PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتفاقهای امروز . فرصتی برای رصد کردنصفحه ها : 1 [2]

raminarti
07-10-2012, 20:31
محمد مرسی در یکی از خودروهای قدیمی ریاست جمهوری مصر در استادیوم قاهره


http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/7/16/31126_700.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------نرخ واقعی خودروهای داخلی


قیمت خودرو در ایران بالاتر از سطح جهانی‌است. این تفاوت قیمت هم آنقدر نیست که بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. چنین فاصله قیمتی ناخودآگاه این سوال را پیش می‌آورد که قیمت واقعی خودروهای پرفروش در ایران چقدر است و ایرانی‌ها برای چنین خودروهایی چقدر بیشتر از عرف جهانی هزینه می‌کنند.

به گزارش انتخاب به نقل از اقتصاد ایران آنلاین، قیمت خودرو در ایران بالاتر از سطح جهانی‌است.

این تفاوت قیمت هم آنقدر نیست که بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. چنین فاصله قیمتی ناخودآگاه این سوال را پیش می‌آورد که قیمت واقعی خودروهای پرفروش در ایران چقدر است و ایرانی‌ها برای چنین خودروهایی چقدر بیشتر از عرف جهانی هزینه می‌کنند.

در این میان به یک نکته اساسی دیگر هم باید توجه داشت. آن هم اینکه خودروهایی که اکنون در ایران در آستانه انفجار تولید هستند و هر روز تعداد بالایی از این خودروها در پارکینگ کارخانه ذخیره می‌شود از رده تولید شرکت‌های سازنده اصلی و فرعی آن خارج شده است. همین موضوع باعث می‌شود که کمی سنجش قیمت خودروهای مورد ذکر در کشورهای اروپایی و آمریکایی سخت شود ولی با این تفاسیر می‌توان قیمت تقریبی آنها را محاسبه کرد.

البته فاصله قیمتی خودروهای دست‌دوم در داخل و خارج کشور هم دست‌کمی از خودروهای نو ندارد و این گزارش می‌تواند به خودروهای دست‌دوم هم مربوط شود. در این گزارش ما سعی می‌کنیم برای تبدیل قیمت خودروها در داخل و خارج کشور از نرخ دلار ۱۶۰۰ تومانی استفاده کنیم زیرا بسیاری از کارشناسان معتقدند که این قیمت منطقی و واقعی دلار در کشور است. همچنین برای راحت‌تر شدن کار، قیمت‌ خودروها در کشورهای اروپایی را از یورو به دلار تبدیل کرده‌ایم.

اکنون در کشور ۴ خودرو پرفروش و مهم داریم که اقشار مختلف جامعه را به خود جذب کرده است. قشر متوسط و متوسط رو به بالا به تیپ‌های مختلف ۲۰۶ روی آورده‌است و این خودرو با ظاهر به‌روزش توانسته دل این قشر را به دست بیاورد. تندر ۹۰ یا همان لوگان فرانسه قشر متوسط اداری و کارمند را مجذوب خود کرده و توانسته نیازمندی‌های آنها را برطرف کند.

پژو ۴۰۵ و پراید هم که در محدوده قدرت قشر کم‌درآمد قرار گفته است و آنها نیز چاره‌ای ندارند که با این دو مدل خودروی بی‌کیفیت سر کنند. بنابراین آنچنان بی‌راه نیست اگر بگوییم این ۴ مدل خودرو اکنون جزو پرمتقاضی‌ترین خودروهای ما هستند که شرکت‌ها با فروش آن سودی قابل توجه نصیب خود می‌کنند.

اگر شما تصمیم بگیرید در کشورهای اروپایی یک پژو ۴۰۵ خریداری کنید برای آن باید مبلغ ۳ هزار دلار بپردازید. این مبلغ در کشور ۵ میلیون تومان برآورد می‌شود، آن هم در حالی که ۴۰۵ سوار داخل کشور برای خرید مدل‌های جدید این خودرو باید ۱۵ میلیون تومان هزینه کند. یعنی ۱۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت واقعی آن!


کدام قیمت واقعی‌است؟

در مرحله اول باید در نظر گرفت که خودروهای پرمتقاضی در کشور ما دیرگاهی‌است که آنچنان طرفداری در کشورهای اروپایی و آمریکایی ندارند و توجه‌ای از سوی دیگر کشورها به آن‌ها نمی‌شود.
مرحله بعدی این است که بپرسیم آیا متقاضی‌های داخل کشور برای این خودروها مانند دیگر کشورها قیمت‌های واقعی‌ و عادلانه پرداخت می‌کنند و یا متحمل هزینه‌های بیشتری می‌شوند.
بررسی قیمت این ۴ خودروی نام برده در کشورهای تولیدکننده آن نظیر فرانسه و کره نشان می‌دهد که قیمت خودروها در کشور ما بسیار بیشتر از قیمت واقعی‌ آنها در مبدا اصلی تولیدکننده آنهاست.
برای مثال اگر فرانسوی‌ها برای خرید پژو ۲۰۶ مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار پرداخت می‌کنند در کشور ما برای خرید این خودرو باید حدود ۸ میلیون تومان بیشتر هزینه شود.

این موضوع برای تندر ۹۰ یا همان لوگان فرانسوی‌ها هم به همین شکل است. آنها برای خرید این خودرو قیمتی برابر با ۸ هزار دلار می‌پردازند که به ریال مبلغی در حدود ۱۳ میلیون تومان می‌شود. این در حالی‌است که تندر ۹۰ در بازار آزاد به قیمت ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و اگر بتوان آنرا به صورت کارخانه‌ای خریداری کرد باید مبلغ ۱۶ میلیون تومان به شرکت سازنده پرداخت کرد. بنابراین متقاضی ایران برای خرید ال-۹۰ مجبور است ۳ تا ۱۲ میلیون تومان بیشتر از متقاضیان اروپایی و آمریکایی پرداخت کند و از قیمت منطقی این خودرو فاصله بگیرد.

از سوی دیگر جالب است بدانید که اگر شما تصمیم بگیرید در کشورهای اروپایی یک پژو ۴۰۵ خریداری کنید برای آن باید مبلغ ۳ هزار دلار بپردازید. این مبلغ در کشور ۵ میلیون تومان برآورد می‌شود، آن هم در حالی که ۴۰۵ سوار داخل کشور برای خرید مدل‌های جدید این خودرو باید ۱۵ میلیون تومان هزینه کند. یعنی ۱۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت واقعی آن!

وضع پراید اما جالب‌تر است. این خودرو در کشورهای اروپایی و آمریکایی اصلا طرفدار ندارد و کسی حتی نیم‌نگاهی به آن نمی‌اندازد. اگر کسی بخواهد این خودرو را خریداری کند برای آن تنها ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار پرداخت می‌کند، یعنی چیزی در حدود ۱ میلیون تومان!

مصرف‌کننده داخلی اما برای خرید این خودرو در داخل کشور مجبور است ۱۰ میلیون تومان هزینه کند. ۱۰ میلیون تومانی که به احتمال زیاد در آینده به پله‌های قیمتی بالاتری صعود خواهد کرد.
این قیمت‌ها به خوبی نشان می‌دهد که قیمت خودرو در کشور نسبت به دیگر کشورها تا چه حد غیرواقعی و غیرمنطقی‌است. آن هم خودروهایی که نه از نظر کیفیت ارزش چنین قیمت‌هایی را دارند و نه از لحاظ هزینه ساخت در این اندازه هزینه‌بر هستند.

در جدول زیر می‌توان قیمت ۴ خودروی ذکر شده را مشاهده کرد:

مدل قیمت واقعی به دلارقیمت واقعی به تومان تفاوت قیمت نسبت به ایران
پژو 206 10 هزار دلار16 میلیون تومان8 میلیون تومان
تندر90 8 هزار دلار13 میلیون تومان3 تا 12 میلیون تومان
پراید550 دلار1 میلیون تومان9 میلیون تومان
پژو405 3 هزار دلار5 میلیون تومان10 میلیون تومان

