دیف ) :

" داداش فقط 4 تومن لاستیک و 2 تومن رینگ زیر ماشینه "

هرچی ماشین قیمت فضایی دیدم اولین حرفشون همینه .

یکی نیست بگه تو اگه خیلی ماشینتو میخواستی رینگ و لاستیک نو نمینداختی زیرش و بعد بفروشیش .
اگه فروشنده واقعی هستی حق انتخاب رینگ و لاستیک رو میذاشتی برای خریدار .
تابلوه که یه جای کار میلنگه .

یه جمله مشهور دیگه :
" داداش یه سال کامل بیمه داره با 10 سال تخفیف "
و یه جمله مشهور دیگه :
" داداش از سپر عقب تا سپر جلو رو نوی نو کردم .همه لوازم رو فابریک انداختم . موتور تازه تعمیره ."

عجب لطفی کرده ! انگار قرار بوده تو پیت حلبی بخری .

hamid_alirezaei
12-01-2014, 00:03
دوست عزیز تو مناطق شمالغرب که معدن جیپه از این حرفا خبری نیست...و دقیقا مثل حرفهای کاربر (jimbo) هست....این قیمت ها بدون رینک و لاستیک اسپورته چون لاستیک باریک بیشتر به کاره مردم میاد تا لاستیک پهن....قیمت های فضایی تو مناطق شماست تو این مناطق کسی بیشتر از این واسه جیپ پول نمیده...
قبول نداری؟یه سفر بیا شمالغرب خودت هر چند تا صحرای 4 تومنی خواستی بگیر

با سلام
حرف های شما و کاربر جیمبو به طور کامل تایید میشود ... چند روز آخر هفته گذشته شهرستان های بوکان، میاندوآب، سقز و ... بودم و آمار کلی از قیمت ها گرفتم ... باید بگم که جیپ گالانت واقعن طرفدار داره و توی خرید و فروش حرف اول رو میزنه و قیمتش هم از 4 تومن موتوری سالم با بدنه یکمی تا یکمی بیشتر کاردار پیدا میشد الی7-8 تومن که بازسازی شده و یا واقعن تمیز بودن ... اگر اشتباه نکنم پیرانشهر بود که جیپ گالانتهاشون ارزونتر و 3-4 تومنی بود که بهشون جیپ چادری میگفتن ولی ظاهرشون یکم خسته به نظر میرسید ... اما مهاباد گالانت های سرحال و بهتری موجود بود کمی گرانتر از 4-5 تومن به بالا و اکثر جیپ هایی دیدم حداکثر تا سال 71-72 با لاستیک فابریکی جیپ (یا کمی پهن تر، فک کنم نیم پهن ) بودند و جیپ هایی با موتور 16 سوپاپ و موتور بزرگ زیاد طرفدار نداشتن 16 سوپاپ یا همون موتور پاجیرویی از 7تومن تا 10 تومن دیدم ... که 10 تومنی رو حتی خود بنگاه دار هم میگفت داره گرون میده !!! در صورتی که جزو معدود 16 سوپاپ ها یا موتور بزرگ هایی بود که دیدم شاسیش بدون تَرَک در قسمت دسته موتو بود و تودوزی نو با گاز سی ان جی و خلاصه واقعن سرحال بود .... اما با توصیه دوستان کُرد عزیزی که حضور داشتند و به نظرشون قیمتش بالا بود ! :attachment435: پشیمون شدم از خریدش !!!به امید جیپ تمیز تر و بهتر!
یه گالانت بازسازی شده واقعن زیبا با لاستیک های پهن هم و رینگ فابریکی هم دیدم که به قیمت 8 تومن معامله شده بود... ! در نهایت به این نتیجه رسیدم که در آینده ی نزدیک و با بهبود وضع جوی یک جیپ گالانت خریداری کنم و تمام کارهای فنی و تزیینی احتمالی رو هم همونجا انجام بدم ... هم با سلیقه خودم یه جیپ خواهم داشت :ura1:و هم از نظر قطعات مورد نیاز احتمالی و همینطور تعمیرکاران کاربلد و با تجربه ای که اونجا هستند استفاده می برم !