raminarti
09-10-2012, 08:01
رونمايي از قيمت جديد خودروها
دنياي اقتصاد- سناریوی افزایش قیمت خودرو روز گذشته با اعلام قیمت‌های مصوب کمیته قیمت‌گذاری، بالاخره نهايي شد. طی دو ماه گذشته با تشدید بحران مالی خودروسازان و به دنبال آن عدم عرضه خودرو به بازار، زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش دوباره قیمت‌ها به گوش می‌رسید، این در حالی است که خودروهای داخلی یک بار نیز در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری مشمول افزایش قیمت شدند. هفته گذشته کمیته قیمت‌گذاری خودرو با توجه به اسناد و مدارکی که خودروسازان بابت افزایش هزینه‌های تولید ارائه کردند، تشکیل جلسه داد و با درخواست افزایش قیمت‌ها موافقت کرد. این در حالی است که نتیجه جلسه مذکور پس از گذشت یک هفته، یکشنبه شب در سکوت خبری سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و همچنین خودروسازان روي سایت فروش خودروسازان قرار گرفت. براساس قیمت‌های مصوب، محصولات شرکت ایران خودرو بین 9 تا 31 درصد مشمول افزایش قیمت شده‌اند؛ این در حالی است که افزایش قیمت خودروهای سایپا بین 14 تا 23 درصد بوده است. خودروی گرند ویتارا با 31 درصد افزایش قیمت رکوردار خودروهایی است که مشمول مصوبه کمیته خودرو بوده‌اند. از بین محصولات ایران خودرو پژو 405 دوگانه سوز کمترین افزایش قیمت را داشته است.اما در شرکت سایپا ماکسیما با 14 درصد و تندر E1 با 23 درصد افزايش قيمت کمترین و بیشترین رشد را تجربه کردند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2756/16-01.jpg (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=321754)
مصوبه تغيير قيمت رسمي شد
رونمايي از قيمت جديد خودروها
گروه خودرو-خودروسازان کشور بالاخره توانستند نتیجه رفت و آمد خود به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را بگیرند و با استناد به مسائلی مانند رشد نرخ ارز و کمبود نقدینگی، موافقت این سازمان را برای افزایش قیمت محصولات شان کسب کنند.
بر این اساس، سازمان حمایت با افزایش قیمت 9 تا 31 درصدی محصولات ایران خودرو موافقت کرده و به سایپایی‌ها و پارس خودرویی‌ها نیز اجازه داده 14 تا 23 درصد به قیمت خودروهای خود بیفزایند. قیمت‌های جدید، حاصل توافق جلسه هفته پیش در سازمان حمایت به شمار مي‌روند، جلسه‌ای که با حضور نمایندگان خودروسازان و مسوولان وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برگزار شده و حالا نتایج آن شوکی اساسی به مشتریان داده است. این در حالی است که مسوولان سازمان حمایت هیچ اطلاع‌رسانی در مورد افزایش قیمت‌ها انجام نداده و حتی منکر برگزاری جلسه موردنظر برای این موضوع شدند. سازمان حمایتی‌ها طوری در موضوع افزایش قیمت خودرو رفتار کردند که گویی اصلا قرار به گران شدن خودروهای داخلی نیست، غافل از اینکه در نهایت ماه پشت ابر نمی ماند و خبر گرانی خودرو به بیرون درز مي‌کند و اتفاقی که مي‌افتد، بی‌اعتماد شدن افکار عمومی نسبت به نهادهای مهمی چون سازمان حمایت است.
از طرفی، وقتی سازمان حمایت تغییر قیمت خودروهای داخلی را اعلام نمی‌کند و به اصطلاح منکر همه چیز مي‌شود، مشتری نمی‌داند دقیقا چقدر به قیمت خودروها اضافه شده که بخواهد اعتراض کرده و شکایت خود را به سازمان‌های مسوول از جمله سازمان حمایت ببرد.
عدم اطلاع‌رسانی سازمان حمایت برای خودروسازان نیز مي‌تواند محل دردسر باشد، زیرا مشتریان گمان مي‌برند آنها بدون مجوز قانونی قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند و دولت در جریان نبوده است. این موضوع البته به ضرر سازمان حمایت نیز هست، چون افکار عمومی به این سمت مي‌رود که این نهاد دولتی نتوانسته نظارت درستی بر قیمت‌ها داشته باشد.
منصفانه است؟
اما با افزایش قیمت خودروهای داخلی، نه تنها مشتریان جدید، که ثبت‌نام‌کنندگان قبلی نیز شوک حاصل از افزایش قیمت میلیونی خودروها را حس کرده‌اند. این دسته از مشتریان انتظار داشتند خودروهای ثبت‌نامی خود را با قیمت‌های قبلی تحویل بگیرند ، اما خودروسازان آنها را نیز مشمول افزایش قیمت‌ها کردند، که این اقدام در نوع خود نامتعارف و خارج از اصول مشتری‌مداری به نظر مي‌رسد.
وقتی کسی قصد خرید کالایی را دارد، ابتدا به جیب خود نگاه کرده و با توجه به توان مالی‌اش اقدام به خرید مي‌کند، حال اگر به یکباره اعلام شود قیمت کالای موردنظر چند میلیون تومان افزایش یافته و خریدار باید برای دریافت آن، این مابه‌التفاوت ناگهانی را بپردازد، طبیعی است که دچار شوک و ناراحتی شود.
به عنوان مثال برخی مشتریان ایران خودرو و سایپا، تندر-90 را با قیمتی حدود 17 میلیون تومان خرید کرده‌اند، حالا باید چهار میلیون دیگر نیز روی آن بگذارند تا بتوانند تندرشان را تحویل بگیرند و پرسش اینجاست که این رفتار منصفانه است؟
با توجه به تغییرات شدید قیمت خودروها، به نظر مي‌رسد بخشی از ثبت‌نام‌کنندگان عطای خودروهای ثبت‌نامی را به لقایشان ببخشند و از دریافت آن انصراف دهند، چه آنکه اگر بر دریافت خودرو اصرار داشته باشند، راهی جز پرداخت مابه‌التفاوت اعلام شده نخواهند داشت.
هر چند خودروسازان داخلی با مشکلات خاص خود روبه‌رو هستند و کارشناسان نیز تا حدی بابت افزایش قیمت به آنها حق مي‌دهند، اما افکار عمومی این افزایش قیمت را حداقل در بخش خودروهای پیش فروش شده نمی‌پذیرد. اینکه خودروسازان با وجود آماده بودن خودروهای پیش فروش شده، از تحویل آنها خودداری مي‌کنند تا قیمت‌های جدید روی شان اعمال شود، رفتاری نامناسب از دید مشتریان به شمار مي‌رود و سبب مي‌شود اعتماد عمومی به خودروسازان افت کند.
خداحافظی رسمی با خودروهای زیر 10 میلیون
حال اما ببینیم قیمت خودروهاي داخلی چقدر در نمایندگی‌ها تغییر کرده و مشتریان باید با چه مقدار پول به استقبال قیمت‌های جدید بروند.
بر این اساس، سازمان حمایت تقریبا با افزایش قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا موافقت کرده و به این دو شرکت اجازه داده 10 تا 20 درصد به قیمت محصولات خود بیفزایند. با چراغ *** سازمان حمایت، ایران خودرو حداقل 10 و حداکثر 20 درصد قیمت محصولات خود را افزایش داده و سایپا و پارس خودرو نیز حداقل 18 و حداکثر 20 درصد محصولات خود را گران کرده‌اند.
در این بین، سوزوکی گرندویتارا بیشترین افزایش قیمت را داشته و نزدیک به 16 میلیون تومان گران شده است. این خودرو در مدل اتومات کلاس 8 خود حدود 54 میلیون تومان قیمت داشت، اما حالا برای خرید آن از نمایندگی‌ها باید 75 میلیون تومان هزینه کرد. کمترین افزایش قیمت اما نصیب وانت پیکان شده که حدود یک میلیون و 850 هزار تومان گران شده است. بیشتر خودروها افزایش قیمتی حدودا دو میلیون تومانی داشته‌اند و برخی چهار میلیون و برخی هم بیشتر یا کمتر گران شده‌اند. در بین خودروهای پر تیراژ، پراید نه 100 هزار و نه 500 هزار و نه یک میلیون ، که دو میلیون تومان گران شده تا خودروسازی ایران رسما با محصولات زیر 10 میلیون تومان خود خداحافظی کند. همچنین محصولی مانند پژو 405 نیز حدود دو میلیون تومان گران شده و پارس هم نزدیک به چهار میلیون در مدل ELX افزایش قیمت داشته است. افزایش قیمت‌ها دامان محصولات وارداتی خودروسازان را نیز گرفته است، به نحوی که ایران خودرو حدود 14 میلیون تومان به قیمت سوزوکی کیزاشی خود افزوده و پارس خودرو نیز نزدیک به 16 میلیون تومان قیمت نیسان مورانو را بالا برده است. این خودرو در حال حاضر 127 میلیون تومان قیمت دارد.
طبق ابلاغیه سایپا به نمایندگی‌های این شرکت، قیمت هر دستگاه سایپا 111 مدل SL که قبلا 9 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسید به 11 میلیون و 540 هزار تومان رسیده و قیمت نوع SX این خودرو نیز از 9 میلیون و 900 هزار تومان به 11 میلیون و 940 هزار تومان افزایش یافته است، همچنین قیمت هر دستگاه سایپا 131 مدل SL نیز 12 میلیون و 130 هزار تومان و قیمت مدل SX این خودرو هم 12 میلیون و 530 هزار تومان تعیین شده است. پرایدها البته به کیسه هوا (ایربگ) مجهز هستند.
نمایندگی‌های سایپا همچنین هر دستگاه سایپا 132 مدل SX را 12 میلیون و 60 هزار تومان و مدل SL این خودرو با کیسه هوا را 12 میلیون و 200 هزار تومان عرضه می‌کنند. قیمت سایپا 132 مدل SX با ایربگ نیز 12 میلیون و 300هزار تومان تعیین شده است. همچنین خبر مي‌رسد سازمان حمایت با افزایش قیمت نزدیک به سه میلیون تومانی تیبا نیز موافقت کرده و این محصول هم اکنون 15 میلیون و 400 هزار تومان در نمایندگی‌های سایپا قیمت دارد. از پارس خودرو نیز خبر مي‌رسد قیمت هر دستگاه مگان با افزایشی حدودا هفت میلیون تومانی، به 44 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است. همچنین تندر- 90 پارس خودرو نیز چهار میلیون تومان گران شده و در حال حاضر قیمتی برابر با 21 میلیون و 40 هزار تومان دارد. هر دستگاه ماکسیمای اتوماتیک هم در حال حاضر 67 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد و این نشان مي‌دهد پارس خودرو بیش از 5/7 میلیون تومان به قیمت آن افزوده است.
در بین دیگر محصولات پارس خودرو، قیمت هر دستگاه پیکاب دو کابین از 42 میلیون تومان به 50 میلیون و 350 هزار تومان افزایش یافته و نیسان تیانا نیز 5/7 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.
واکنش ایدرو به افزایش قیمت‌ها
اما موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت خودروهای داخلی واکنش‌هایی را نیز به همراه داشته که در این بین مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به نوعی از اقدام انجام شده دفاع کرده است.
غلامرضا شافعی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسشی مبنی بر افزایش قیمت خودروهای داخلی به بهانه نوسان نرخ ارز و با وجود داخلی سازی 98 درصدی برخی خودروها، گفت: من این عدد را نمی‌دانم، ولی داخلی‌سازی هر خودرو با خودروی دیگر متفاوت است. یک بحث مربوط به خودروساز است و بحث دیگر مربوط به قطعه‌سازانی که به این خودروسازان قطعه می‌دهند. وی تاکید کرده تولید برخی قطعات مانند ایربگ ارزبری دارد و تولید‌کننده نمی‌تواند محصول خود را با نرخ‌های گذشته عرضه کند. شافعی در پاسخ به این پرسش که با وجود بومی‌سازی تولید پراید، دلیل افزایش دو میلیون تومانی قیمت این خودرو چیست؟ گفته که قیمت خودرو تابعی از عوامل تولید از جمله ارز است، البته محصولات سایپا و قطعه‌سازان این شرکت ارزبری بالایی ندارد و پراید عمدتا بومی‌سازی شده است. شافعی تاکید کرد: با فرض اینکه قیمت‌های سال گذشته نرخ‌های حساب‌ شده‌ای باشد، در اینکه باید در نرخ‌های جدید بازنگری شود تردیدی نیست.
وی در مورد بهره‌وری شرکت‌های خودروسازی گفته که متاسفانه امسال ایران خودرو و سایپا کاهش تولید داشته‌اند و این مساله باعث افزایش هزینه‌های سربار آنها می‌شود، در نتیجه هزینه سربار به ازای هر واحد خودرو نرخ بالایی خواهد بود که برای بهبود این وضعیت باید بهره‌وری و میزان تولید خودروسازان افزایش یابد.
عكس: آكو سالمي

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2756/16-02.jpg

raminarti
18-10-2012, 18:34
تصاویر خودرویی که در بزرگراه همت سقوط کرد

http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/7/25/32805_466.jpghttp://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/7/25/32806_207.jpg

raminarti
18-10-2012, 20:35
http://img4up.com/up2/36108405829520661754.jpg (http://img4up.com/)

http://img4up.com/up2/45391713366364937882.jpg (http://img4up.com/)

raminarti
20-10-2012, 23:55
گرانقیمت ترین خودروی دنیا
گران‌قیمت‌ترین خودروی دنیا نه از تکنولوژی‌های فضایی مد روز اثری دارد و نه مشخصات فنی خاصی دارد، بلکه قدمت و خاصیت سنت‌ ش- k -ن انه آن قیمتش را به شدت بالا برده‌است.
بنز (http://www.shafaf.ir/fa/tag/1/%D8%A8%D9%86%D8%B2)این خودرو را به صورت نقره‌ای رنگ تولید کرد و در تودوزی آن هم از چرم مشکی استفاده کرد. این خودرو همچنین در مسابقات بسیاری شرکت کرد و توانست رقیبان خود را شکست دهد.


http://shafaf.ir/files/fa/news/1391/7/20/53519_173.jpg (http://www.shafaf.ir/)

گران‌قیمت‌ترین خودروی دنیا نه از تکنولوژی‌های فضایی مد روز اثری دارد و نه مشخصات فنی خاصی دارد، بلکه قدمت و خاصیت سنت‌ ش- k -ن انه آن قیمتش را به شدت بالا برده‌است.

این خودرو ساخت شرکت بنز است و در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است. بنز ۳۰۰SL که از آن تعداد اندکی در جهان وجود دارد این روزها قیمتی برابر با ۵ میلیون و ۱۸ هزار دلار پیدا کرده‌است. این قیمت برابر با یک پنت‌هاوس بسیار لوکس‌ و یا یک قصر شاهانه است.


http://shafaf.ir/files/fa/news/1391/7/20/53520_952.jpg (http://www.shafaf.ir/)

بنز در سال ۱۹۵۵ از این خودرو تنها چند نمونه تولید کرد و پس از آن هم خط تولیدش را متوقف کرد. این خودرو یکی از سفارشی‌ترین خودروهای بنز به حساب می‌آید. ساختار درهای این ماشین که به سمت بالا باز می‌شود پایه‌های یکی از خلاقانه‌ترین طراحی‌های خودرو به حساب می‌آید و پس از آن شرکت‌های بسیاری از این ساختار طراحی بهره بردند.

بنز این خودرو را به صورت نقره‌ای رنگ تولید کرد و در تودوزی آن هم از چرم مشکی استفاده کرد. این خودرو همچنین در مسابقات بسیاری شرکت کرد و توانست رقیبان خود را شکست دهد.

شما این خودرو را حتی در فیلم‌های قدیمی جیمزباند مشاهده کرده‌اید. البته کسانی که اکنون صاحب چنین خودرویی هستند در موتور آن دست‌کاری‌های انجام داده‌اند و در آن از سیستم انژکتور استفاده کرده‌اند.

منبع:افکار (http://www.shafaf.ir/)

raminarti
21-10-2012, 08:10
http://www.irannaz.com/user_files/image/image53/0.515899001350563279_irannaz_com.jpg

http://www.irannaz.com/user_files/image/image53/0.437179001350563279_irannaz_com.jpg
http://www.irannaz.com/user_files/image/image53/0.329823001350563279_irannaz_com.jpg

raminarti
21-10-2012, 15:03
خودروهایی که از جاده مخصوص رفتند
دنیای اقتصاد - خودروسازی ایران طی حدودا نیم قرن فعالیت خود پذیرای محصولات زیادی بوده و در این بین، برخی، سال‌ها میهمان جاده مخصوص مانده اند و برخی عمر مهمانی شان کوتاه بوده است.
اگر ملاک را ریشه و اصل و نسب خودروها در نظر بگیریم، بیشتر محصولاتی که در صنعت خودرو ایران به تولید رسیده اند، خارجی به حساب می‌آیند و با این «فرض» باید تنها سمند و رانا و تیبا را محصولاتی داخلی بدانیم.


حتی پیکان که نام خودروسازی ایران با آن پیوند خورده و برخی معتقدند در زمان خود سرمایه ملی بوده نیز در اصل محصولی انگلیسی به حساب می‌آید و پراید هم در اصل کره‌ای محسوب می‌شود.
هرچند حذف خودروها از خطوط تولید موضوعی طبیعی به شمار می‌رود و در صنعت خودرو دنیا نیز مرسوم است، اما این «حذف» معمولا «اضافه‌ای» نیز به دنبال خود دارد و آن که می‌رود، دیگری جایش را می‌گیرد. در واقع خودروسازان دنیا معمولا به اندازه خروجی شان، ورودی هم دارند و اگر خودرویی را حذف می‌کنند، محصولی به روزتر و کیفی تر را جایگزین می‌کنند.
این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد خودروسازی ایران به خصوص در دو سال گذشته خروجی زیاد داشته، اما نتوانسته برای همه آنها جایگزینی پیدا کند. از همین روست که طی این سال‌ها تنوع محصول در خودروسازی کشور کمتر و کمتر شده و همچنین تیراژ نیز افت کرده است. البته افت تولید امسال بیشتر به مشکلات مالی و عدم تامین قطعات مربوط می‌شود اما به هر حال حذف خودروها نیز اثر منفی خود را بر تیراژ گذاشته است. خروج خودروها از جاده مخصوص دلایل مختلفی داشته، از پیکان که به خاطر مصرف سوخت بالا و کمبود امکانات با ایران خودرویی‌ها وداع کرد، تا ماکسیما که قراردادش تمام شد و رفت.
زانتیا رفت و سراتو نیامد
اما مروری کنیم بر ماجرای خودروهایی که طی دو سال گذشته از جاده مخصوص رفته اند، دو سالی که خودروسازی ایران بیشترین حذفی‌ها را داشته است. اولین خودرویی که طی دو سال گذشته با جاده مخصوص وداع کرد، زانتیا بود. زانتیا به عروس فرانسوی شهرت داشت و ظاهر خاص و سرعت و شتاب آن سبب شد خیلی زود در دل ایراني‌ها جا باز کند. زانتیایی که در ایران به چشم می‌آید، محصول سیتروئن فرانسه است و در سال 1993 میلادی وارد خط تولید این شركت شد. هشت سال بعد سایپایی‌ها قراردادی را با سیتروئن منعقد کرده و طبق آن موفق شدند زانتیا را وارد خط تولید خود کنند. یکی از تبلیغات جالب آن زمان سایپا برای زانتیا این بود که گفته می‌شد این خودرو روی سه چرخ نیز تعادل خود را حفظ می‌کند. این خودرو روزهای ابتدایی که به ایران آمده بود، حدود 17 میلیون تومان قیمت داشت و محصولی نسبتا گران به شمار می‌رفت، اما به هر حال نکات مثبت آن مانند موتور 2000 سی سی و همچنین سرعت و شتاب زیادش سبب شد استقبال خوبی از آن به عمل آید. سایپایی‌ها در دوران مدیریت مهرداد بذرپاش تصمیم گرفتند ظاهر زانتیا را تغییر داده و آن را با شکل و شمایلی جدید تولید و روانه بازار کنند، اما این طرح ناکام ماند و کسی از زانتیای تغییر شکل یافته که «زانتیا2» نام داشت، استقبال نکرد. هرچند سایپایی‌ها چندان تمایلی به حذف زانتیا نداشتند، اما اتمام قرارداد با سیتروئن و اعلام این شرکت مبنی بر عدم تامین قطعات برای ادامه مونتاژ زانتیا، سبب شد تا نارنجی‌های جاده مخصوص مجبور به دل کندن از عروس فرانسوی شان بشوند. زانتیا پاییز سال 89 از سایپا رفت و این در حالی بود که سایپایی‌ها عنوان کرده بودند نیو سراتو را به جای آن مهمان خط تولید خود خواهند کرد. قرار بود این محصول در ابتدا به صورت فول ckd مونتاژ و پس از آن به مرور داخلی سازی اش انجام شود، اما تا به امروز که این اتفاق رخ نداده همچنان جای زانتیا در کیلومتر 17 جاده مخصوص خالی است. قیمت زانتیا در زمان خروج از خط تولید سایپا به بالای 32 میلیون تومان رسیده بود.
سایپایی‌ها اما پس از زانتیا، مجبور به وداع با ریو نیز شدند، ریویی که تجربه‌ای ناموفق در خودروسازی کره به حساب می‌آمد و به اصطلاح بازارش نگرفت، اما در ایران با استقبال مشتریان روبه‌رو شد و روزهای خوشی را تجربه کرد. ریو سال 84 به سایپا آمد و اوایل امسال نیز از خط تولید این شرکت خارج شد و این در حالی است که تا به امروز جایگزینی برای آن پیدا نشده است. شاید این از خوش شانسی ریو بود که وقتی برخی از بازارها این خودرو را پس زدند، بازار ایران با آغوش باز آن را پذیرفت و دوران خوشی را برایش رقم زد. ریو نیز مانند زانتیا تیراژ چندان بالایی نداشت، اما در جای خود رقیبی برای پژو 206 و تندر-90 به حساب می‌آمد و مشتریان ایرانی برای خرید خودرو معمولا این سه گزینه را در کنار یکدیگر می‌دیدند. با این حال سایپایی‌ها مجبور شدند به‌رغم میل باطنی با ریو خداحافظی کنند، زیرا این محصول کیسه هوا (ایربگ) نداشت و استانداردهای جدید صنعت خودرو اجازه نمی‌داد تولید ریو ادامه یابد. آن طور که مسوولان سایپا عنوان کردند، کیاموتورز به عنوان مالک برند ریو اجازه نداده کیسه هوا روی این خودرو نصب شود و به همین دلیل این مونتاژی کره‌ای نیز سال گذشته با جاده مخصوص وداع کرد. ریو زمانی که از خط تولید خارج شد، قیمت آن به مرز 16 میلیون تومان نیز رسید و این در حالی بود که پیش تر زیر 13میلیون قیمت داشت.
چشم بادامی‌ها
به پارس خودرو برویم، شرکتی که در دو سال گذشته با دو محصول خود وداع کرده است. این شرکت سال گذشته ابتدا با نیسان قشقایی خداحافظی کرد و این در حالی بود که قشقایی چندان فرصت نکرد در جاده مخصوص بماند و بازاری برای خود دست و پا کند. نام این محصول را ژاپنی‌ها با الهام از ایل قشقایی ایران انتخاب کرده بودند و می‌خواستند با این «نام» استقامت و قدرت بالای خودروی خود را به رخ بکشند. پارس خودرویی‌ها، قشقایی را با کلی امید و آرزو وارد خط تولید کردند و می‌خواستند روزهای خوش خود با پاترول و نیسان رونیز را در بازار شاسی بلندها بار دیگر تجربه کنند، اما در نهایت توفیقی به دست نیاورند. مشکل اینجا بود که قطعات قشقایی در انگلستان به تولید می‌رسید و انگلیسی‌ها نیز به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی قطعات لازم را در اختیار پارس خودرو نمی‌گذاشتند و این موضوع سبب شد تولید قشقایی به اصطلاح پا نگیرد. در حال حاضر یک سال و اندی می‌شود که مونتاژ قشقایی در پارس خودرو متوقف شده و با این حساب باید این محصول را نیز جزو وداع‌کنندگان با جاده مخصوص به حساب آورد. از قشقایی که بگذریم، پارس خودرویی‌ها هفته گذشته نیز با یکی از محبوب‌ترین محصولات خود خداحافظی کردند. ماکسیما که یکی از پرمصرف‌ترین و گران‌ترین خودروهای سواری مونتاژ داخل محسوب می‌شود، به دلیل اتمام قرارداد پارس خودرو و نیسان موتورز ژاپن مجبور به ترک جاده مخصوص شد. این چشم بادامی ژاپنی، تیرماه سال 1380 به ایران آمد و بهمن ماه همان سال پارس خودرو مونتاژ آن را آغاز کرد. یکی از نقاط قوت این محصول حجم موتور آن به حساب می‌آمد که 3000 سی سی بود و این موضوع برای مشتریان ایرانی به فاکتور مهمی در خرید ماکسیما تبدیل شد. از آن سو البته مصرف سوخت زیاد نیز یکی از نقاط ضعف ماکسیما بود که با حجم موتور بالای آن ارتباط داشت. پارس خودرویی‌ها در طول حدودا 11 سالی که از ماکسیما پذیرایی کردند، بیش از 27 هزار دستگاه از این خودرو را به مونتاژ رساندند و در این بین سهم مدل اتومات چهار برابر مدل دنده‌ای بوده است. ماکسیما زمانی قیمتی زیر 40 میلیون تومان در بازار خودرو کشور داشت؛ اما حالا از 81 میلیون تومان هم رد شده است. پارس‌خودرو قصد دارد از ظرفیت خالی مانده ماکسیما برای مونتاژ نیسان تیانا استفاده کند.
206 و 207 هم...
اما اگرچه ایران خودرویی‌ها هنوز رسما خروج پژو 206 و 207 را از خط تولید خود تایید نکرده‌اند، اما گفته می‌شود این دو محصول محبوب نیز تقریبا از جاده مخصوص رفته‌اند. به نظر می‌رسد عدم همکاری مناسب پژو با ایران چاره‌ای جز رفتن 206 و 207 پیش پای آبی‌های جاده مخصوص نگذاشته و آنها به‌رغم میل باطنی شايد مجبور به خداحافظی با اين دو خودرو شوند. ايران خودرو قبل از پژو 206، عرضه محصول 205 را آغاز كرد و با توجه به محبوبيت خودروي 206 توليد 205 را متوقف و در سه ماهه دوم سال 1380، محصول 206 را جايگزين آن كرد. 206 خودرویی هاچ‌بک است، اما ایران خودرویی‌ها بعدها مدل صندوقدار آن را نیز طراحی کردند، با این حال پژو اجازه نداد لوگوی ایران خودرو روی این محصول حک شود. نگاهی به بازار خودرو کشور طی چند سال گذشته نشان می‌دهد 206 یکی از پرفروش‌ترین خودروها بوده است. ایران خودرویی‌ها 206 را به محصول شماره یک خود تبدیل کرده بودند، اما مشکلات تامین قطعه که از ابتدای امسال گریبان آنها را گرفت سبب شد تا تیراژ 206 افت شدیدی را تجربه كند. البته گفته می‌شود ایران خودرو قصد دارد مدل صددرصد داخلی این محصول را آذر ماه تولید کند، اما فعلا که جای 206 در جاده مخصوص تقريبا خالی است. پژو 207 نیز داستانی مشابه هموطن‌اش دارد، به نحوی که این خودرو نیز قربانی کمبود قطعه شده و هم‌اکنون تیراژش به صفر رسیده است. ایران خودرو می‌خواهد رانا را جایگزین 206 کند، اما برای جانشین 207 تصمیمی نگرفته است.

raminarti
21-10-2012, 17:11
مازراتی هایی که به ایران آمدند


عصرایران - (http://www.asriran.com/)چندی پیش خبر رسید که فروش خودروی ایتالیایی مازراتی در ایران آغاز شده است. مدل هایی که به ایران آمده اند ، طبق جدول زیر قیمت خورده اند و البته نوسانات قیمت ارز می تواند در این جدول موثر باشد.
http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245395_845.jpgتصاویر زیر نمونه مازراتی هایی هستند که وارد ایران شده اند:

انواع کواتروپورته GTS


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245366_956.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245367_157.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245368_830.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245369_330.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245370_540.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245371_156.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245372_555.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245373_456.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245374_894.jpg (http://www.asriran.com/)
کواتروپورتهS


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245376_830.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245377_309.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245378_227.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245379_785.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245380_421.jpg (http://www.asriran.com/)
گرن توریسمو


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245381_344.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245382_259.jpg (http://www.asriran.com/)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/7/29/245383_878.jpg (http://www.asriran.com/)درباره مازراتی


برادران مازراتی درVogheraاز توابع بولونیا بدنیا آمدند.پدر این هفت پسرRodolfo Maserati یک راننده لوکوموتیو و مادرشان Carolina Rosi نام داشت .بزرگترین برادر کارلو در سال 1881 بدنیا آمد و پس از او بیندو وآلفیری؛ ولی آلفیری پس از چند ماه درگذشت و نام خود را به پسر بعدی داد .


پس از آنها ماریو ، انتنوره و ارنستو پسرهای بعدی خانواده بودند.تمامی این پسر ها مانند پدر خود به صنعت و اتومبیل روی آوردند بجز ماریو که رشته نقاشی را ادامه داد .


گفته می شود آرم مازراتی نیز توسط همین پسر یعنی ماریو ابداع شده است.ابتدا کارلو بود که با طراحی یک موتور تک سیلندر نام این خانواده را بر سر زبان ها انداخت .


او در یک کارخانه دوچرخه سازی کار میکرد و موتور خود را برای ساخت یک وتور سیکلت کوچک بکار برد .او در سال 1900 رکورد سرعت 50 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرد و توانست با موتور سیکلت خود در بسیاری از مسابقات برنده شود.


کارلو در سال 1901 به فیات و در سال 1903 به ایزوتا فرانچینی نقل مکان کردهو در آنجا مشغول به کار شد.او برادر کوچکتر خود یعنی آلفیری را نیز با خود به ایزوتا فرانچینی برد اگر چه آلفیری 16 سال بیشتر نداشت .


آلفیری پس از م-ر-گ ناگهانی کارلو در 29 سالگی کار برادر خود را با همان جدیت دنبال کرد .بیندو و انتنوره نیز کمی بعد به ایزوتا فرانچینی پیوستند.ایزوتا فرانچینی در سال 1912 و به لطف سعی وتلاش برادران مازراتی به یک شرکت بین المللی با شعباتی در آمریکا و آرژانتین تبدیل شد.


حالا برادران مازراتی تجربه اعتبار و سرمایه لازم را در اختیار داشتند . آلفیری که برادر ارشد بود در سال 1914 کارخانه Societ Anonima Officine Alfieri Maserat را پایه گذاری کرد ولی کار مازراتی ها کماکان تقویت و تیونینگ اتومبیل های ایزوتا فراچینی بود.


در سال 1926 اولین اتومبیلی که کاملا کار مازراتی ها باشد با نام Tipo 26 تولید شد. آلفیری در روز 3 مارس 1932 درگذشت و ریاست کارخانه به بیندو واگذار شد.


پس از آن بود که با ورود رانندگان و مهندسان کم نظیری چون Nuvolari به کارخانه مازراتی آوازه این اتومبیل در دنیا پیچید. آرم مازراتی عبارت است از یک نیزه سه شاخ که توسط یکی از برادران مازراتی با نام ماریو طراحی شده و به نیزه ای اشاره میکند که در دست نپتون (یکی از خدایان رومی) قرار دارد .
مجسمه این الهه در میدان مرکزی شهر بولونیا قرار دارد شهری که مازراتی در آن خلق شد.

raminarti
21-10-2012, 21:46
دیدار با شاسی بلند جدیدی که به زودی وارد بازار می شود

لیفان X60 محصول جدید کرمان موتور که به زودی رونمایی خواهد شد ...http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/7/30/33608_974.jpg

raminarti
23-10-2012, 00:09
با یکبار تصادف با رانندگی برای همیشه خداحافظی می کنید
رئیس پلیس راهور کشور گفت: رانندگان وسیله ی حمل و نقل عمومی خیلی بیشتر مراقب رانندگیشان باشند ، زیرا اولین تصادف آنها آخرین رانندگی آنان خواهد بود.
سردار اسکندر مومنی از اجرایی شدن این طرح خبر داد و گفت: در قانون گزاری جدید برای راهنمایی و رانندگی افراد حادثه ساز که حتی منجر به تصادفات خسارتی می شوند برای مرتبه اول نیز اعمال قانون شده و پروانه ی رانندگی آنان اخذ و باطل می گردد و این رانندگان دیگر نمی توانند در این حوزه وسایل نقلیه ادامه به فعالیت دهند.
وی در خصوص ایمنی و رعایت چکاب وسایل نقلیه و همچنین سلامت همه جانبه راننده، اذعان داشت: این امر به عهده ی تعاونی های مربوطه برای نقل و انتقال مسافران عمومی است که در صورت عدم رعایت این قانون با قاطعیت تمام با این تعاونی برخورد می شود که مسلما نتایجی چون بسته شدن این گونه تعاونی ها و ارجاع آنان به مراجع قضایی را همراه خواهد داشت.
سردار مومنی با اشاره به اهداف این طرح بیان کرد: مسلما آن چه در آن مصمم هستیم امنیت جانی شهروندان است که اجازه نمی دهیم به دلیل رعایت نکردن قوانین و ضوابط جان هموطنانمان به خطر بیافتد و همچنین در این راستا پیگیری های بیشتری نسبت به پلیس های نامحسوس در وسایل نقلیه عمومی خواهیم داشت.منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

================================================== ===========

پژو ۳۰۱ به زودی عرضه می‌شود

کمپانی ماشین سازی فرانسوی پژو جدیدترین ماشین خود، پژو ۳۰۱ را که به عنوان یک خودرو ارزان طراحی کرده در نمایشگاه ماشین فرانسه معرفی می‌کند.
این مدل برای مقابله با مدل‌های مشابه شرکت رنو روانه بازار شده است و پژو تلاش زیادی کرده تا آپشن‌های مختلفی در اختیار مصرف کنندگان بگذارد.
http://www.dibanews.ir/uploads/modirafshin/1391/07/29/7/9b27ce0587.jpg
منبع : شهر خبر

raminarti
23-10-2012, 20:44
تفاوت پراید ایران و کره را در این تصاویر به خوبی احساس کنید


http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115320_490.jpg

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115318_562.jpg
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115319_616.jpg

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115321_229.jpg
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115322_433.jpg
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115325_511.jpg
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/8/1/115323_942.jpg

raminarti
25-10-2012, 00:24
بنتلی مولسین 2013؛ خودروی سنگین و با وقار
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/3/52928_597.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/3/52929_331.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/3/52930_555.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
25-10-2012, 12:59
وقتی "لکسوس" اسکوتر می سازد (http://www.yjc.ir/fa/news/4070334/%D9%88%D9%82%D8%AA%DB%8C-%D9%84%DA%A9%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


وسایل حمل و نقل کوچک مانند اسکوتر، اسکیت و دوچرخه طرفداران بسیار زیادی دارند و به همین دلیل گاهی اوقات شرکت های بزرگ خودرو سازی نیز دست به تولید این وسایل می زنند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، (http://www.yjc.ir/fa/list/10/92) لکسوس یک از شرکت های خودروسازی بسیار معروف که در عرصه تولید خودروهای باکیفیت و همچنین گران قیمت شناخته شده است. خودروهای این شرکت اکثرا دارای آخرین فناوری ها و همچنین نهایت راحتی هستند.

این شرکت خودروسازی برای اینکه دل جوان ها را نیز بدست آورد دست به طراحی یک اسکوتر برقی زده است. این اسکوتر که به نام "CT-*" شناخته می شود. طراح این اسکوتر در پروژه های خودروهای این شرکت نیز بوده است.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/6/277858_245.jpg


این اسکوتر دارای یک موتور برقی باقدرت است که قابلیت شارژ دارد و شما می توانید به راحتی آن را به هرجایی با خود ببرید و از ان استفاده کنید. در صورت داشتن یک خودروی برقی می توانید اسکوتر خودتان را با آن شارژ کنید.

هدف اصلی از طراحی این اسکوتر قابلیت حمل و نقل آن بوده است به طوری که شما می توانید به راحتی آن را در دست بگیرید و یا در صندوق عقب یک خودرو قرار دهید.

یکی دیگر از نکات مثبت در این اسکوتر صفحه ال سی دی است که در مقابل شما قرار دارد. این صفحه نمایش میزان شارژ اسکوتر و همچنین سرعت شما را نشان می دهد.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/6/277860_393.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/6/277859_956.jpg

=======================
(http://www.yjc.ir/fa/news/4071677/%D8%A2%D8%A6%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)

آئودی "الیت"، خودرویی بدون فرمان (http://www.yjc.ir/fa/news/4071677/%D8%A2%D8%A6%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


خودروهای مسابقه ای معمولا دارای سرعت بسیار بالا و قدرت های زیادی هستند. این سرعت و قدرت نیاز به یک بدنه بسیار محکم و در عین حال سبک دارد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، (http://www.yjc.ir/fa/list/10/92) آئودی همیشه خودروهای بسیار عالی در سطح بین المللی تولید کرده است اما این شرکت در سری مسابقات اتومبیلرانی تا به حال نتوانسته است مقام های زیادی را کسب کند و به همین علت به تازگی طرح هایی برای خودروهای مسابقه ای ارائه کرده است.

آئودی "الیت" طرحی است که به تازگی ارائه شده است تا کمبود خودروهای مسابقه ای را برای این شرکت بر طرف کند. طراح این خودرو که شخصی به نام "اریک لئونگ" است در عرصه طراحی خودرو به عنوان یکی از بزرگترین ها شناخته می شود.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/7/281762_468.jpg


این خودرو دارای ویژگی های بسیار زیادی است که البته برخی از آن ها به علت نوآوری خاصی که دارد بیش از باقی نکات به چشم می آیند. برای مثال این خودرو دارای یک سیستم پیچیده فتوسنتز مصنوعی برای قسمت سوختش است.

در میان تمام ویزگی هایی که این خودرو دارد سیستم کنترل این خودرو دارای یک نوآوری بسیار زیبا و خلاقانه ای است که می توان آن را از جمله بهترین طرح ها دانست.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/7/281763_250.jpg


این خودرو به جای آنکه با فرمان کنترل شود دارای مکانیزمی برای کنترل خودرو با کل بدن است. راننده دست هایش را در داخل دو دستگاه قرار می دهد و به کمک آن ها می تواند حرکت عقب ، جلو و چرخش خودرو را کنترل کند. این حالت به راننده توانایی مانور بسیار بالای می دهد.

"لئونگ" همچنان در حال کار بر روی این سیستم کنترل خودرو است و همچنان برای بهبود بخشیدن آن مشکلاتی را در مقابل خودش می بیند. برای اینکه از این سیستم بتوان استفاده کرد باید لباس مخصوصی را نیز به تن کرد.

البته این خودرو همچنان در حد یک طرح باقی مانده است و تا تولید آن راه بسیار زیادی در پیش است اما می تواند به نوعی صنعت خودرو سازی را برای همیشه متحول کند.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/7/281764_351.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/7/281765_948.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/6/7/281766_836.jpg

raminarti
27-10-2012, 00:52
تصویری از کارخانه مونتاژ ژیان در ایران


http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/4/34339_838.jpg

----------------------------------------------------------------------

raminarti
29-10-2012, 11:50
دومین شاسی بلند چینی در مسير بازار ایران


دنیای اقتصاد – دومین صادر‌کننده خودروهاي چيني به ایران روز گذشته در حالی اولین شاسی بلند خود، در هتل المپیک را رونمایی کرد که قرار است از اواخر دی‌ماه، خودروی یاد شده به تولید انبوه برسد.


لیفان ایکس 60 که در شرکت کرمان موتور تولید خواهد شد از خودروهای شرکت لیفان چین است.
این خودرو که پس از لیفان 520 و 620 سومین محصول مونتاژی در کرمان موتور است، تا پایان سال 3هزار و 500 دستگاه ازآن تولید خواهد شد.
به گفته مدیرعامل کرمان موتور قرار است تا هفت ماه آینده خودروهای شرکت لیفان با سرمایه‌گذاری مشترک با کرمان موتور تولید و به کشورهای همسایه هم صادر شود.
خودرو لیفان ایکس60 با حجم موتور 1794 سی‌سی؛ 131 اسب بخار قدرت دارد.خودروی یاد شده دارای سیستم ترمز abs و مجهز به سیستم ضد سرقت، سانروف و سنسور دنده‌عقب است.اما روز گذشته مارک تیمبر مدیرعامل شرکت لیفان به همراه مدیرعامل شرکت کرمان موتور و جمعی دیگر از مدیران دو شرکت با حضور در جمع خبرنگاران پاسخگوی سوالاتی پیرامون تولید و صادرات خودروی ایکس 60 متعلق به شرکت لیفان بودند.در این مراسم محمدرضا میرعلی نقی با اشاره به اینکه تا پایان سال 3 هزار و 500 دستگاه از این خودرو مونتاژ می‌شود، تاکید کرد که در مرحله نخست این خودرو به صورت سی کی دی (قطعات منفصله) وارد و تولید می‌شود، اما مذاکرات را برای سرمایه‌گذاری مشترک انجام داده‌ایم که به تدریج و تا 6 یا 7 ماه آینده خودکفایی کشور در تولید این خودرو بیشتر می‌شود.
وی افزود: با سرمایه‌گذاری مشترک زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه نیز فراهم خواهد شد.مدیرعامل کرمان موتور همچنین بابیان اینکه هنوز درباره قیمت این خودرو تصمیم‌گیری نشده است، گفت: تا پایان هفته قیمت این خودرو اعلام می‌شود. عدم قیمت‌گذاری این خودرو در ایران در حالی است که مدیرعامل لیفان قیمت این خودرو در چین را 14 هزار دلار اعلام کرد. در ادامه این مراسم نیز مدیر عامل شرکت لیفان با تمجید از بازار خودرو ایران تاکید کرد که بازار ایران با فروش سالانه یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو بزرگ‌ترين بازار خاورميانه است.

تصویر :
http://www.4x4iran.com/showpost.php?p=56974&postcount=259

raminarti
29-10-2012, 16:13
آستون مارتین وان -77، شاهکاری در طراحی خودرو


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/4/53008_836.jpg (http://poolnews.ir/)

http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/4/53010_629.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/4/53009_678.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
29-10-2012, 20:21
لوکس‌ترین خودرو دنیا زیر پای کیست ؟

پرشین خودرو : م-ا-ی-k-ل جردن غول و ستاره بسکتبال است که دیگر هر کسی او را می‌شناسد. پرتاب‌های از راه دور او که یک‌راست در حلقه می‌افتد هیجان را در خون تزریق می‌کند. هر چقدر پرتاب‌های او در زمین بسکتبال زیبا و دیدنی‌است به همان اندازه هم خودروی شخصی‌اش چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

البته باید گفت خیلی از ستاره‌های دنیا هستند که صاحب چندین خودروی لوکس هستند اما جردن گویا همه سرمایه خود را یک‌کاسه کرده و تنها یک خودرو خریده! خودروی که به اندازه ۳ خودروی لوکس دیگر ستاره‌ها می‌ارزد.

به نوشته اقتصاد ایران آنلاین، م-ا-ی-k-ل جردن صاحب خودرویی‌است که شاید کم‌تر کسی در جهان توان خرید آنرا داشته باشد. مرسدس بنز SLR که با همکاری مک‌لارن ساخته شده‌است یکی از خاص‌ترین خودروهای کمپانی بنز و حتی دنیاست.


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247054_729.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247055_348.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247056_438.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247057_404.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247058_357.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247059_362.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/8/247060_966.jpg (http://www.asriran.com/)


این خودرو به صورت عمده تولید نمی‌شود و فقط با سفارش قبلی مراحل ساخت آن کلید زده می‌شود. قیمت تمام شده این خودرو از ۴۸۰ تا ۵۰۰ هزار دلار متغییر است. اگر با دلار ۱۲۲۶ تومانی هم حساب کنیم قیمت این خودرو به ۶۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

البته باید به یک نکته توجه داشت. در ایران قیمت برخی مدل‌های پورشه هم ۶۰۰ میلیون تومان است اما پورشه کجا و خودروی م-ا-ی-k-ل جردن کجا!

نکته اینجاست که قیمت پورشه در ایران به خاطر تعرفه‌های ۹۰ درصدی واردات خودرو سر به فلک گذاشته است ولی در حقیقت قیمت این خودرو به گرد پای بنز SLR مک‌لارن هم نمی‌رسد. بنابراین م-ا-ی-k-ل جردن بی هیچ حرفی صاحب لوکس‌ترین خودروی دنیاست.

این خودرو از نظر مشخصات فنی هم بسیار خاص است. موتور این خودرو از نوع کربنی‌است که تکنولوژیک‌ترین موتور خودرو به حساب می‌آید. جردن حدود دو سال پیش سفارش این خودرو را داد و در یک چشم به هم زدن توانست بار دیگر به صدر اخبار رسانه‌ها صعود کند.

درهای این خودرو به صورت گوش‌خرگوشی باز و بسته می‌شود و می‌تواند در مدت زمان کمتر از ۳ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

اگر به ظاهر و ساختار این خودرو نگاه کنیم متوجه می‌شویم که کمپانی دقیقا متوجه سرعتی بودن این خودرو شده‌است. زیرا طراحی این خودرو به طوری‌است که در سرعت‌های بالا از چپ شدن یا گیج‌زدن فرمان جلوگیری می‌کند.

raminarti
29-10-2012, 21:22
خودروی چوبی گرانقیمت

خبرگزاری فارس: خودروهای شگفت انگیز و عجیب در دنیا زیاد نیستند و این عجیب بودن بیشتر به خاطر طراحی یا نوع ماده استفاده شده در ساخت آنهاست.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir)، خودروهای چوبی قبلاً ساخته شده‌اند؛ اما به تازگی کار ساخت خودرویی چوبی در ویتنام به پایان رسیده است که تقریباً با باقی آنها تفاوت دارد؛ این خودرو به طورکامل از چوب‌های بسیار عالی و مرغوب ساخته شده است.
طراح و سازنده اصلی این خودرو " Le Nguyen Khang" می‌گوید: «ایده اصلی ساخت این خودرو زمانی به ذهن من رسید که یک دوست انگلیسی به شوخی به من گفت تا برایش یک خودروی چوبی درست کنم.»
او این طرح و ایده را به کمک تعدادی از دوستانش و همچنین با توجه به اینکه در حرفه چوب نیز کار می‌کرد در ذهنش پرورش داد و توانست بعد از دوسال و در سال 2011 تقریباً ساخت آن را تمام کند؛ پس از آن به مدت 16 ماه بر روی قسمت‌های جزئی کار کردند تا ماه قبل، که به طور کامل کار ساخت این خودرو تمام شد.
او به خبرنگاران گفت: «این خودرو به غیر از موتور و چرخ‌ها از چوب‌هایی مانند بلوط و گردو ساخته شده و وزن آن تقریباً به 1.5 تن رسیده است و تنها موتور بی‌ام‌دبلیو قادر به تکان دادن این بدنه بسیار سنگین است؛ این خودرو می‌تواند تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت پیش برود.»
سازنده این خودرو که قصد فروش آن را نیز ندارد می‌گوید: «این خودرو بسیار با ارزش است و تقریباً می‌توان قیمت آن را 24 هزار دلار برآورد کرد.»
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/08/07/13910807000511_PhotoA.jpg
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/08/07/13910807000510_PhotoA.jpg
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/08/07/13910807000509_PhotoA.jpg

raminarti
30-10-2012, 14:42
خودروهای دارای مانیتور توقیف می شوند


رئیس پلیس راهور تهران گفت: خودروهایی که دارای مانیتور در دید راننده باشند علاوه بر اعمال قانون، توقیف هم می شوند.


به گزارش انتخاب ، سردار حسین رحیمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: براساس قانون استفاده از مانیتور برای راننده ممنوع بوده و در صورتی که مانیتوری در مقابل دید راننده نصب شده باشد به علت ایجاد اختلال در رانندگی خلاف مقررات بوده و خودروی متخلف علاوه بر اعمال قانون، توقیف می شود.


وی ادامه داد: استفاده از مانیتور برای سرنشینان عقب خودرو مشکلی ندارد و رانندگان می توانند آن را در صندلی عقب نصب کنند.


رئیس پلیس راهور تهران از راه اندازی گشتهای موتورسوار در خطوط اتوبوسهای تندور خبر داد و افزود: این گشتها با استقرار در این خطوط با تخلفاتی از جمله سرعت، سبقت و عبوراز چراغ قرمز اتوبوسها برخورد کرده و با خودروهای غیرمجاز و موتورسوارانی که وارد این خطوط شوند نیز برخورد می کنند.


به گفته رحیمی، شهروندان نیز می توانند در صورت نبود پلیس، تخلفات رانندگان اتوبوسهای درون شهری را ثبت و از طریق تلفن 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند تا بلافاصله توسط ماموران با رانندگان متخلف برخورد کنند.

raminarti
30-10-2012, 22:59
یک غول جدید در خیابان‌های تهران!

پس از بنز، بی‌ . ام . دبلیو، پورشه و بوگاتی حالا نوبت به آلفارومئو رسیده تا در خیابان‌های تهران، شانس خود برای فروش را امتحان کند.

به گزارش "اقتصاد ایرانی" کمپین تبلیغاتی این خودرو در پاساژهای لوکس شمال شهر تهران به راه افتاده است.

در یکی از این کمپین‌ها خودروی آلفارومئو مدتی رونمایی و پس از آن پلاکاردی جایگزین خودرو شد که روی آن نوشته شده بود: "کاش یه بار دیگه ببینمش!".


http://www.shafaf.ir/files/fa/news/1391/8/9/55227_832.jpgقیمت ابتدایی فروش این خودرو 90 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود ولی بهای نهایی آن پس از افزایش قیمت یورو به بیش از 100 میلیون تومان رسیده و 100 نمونه از این خودرو در بازار ایران فروخته شده است.

بر این اساس تا کنون این خودرو برای وارد کنندگان آن فروشی حدود 10 میلیارد تومانی به ارمغان آورده است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


بی.‌ام.و عزادار شد


اقتصاد ایران آنلاین:تصادفی م-ر-گ بار خودروسازی بی.ام.و را عزادار کرد. این تصادف که در یکی از شهرهای آلمان و در نزدیکی یکی از شعب کارخانه بی‌.ام.و رخ داد برای بی.ام.و کمی گران تمام شد. زیرا راننده این خودرو یکی از تست درایورهای شرکت بی.ام.و بود که خودروهای ساخته شده توسط این شرکت را عیب‌یابی می‌کرد و ضعف و قوت آنها را در جاده مشخص می‌کرد.
نکته اینجاست که این تست درایور در حال تست کردن یکی از خودروهای دوگانه‌سوز یا هیبریدی بی.ام.و بوده و در حین کار این حادثه برای او رخ داده‌است.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین(eghtesadeiranonline.com (http://eghtesadeiranonline.com/)) کسانی که شاهد این تصادف شدید و م-ر-گ بار بوده‌اند دلیل این حادثه را انحراف به چپ کامیونی می‌دانند که بی.ام.و در کنار آن مشغول ویراژ دهی بوده است. باید توجه داشت شدت تصادف آنقدر بالا بوده که بی.ام.و سری فوق هم در مقابل آن توان مقاومت و حفاظت از جان راننده را نداشته است. نباید فراموش کرد که این سری از بی.ام.و از امن‌ترین خودروهای جهان به حساب می‌آید. به هر روی اما این امنیت برای این تست درایور کارایی لازم را نداشته است.
البته گفته می‌شود که برخی می‌گویند اگر هر خودروی دیگری جای بی.ام.و بود حادثه از این هم وخیم‌تر می‌شد و احیانا شاهد صحنه آتش گرفتن ماشین و سوختن آن بودیم. امنیت بی.ام.و اما از این مورد جلوگیری کرده و حداقل آتش‌سوزی رخ نداده است.
از سوی دیگر این خودرو یکی از خودروهای گران قیمت بی.ام.و به حساب می‌آید و همین موضوع ضرری دیگر برای بی.ام.و به حساب می‌آید.

http://www.eghtesadeiranonline.com/images/docs/000038/038492/images/19203402451632473518.jpg

http://www.eghtesadeiranonline.com/images/docs/000038/038492/images/322314896364406042.jpg


http://www.eghtesadeiranonline.com/images/docs/000038/038492/images/4707049322114588324.jpg

-----------------------------------------------------------------------
چرا فراري‌ها قرمزند و شاسي‌بلندها تيره‌رنگ؟


خودرو و رنگ‌ها، اين دو در ظاهر چقدر مي‌توانند به يكديگر بي‌ارتباط باشند. حقيقت اما اين است كه رنگ‌ها به شدت بر صنعت خودروسازي تاثير دارند و خودروسازان بزرگ اهميتي ويژه براي رنگ‌ها قائلند. زيرا رنگ‌ها به راحتي مي‌توانند فروش يك خودرو را با افت مواجه كنند و يا آنرا به اوج برسانند. دليل اين موضوع هم چيزي جز روانشناسي رنگ‌ها و تاثير آن بر آدم‌ها و زندگي‌شان نيست.


به گزارش اقتصاد ايران آنلاين، اين موضوع را به شكل شفاف‌تري مي‌توان در تاثير رنگ‌ در لباس آدم‌ها مشاهده كرد. مسلما براي هر كسي مهم است كه لباسش چه رنگي باشد و چه رنگي بپوشد كه به او بيايد. مثلا گفته مي‌شود براي اينكه روزها فعال‌تر و شادتر باشيد و با انرژي بيشتري كارتان را پي بگيريد بايد از پيراهن‌هاي قرمز استفاده كنيد. يا براي مثال اگر مي‌خواهيد در روز با اشتها باشيد و از خوردن و آشاميدن لذت ببريد زرد و نارنجي به تن كنيد. يا براي مثال براي شادابي در طول روز لباس س-ب-ز به تن كنيد. همه اين موارد به خوبي نشان مي‌دهد كه رنگ چه تاثيري بر انسان و حال و اوضاع اطرافش مي‌گذارد.

حال همين شرايط را مي‌توان در بازار خودرو مشاهده كرد. اگر دقت كرده‌ باشيد شركت فراري بيشتر خودروهاي خود را به رنگ قرمز يا زرد توليد مي‌كند. آمار خودروهاي شاسي‌بلندي كه با رنگ تيره- مشكي، قهوه‌اي يا سرمه‌اي- توليد شده‌اند بر خودروهايي كه رنگ روشن داشته‌اند مي‌چربد. دليل اين موضوع چه مي‌تواند باشد؟

اكثر فراري‌ها قرمزند چون...

رنگ قرمز رنگي پرهيجان، خشمگين و پرحرارت است كه مي‌تواند نشان دهنده سرعت و قدرت باشد. حال بايد گريزي بزنيم به مشخصات فني خودروهاي فراري! فراري‌ها خودروهاي به شدت پرسرعتي هستند كه از لحاظ موتور بسيار قوي‌ عمل مي‌كنند. اين خودرو مي‌تواند در مدت زمان نزديك به ۳ ثانيه از سرعت ۰ به ۱۰۰ كيلومتر برسد و آسفالت را از جا بكند.

با توصيفاتي كه از رنگ‌ها شد مشخص است كه تنها رنگ قرمز و زرد هستند كه مي‌توانند حق اين ماشين را ادا كنند. اين دو رنگ را برخي به «رنگ‌هاي آتش» تشبيه كرده‌اند. رنگ‌هاي آتش يعني همان زرد و قرمز جزو رنگ‌هايي هستند كه در شعله آتش ديده مي‌شوند. قطعا رنگ قرمز مي‌تواند به خوبي نشان دهنده سرعت و قدرت اين خودروهاي پرسرعت باشد. البته فقط فراري نيست كه متوجه اين موضوع شده بلكه بسياري از كمپاني‌هايي كه خودروهايي سرعتي مي‌سازند از اين فوت‌وفن براي فروش خودروهايشان استفاده مي‌كنند.

شاسي‌بلندها عموما تيره‌اند چون...

براي پاسخ به اين سوال كه چرا خودروهاي شاسي‌بلند بيشتر تيره‌ رنگ هستند بايد به خصوصيات رنگ‌هاي تيره از جمله مشكي و سرمه‌اي اشاره كرد.

اين رنگ‌ها عموما جاذبه و ابهت ايجاد مي‌كنند و عموما موجب بزرگ‌ به نظر آمدن افراد مي‌شوند. براي خودروهاي شاسي‌بلند بيشتر رنگ‌هاي تيره استفاده مي‌شود تا ابهت و بزرگي آنها بيشتر به چشم بيايد. در برخي كشورها خودروهاي شاسي‌بلند مشكي قيمت گران‌تري نسبت به ديگر رنگ‌ها دارند و در برخي كشورهاي ديگر – از جمله كشور خودمان- هم رنگ سفيد قيمت بالاتري نسبت به ديگر رنگ‌ها دارد. حال چرا رنگ سفيد بيشتر در ايران مي‌فروشد؟

خودروهاي سفيد گران‌تر است چون...

بسياري از فعالات بازار خودرو دليل گران‌تر بودن خودروهاي سفيد در ايران نظري ساده و عاميانه دارند. آن هم اينكه رنگ سفيد مد است و از سادگي دلچسبي برخوردار است. اين افراد آنچنان بي‌راه نمي‌گويند چون ايراني‌هايي كه بيشتر به خريد خودروي سفيد رنگ‌ راغب هستند مد و عشق‌و علاقه به خودروهاي سفيد را دليل اين موضوع مي‌دانند. ولي قضيه به اينجا ختم نمي‌شود. برخي مي‌گويند چون ايران جزو كشورهاي گرم و خشك است و همچنين شست‌وشوي خودرو با آب شرب آنچنان كار درستي نيست مردم ترجيح مي‌دهند خودروي سفيد داشته باشند تا گرد و خاك روي آن به چشم نيايد و خودرو كثيف جلوه نكند.

برعكس خودروهاي تيره به راحتي كثيفي و گردآلودبودن خود را نشان مي‌دهند. البته در همين ايران اكنون رنگ‌هاي جديدتر و جالب‌تري مثل صورتي و بنفش و س-ب-ز هم مد شده است كه بيشتر بر روي خودروهاي كوچك و جمع‌وجور به چشم مي‌آيد. دليل ان هم فانتزي بودن اين رنگ‌هاست كه بيشتر بر روي خودروي‌ها كوچك مي‌نشيند و خود را نشان مي‌دهد. در جدول زير مي‌توان تفاوت قيمت تقريبي خودروهاي سفيد با ديگر رنگ‌ها در كشور مشاهده كرد.

خودرو تفاوت قيمت رنگ سفيد با ديگر رنك‌ها
مگان حدود 1 ميليون و 500 تومان
پرادو4 تا 5 ميليون تومان
نيسان تيناحدود 3 ميليون تومان
پرايدحدود 300 هزار تومان
پژو 206 هفتصد هزار تومان
پژو پارس600 هزار تومان

raminarti
31-10-2012, 14:34
اتومبیل خانوادگی در صد سال پیش

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/10/247278_938.jpg (http://www.asriran.com)


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/10/247280_993.jpg (http://www.asriran.com)http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/10/247279_303.jpg (http://www.asriran.com)

رونمایی از خودرو کامارو زد ال وان نسخه ویژه هات وییل


http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/10/53323_244.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
04-11-2012, 06:34
(http://www.yjc.ir/fa/news/4144704/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%AF%D 8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86)


خودروهاي دكتر شريعتي و مصدق

خودروهاي قديمي، در حقيقت آنهايي كه بيش از 40 سال از عمرشان مي‌گذرند جزو كالاهاي گرانبها تلقي مي‌شوند. اين در حالي است كه اگر آن خودروي قديمي يك مالك مشهور داشته باشد، روي ارزشش افزوده مي‌شود. ايران پيش از انقلاب به حجم انبوه واردات به خصوص خودرو، محل رفت و آمد محصولات روز اروپايي و آمريكايي بود. از برندهاي لوكس آلماني گرفته تا خودروهاي پرقدرت مسابقه‌اي.

به گزارش بازار خبر ، دكتر علي شريعتي مالك يكي از خاص‌ترين خودروهاي نه تنها ايران بلكه كل دنيا بود. يك دستگاه Moskvitch ساخت شوروي سابق. خودرويي كه به نظر مي‌رسد مدل 408 Wagon باشد. كمپاني موسكوويچ سال 1930 تاسيس شد و سال 2002 نيز اعلام ورشكستگي كرد. خودروهاي روسي به قدرت بالاي بدنه مشهور بودند. آنها كه Lada را مي‌شناسند، اين نكته را تصديق مي‌كنند. موسكوويچ فوق به شماره شهرباني 32259 مشهد هنوز در هم موزه شريعتي تهران نگهداري مي‌شود.

دكتر مصدق نيز به عنوان يكي از افراد سرشناس ايران، مالك يك دستگاه پونتياك Chieftain بود. خودرويي متعلق به نسل اول توليدات دهه 50 ميلادي. سلامت اين خودرو هنوز تاييد نشده است.


تصاویری از "موسکوویچ" دکتر شریعتی:http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/8/13/28436_759.jpg

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/8/13/28437_897.jpg

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/8/13/28438_167.jpg


"پونتیاک" دکتر مصدق:

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/8/13/28439_739.jpg

تصویری تایید نشده از عاقبت خودرو دکتر مصدق:

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/8/13/28440_884.jpg
-----------------------------------------------------------

خودروهاي خارجي همچنان در نوسان (http://www.yjc.ir/fa/news/4144704/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%AF%D 8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86)


طي روزهاي گذشته قيمت خودروهاي خارجي باز هم روند صعودي خود را حفظ كرده و بدون نرخ ثابت و مشخص در نمايندگي هاي فروش مختلف با قيمت متفاوت خريد و فروش مي شوند.
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/services/6)، بازار خودروهاي خارجي همچنان در نوسان به سر مي برد و قيمت ها روز به روز تغيير مي كند.http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/10/483699_219.jpg
بر همين اساس به دليل نبود نظارت كافي در حوزه خودروهاي خارجي ،انواع محصولات با قيمت هاي سليقه اي در نمايندگي هاي فروش مختلف به فروش مي رسند و همين امر سبب افزايش بي مورد نرخ در بازار آزاد شده است.

بر اساس اين گزارش طي روزهاي اخير، خودروي سوناتا با رشد 20 میلیون تومانی بيشترين افزايش قيمت را در بازار داشته و هم اكنون 125 میلیون تومان معامله می‌شود.

همچنين افزايش قیمت آزرا نیز طی هفته اخیر حدود20 میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 150 میلیون تومان به فروش مي رسد.

در جدول زير قيمت برخي خودروهاي خارجي در بازار آزاد آمده است./س


نام خودروقيمت خودرو تومانمزدا258000000مزدا396000000اكتيون104000000روديوس94000000رنو لتيتود140000000سوزوكي فول اتومات92000000اسپورتيج140000000موهاوي150000000هيوندا I2060000000هيوندا I3085000000آزارا150000000ج-ن-س-ی-س150000000سوناتا125000000كرولا90000000ياريس هاچ بك65000000

raminarti
04-11-2012, 16:44
گران ترین خودرو در ایرانhttp://persiankhodro.com/news_images/th_b1_image_news_16431.jpg (http://persiankhodro.com/news_images/image_news_16431.jpg)

پرشین خودرو: سال ۲۰۰۷ كه گرن توریسمو برای نخستین بار راهی بازارهای جهانی شد؛ همه هوادارانش انتظار تقابل آنرا با سایر su-p-er اسپرت ها می كشیدند درحالیكه به اعتقاد برخی هدف مازراتی از ساخت چنین خودرویی، عرضه یك su-p-er اسپرت تمام عیار نبود.
به گزارش «پرشین خودرو»، نگاهی منتقدانه به مدل های سابق مازراتی نشان می دهد كه از اواسط دهه هشتاد میلادی تا سال ۲۰۰۴، مدل های این شركت با آنكه به لحاظ فنی كم و بیش تفاوتی با سایر خودروهای اسپرت مطرح جهان نداشتند اما با لحاظ ظاهری اكثرا از یك چیز رنج می بردند و آن هم بلا تكلیفی ظاهرشان بود.
نداشتن روح ایتالیایی در خودروها یا نزدیكتر شدن زبان طراحی آنها (به ویژه در دهه نود) به خودروهای آلمانی شاید دو نكته مهمی باشند كه مازراتی در سال های آغازین هزاره سوم میلادی برای برطرف كردن آن اصرار و پافشاری زیادی داشت.
با آمدن نسل پنجم كواتروپرورته در سال ۲۰۰۳ دیگر همه چیز برای یك تحول انقلابی آماده بود؛ پنین فارینا رگ خواب مازراتی را به خوبی پیدا كرد؛ او بود كه سال ۱۹۴۸ نخستین اسپایدر مازراتی یعنی مدل A۶GCS را طراحی كرد پس بهتر از هر كسی می دانست كه مازراتی بدنبال چه چیزی است.
جالب است كه از آن سال پنین فارینا در طراحی هیچ كدام از مدل های مازراتی دستی نداشت تا ۵۵ سال بعد كه طراحی كواتروپورته نسل پنجم را برعهده گرفت. با استقبال از كواتروپورته، مازراتی به دنبال سومین همكاری خود با پنین فارینا رفت كه نهایتا این همكاری در سال ۲۰۰۷ به ثمر نشست و گرن توریسمو به تولید رسید؛ خودرویی كه نسبت به مدل های سابق مازراتی بی نهایت زیبا بود و طراحی بی نظیرش همه را به تحسین واداشت.
به نوشته نیمروز، شتاب صفرتاصد گرن توریسمو معادل ۵.۲ ثانیه و حداكثر سرعتش ۲۸۵ كیلومتر برساعت است كه اگر مدل گرن توریسموS باشد این اعداد به ترتیب ۴.۸ ثانیه و ۳۰۰ كیلومتر برساعت خواهند بود.
اولین خودرو مازراتی گرن توریسمو كروك مدل ۲۰۱۳ با قیمت یك میلیارد و دویست میلیون تومان از گمرك تهران ترخیص شده است.

raminarti
05-11-2012, 20:38
جدول/ تغییرات قیمت بنزین در 34 ساله گذشته


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/15/233362_488.jpg


جدول/قیمت انواع خودرو (http://www.entekhab.ir/fa/news/82596/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : (http://www.entekhab.ir/)
405 ( نمايندگي/ تومان)
۱۷,۹۰۶,۴۰۰
405 ( بازار/ تومان)
۱۹,۵۰۰,۰۰۰
207 دنده اتوماتيک (نمايندگي/ تومان)
۲۷,۳۲۰,۰۰۰
207 دنده اتوماتيک ( بازار/ تومان)
۴۴,۵۰۰,۰۰۰
206 صندوق دار V20 ( نمايندگي/ تومان)
۱۹,۸۷۸,۰۰۰
206 صندوق دار V20 ( بازار/ تومان)
۲۷,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ 6 ( نمايندگي/ تومان)
۲۴,۹۷۰,۰۰۰
206 تيپ 6 ( بازار/ تومان)
۳۶,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ 5 (نمايندگي/ تومان)
۲۱,۸۵۸,۰۰۰
206 تيپ 5 (بازار/ تومان)
۲۸,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ2 (نمايندگي/ تومان)
۱۹,۴۲۴,۴۰۰
206 تيپ2 ( بازار/ تومان)
۳۰,۰۰۰,۰۰۰
پارس سال (نمايندگي/ تومان)
۲۲,۹۷۰,۰۰۰
پارس سال(بازار/ تومان)
۲۹,۵۰۰,۰۰۰
سمند ال ايکس ( نمايندگي/ تومان)
۱۹,۴۵۸,۰۰۰
سمند ال ايکس (بازار/ تومان)
۲۲,۰۰۰,۰۰۰
تيبا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)
۱۵,۴۳۰,۰۰۰
تيبا (بازار/ تومان)
۱۶,۵۰۰,۰۰۰
تندر 90 مدل E2 (نمايندگي/ تومان)
۲۱,۰۵۰,۰۰۰
تندر 90 مدل E2 (بازار/ تومان)
۲۶,۵۰۰,۰۰۰
پرادو ( نمايندگي/ تومان)
۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰
پرادو (بازار/ تومان)
۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰
کرولا (نمايندگي/ تومان)
۵۶,۰۰۰,۰۰۰
کرولا (بازار/ تومان)
۸۷,۰۰۰,۰۰۰
ياريس هاچ‌بک ( نمايندگي/ تومان)
۴۶,۰۰۰,۰۰۰
ياريس هاچ‌بک ( بازار/ تومان)
۵۸,۰۰۰,۰۰۰
مزدا 3 ( نمايندگي/ تومان)
۵۷,۶۶۵,۰۰۰
مزدا 3 (بازار/ تومان)
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
پراید 111- LE کیسه هوا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)
۱۲,۳۷۰,۰۰۰
پراید 111- LE کیسه هوا ( بازار/ تومان)
۱۳,۶۰۰,۰۰۰
پراید 132- LE کیسه هوا (نمايندگي / تومان/غيرمتاليك)
۱۲,۲۵۰,۰۰۰
پراید 132- LE کیسه هوا (بازار/ تومان)
۱۳,۳۰۰,۰۰۰
پراید 141- LE کیسه هوا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)
۱۱,۵۲۰,۰۰۰
پراید 141- LE کیسه هوا (بازار/ تومان)
۱۳,۵۰۰,۰۰۰
مگان اتوماتيک 2000 سي‌سي (نمایندگی/تومان)
۴۴,۶۶۰,۰۰۰
مگان اتوماتيک 2000 سي‌سي (بازار/تومان)
۶۱,۵۰۰,۰۰۰
آزرا (نمایندگی/تومان)
۹۴,۳۰۰,۰۰۰
آزرا (بازار/تومان)
۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سوناتا (نمایندگی/تومان)
۷۸,۷۲۰,۰۰۰
سوناتا (بازار/تومان)
۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰

raminarti
06-11-2012, 07:57
خودرو «ضد چین و چروک صورت» زنان ساخته شد!!
(http://www.irangrand.ir/archive/19528/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%C2%AB%D8%B6%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D9%88-%DA%86%D8%B1%D9%88%DA%A9-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%C2%BB-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF/)

شرکت هو (http://www.irangrand.ir/tag/%D9%88/)ندا به معرفی اولین خودرو (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88/) مخصوص خود برای زنان (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86/) پرداخته که می تواند از بروز چین (http://www.irangrand.ir/tag/%DA%86%DB%8C%D9%86/) و چروک (http://www.irangrand.ir/tag/%DA%86%D8%B1%D9%88%DA%A9/) در صورت جلوگیری کند!
خودرو «Fit She's» به تازگی در ژاپن رونمایی شده که شیشه های آن می تواند تا 99 درصد از ورود پرتوهای UV که منجر به بروز چین و چروک می شود، جلوگیری کنند.

http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1391/08/15/6/048eb4280d.jpg (http://www.irangrand.ir/)
همچنین این خودرو از پمپ های تهویه هوا برخوردار بوده که ذرات باردار یونی را در فضا پخش کرده و به نرمتر شدن پوست منجر می شود.
مدل استاندارد این خودرو به رنگ صورتی براق بوده و همچنین در رنگهای سفید و قهوه ای نیز تولید شده است.

raminarti
06-11-2012, 20:08
پراید روباز هم تولید شد


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/16/248152_624.jpg

raminarti
07-11-2012, 18:28
شوک جدید مرسدس بنز به بازار


بنز؛ این خودروساز آلمانی رده بالا با رونمایی از جدیدترین تولید خود همه را شوکه کرد. یعنی حتی کسانی هم که آنقدرها خودروباز نیستند نتوانستند از نگاه به این خودرو بگذرند و تحویلش نگیرند. بنز در تولید این خودرو تقریبا تمام مرزها و چهارچوب‌های خود در طراحی را شکسته و به دامنه‌های گسترده‌تری از خلاقیت نفوذ کرده‌است.


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/17/234257_992.jpg


به گزارش انتخاب به نقل از باشگاه خبرنگاران: بنز در تولید این خودرو حتی در رنگ‌های به کار برده شده در این خودرو سنت‌ ش-k-ن-ی کرده و از طیف‌هایی استفاده کرده که خود به خود جذابیت بیشتری به ماشین‌ها هدیه می‌دهند. بنز جدیدترین خودرویش را SLS نام گذاشته است و آنرا با رنگ‌های نظیر فیروزه‌ای متالیک یا بنفش و زرد براق و آینه‌ای رونمایی کرده‌است.


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/17/234258_840.jpg


نکته جالب و جذاب در SLS اما نه رنگ آن است نه چهره بسیار خشن و جذابش؛ بلکه جذابیت آن این است که SLS اولین خودروی تمام برقی شرکت بنز به حساب می‌آید. این خودرو با وجود اینکه تمام‌برقی‌است اما قدرت و عظمتی دارد که خیلی از خودروهای بنزین‌سوز از آن بی‌بهره‌اند. این موتور باعث می‌شود که بنز SLS بتواند در مدت زمان ۴ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت هم پیش رود. به بیان ساده‌تر این خودرو در مدت زمان کمتر از ۱۰ ثانیه از حالت ثابت به آخرین حد از سرعت خود برسد.
بنزین در اواسط سال ۲۰۰۹ خبر داده بود که در حال کار بر روی یک خودروی برقی و آن موقع قول داد که ۳ سال دیگر این خودرو را به جهان معرفی کند.
این شرکت بزرگ خودروسازی اما خوش‌قولی کرد و زودتر از سال ۲۰۱۲ این خودرو را معرفی کرد.


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/17/234259_398.jpg


معجزه بنز اما این است که در خودرو برقی خود موتوری کار گذاشته که ۷۴۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و این برای یک خودروی برقی باورنکردنی به نظر می‌آید.
این موتور باعث می‌شود که بنز SLS بتواند در مدت زمان ۴ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت هم پیش رود. به بیان ساده‌تر این خودرو در مدت زمان کمتر از ۱۰ ثانیه از حالت ثابت به آخرین حد از سرعت خود برسد.
برای اینکه قدرت و سرعت این خودرو را حس کنیم باید متوسل به یک مثال شویم.
یاریس هاچ‌بک برای شتاب ۰ تا ۱۰۰ به ۱۱ ثانیه زمان احتیاج دارد. این بنز تازه‌نفس در کم‌تر از این زمان اما می‌تواند از سرعت ۰ به آخرین حد از سرعت خود برسد.


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/17/234260_715.jpg


بنز SLS برای شارژ کامل به ۲۰ ساعت زمان نیاز دارد ولی اگر از سیستم نرم‌افزاری شارژ سریع استفاده شود این زمان به ۳ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد. نکته جالب‌تر این خودرو اما صدای آن است.
یکی از اصلی‌ترین ایراداتی که به خودروهای الکتریکی می‌گیرند نداشتن صداست. قطعا راننده دوست دارد صدای گاز خوردن خودروی پرسرعتش را بشنود و غرش‌های موتور را حس کند.
بنز برای این موضوع هم فکر جالبی کرده. در اطراف این خودرو ۱۱ اسپیکر کار گذاشته شده است که به طور مصنوعی صدای موتور را به گوش راننده و اطرافیان می‌رساند. این اسپیکرها آنقدر خوب کار می‌کنند که از این خودرو صدای یک موتور پرقدرت بنزینی شنیده می‌شود!

raminarti
08-11-2012, 15:25
ارزانترین هیوندای کوپه! (http://www.yjc.ir/fa/news/4152553/%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D 9%86-%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D9%BE%D9%87-%D8%B9%D9%83%D8%B3)


هیوندای کوپه این روزها باز هم سر زبان ها افتاده است. قیمت های نجومی مدل های دو در به خصوص برادر بزرگترش یعنی ج-ن-س-ی-س باعث شده نمونه های دست دوم این کوپه دوست داشتنی باز هم جدی گرفته شوند.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران به نقل از هفت صبح با نگاهی به طیف وسیع مدل های متنوع هیوندای به نمونه ای برمی خوریم که بازاری انحصاری را در کلاس خود فراهم کرده است؛ منظور همان هیوندای تریبون یا همان کوپه خودمان است که به عنوان ارزان ترین کوپه ارائه شده است.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/18/504218_306.jpg
در کشور چند سالی است که تیرش را سمت علاقه مندانی نشانه رفته است که توان خرید کوپه های گرانقیمت آلمانی را ندارند. اگرچه بعد از ورود ج-ن-س-ی-س کوپه، این مدل تا حد بسیار زیادی در سایه قرار گرفت و وارداتش هم متوقف شد ولی باز هم نمی توان به راحتی چشم روی جذابیت ها و توانایی هایش بست؛ حتی اگر پیدا کردن مدل صفر آن کار سختی باشد!

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/18/504213_196.jpg
در هر صورت قیمت های رو به رشد و نجومی خودروهای لوکس و به خصوص کوپه این روزها باعث شده که کمتر کسی سمت نمونه های صفر کیلومتر این دوستان برود. اینجاست که این خودروی دو در می تواند خیلی ها را به آرزوی کوپه سواری برساند؛ در واقع این خودرو تنها کوپه زیر ۴۵ میلیون بازار است که هنوز هم حرف های زیادی برای گفتن دارد. این بار سراغ این هیوندای جذاب رفته ایم تا ببینیم آیا در چارچوب یک خودروی اقتصادی مناسب و متفاوت قرار خواهد گرفت یا خیر؟

کوپه اصلا چی هست؟
هیوندای کوپه با وجود ظاهر به روزش خیلی هم جوان نیست! این خودرو در سال ۱۹۹۰ متولد و تا سال ۱۹۹۵ عرضه نسل اول آن ادامه پیدا کرد. سپس از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱، نسل دوم جایگزین نسل اول در خط تولید شد؛ نسل سوم هم در سال ۲۰۰۶ ف-ی-س لیفت شد و پا به عرصه رقابت با خودروهایی گذاشت که کوپه را تبدیل به برگ برنده ای برای هیوندای کردند.

در واقع رقیبان مطرح کوپه در آن زمان، پژو ۴۰۶ کوپه و تویوتا سیلیکا بودند که این هیوندای جذاب، طرحی پویاتر از آنها داشت و با بهینه سازی صورت گرفته سال های بعد، بیش از پیش مطرح شد. بد نیست بدانید مدل های ارائته شده به کشور هم در واقع نمونه های بهینه سازی شده نسل سوم هستند که به دو شکل شرکتی، توسط آسان موتور نماینده هیوندای در ایران و همچنین واردات آزاد به بازار عرضه شدند.
http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/18/504219_843.jpg
شکل و شمایل
با وجود مدل های کوپه موفق از برندهای مختلف در بازار و همچنین قدیمی شدن این محصول هیوندای، باز هم می توان طراحی آن را جذاب دانست؛ در واقع به دلیل خاص بودن کلاسش طرفداران زیادی به خصوص در میان جوانان دارد و هنوز هستند کسانی که با دیدن یک هیوندای کوپه محو تماشای آن شوند!

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/18/504215_148.jpg
خطوط برجسته و تا حدودی عضلانی بدنه به وضوح اسپورت بودن این خودرو را نشان می دهند؛ خطوطی نرم که در تعامل کاملی با یکدیگر قرار دارند. ورودی بزرگ و یک تکه هوا روی سپر که پروژکتورهای دایره ای شکل در کناره های آن خودنمایی می کند به همراه چراغ های کشیده با نور زنون از جالب توجه ترین نکات بخش جلوی این هیوندای است. این نکته را هم نباید فراموش کرد که چراغ های جلو از کیفیت ساخت خوبی برخوردارند و برخلاف برخی از خودروها که پس از مدتی روکش چراغ مات و کدر شده و به دلیل آب بندی نامناسب ورود آب به کاسه چراغ را شاهد هستیم، در کیفیت چراغ های کوپه هیچ افت کیفیتی دیده نمی شود.

البته باید گفت که طرح نسبتا ساده نمای جانبی در مقابل اکثر رقیبان به روز حرف های زیادی برای گفتن ندارد و می تواند به مرور خسته کننده هم به نظر برسد. البته حس اسپورت بودن این کره ای همچنان شما را به وجد خواهد آورد؛ این حس زمانی تقویت می شود که با طرح قسمت عقب آن روبرو شوید. جایی که چراغ های هالوژن به همراه سر اگزوزی هایی که در دو طرف سپر عضلانی نصب شده اند و باله ای روی در صندوق عقب، مجموعه ای اسپورت، زیبا و هماهنگ را پدید آورده است.

درون کابین وامکانات
همانطور که تمام تلاش هیوندای برای اسپورت نشان دادن این کوپه بوده با ورود به داخل کابین هم این موضوع را به وضوح خواهید دید. مثلا استفاده از قطعات آلومینیومی روی داشبورد، پدال ها و فرمان نمونه ای از این تلاش هاست. به طور کلی طراحی داخل اتاق هیوندای کوپه از نظر بسیاری از دارندگانش ساده، هماهنگ و عامه پسند است اما استفاده از برخی قطعات بی کیفیت به وجه داخلی لطمه وارد کرده است.

از جمله کیفیت بسیار پایین چرم صندلی ها که در بسیاری نقاط به ویژه صندلی های جلو شاهد پوسیدگی؛ خوردگی و افت رنگ چرم خواهید بود که اگر اقدام به خرید روکشی دوم با کیفیت خوب کرده باشید از این مشکل در امان خواهید بود، ضمن اینکه صندلی ها تا حدودی اسپورت و کم ارتفاع در نظر گرفته شده اند اما به لطف آینه های بزرگ جانبی، دید اطراف بسیار خوب است.

ادوات داخلی هم آرگونومی خوبی دارند و به راحتی در دسترس قرار می گیرند. از آنجایی که هیوندای کوپه خودرویی ۲+۲ کوپه است، این انتظار می رود که در صندلی عقب با فضایی محدود روبرو باشیم که این انتظار اصلا بیهوده هم نیست؛ چرا که فضا بسیار کوچکتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. تا جایی که شخصی با قد متوسط تقریبا هیچ فضایی برای پاها ندارد و این فضای محدود با تنظیم دستی صندلی های جلو هم حل نخواهد شد.

علاوه بر این قوس زیاد سقف با توجه به کلا خودرو، فضای بالای سر سرنشینان عقب را با محدودیت روبرو کرده و در دست اندازها برخورد سر با شیشه عقب اتفاقی عادی محسوب می شود؛ این یعنی خرید هیوندای کوپه به خانواده های پرجمعیت به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر اینکه قسمت عقب تنها به عنوان صندلی کودک استفاده شود.

جدای از این تفاسیر باید به این نکته هم اشاره داشت که سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک به خوبی از پس متعادل سازی دمای داخلی برمی آید و سانروف برقی هم لذت رانندگی را دو چندان می کند. در بحث ایمنی هم بد نیست بدانید در تاییدیه سازمان ایمنی بزرگراه های آمریکا، چهار ستاره از پنج ستاره نصیب هیوندای کوپه شده است. همچنین سیستم تثبیت کننده سرعت، شیشه ها با قابلیت کاهش نور آفتاب و سیستم ضد سرقت، از دیگر تجهیزات استاندارد کوپه به شمار می روند.

قلب تپنده
قلب تپنده این کوپه دوست داشتنی موتوری ۲/۶ لیتری با آرایش V شکل است که قدرتی در حدود ۱۶۷ اسب بخار را زیر پدال گاز آماده باش نگه می دارد، ضمن اینکه حداکثر سرعتی که می توانید با آن تجربه کنید ۲۱۸ کیلومتر بر ساعت بوده و مصرف سوختش در سیکل ترکیبی ۹/۹ لیتر برآورد شده است.

با این حال هیوندای سال هاست که از یک موتور پایه برای این محصول استفاده می کند و تنها در طول این چند سال به بهینه سازی آن پرداخته است. موتوری که گفته می شود پایه گازسوز است در محصولات شاسی بلند هیوندای مثل سانتافه و توسان مورد استفاده قرار می گیرد اما تفاوت در برنامه ریزی مجموعه الکترونیکی، توان نهایی و خروجی آن را کم کرده است.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/18/504214_994.jpg

همچنین جعبه دنده ای چهار سرعته تیپ ترونیک هم که هماهنگی بسیار خوبی با موتور دارد وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را برعهده گرفته است. این نکته را هم فراموش نکنید که موتور هیوندای کوپه با اینکه پیشرانه ای با فناوری تاریخ گذشته است، اما در مقابل شش سیلندرهای دیگر به خصوص سوناتا که به مراتب موتوری مدرن تر دارد، از مقاومت و سازگاری بیشتری با شرایط برخوردار است و به شکلی می توان گفت سبب می شود در دراز مدت مراجعه کمتری به تعمیرگاه داشته باشید.

بالاخره
در کل می توان نتیجه گرفت که این کوپه محبوب هیوندای در بحث اقتصادی خودرویی قابل قبول است و می تواند در درازمدت به صرفه باشد و در عین حال لذت خاص و اسپورتی از رانندگی را هم فراهم کند ولی طراحی خاص و جوان پسند، آن را به خودرویی خانوادگی که رفاه همه سرنشینان را فراهم کند، تبدیل نکرده است.

عملکرد موتورش نسبتا قابل قبول بوده اما ضعف توان و قدرت آن را به عنوان یک کوپه اسپورت نمی توان نادیده گرفت. در نهایت تنها می توان گفت که هیوندای کوپه میشی است در لباس گرگ که در صورت خرید نمونه سالم و تمیزش پشیمان نخواهید شد.

raminarti
10-11-2012, 11:53
خفاش سیاه در خیابان
خفاش سیاه به رینگ های آلیاژی ساخت شرکت BBS با اندازه ۲۰*۱۰ برای چرخ های جلو و ۲۰*۱۱.۵ برای چرخ های عقب مجهز شده است. این رینگ های مشکی رنگ در هماهنگی کامل با بدنه خودرو هستند. در نهایت، به منظور متوقف کردن وایزمن MF۵، از کیت ترمز شرکت مشهور برمبو با کالیپر ۶ پیستون برای چرخ های جلو و کالیپر ۴ پیستون برای چرخ های عقب استفاده شده است.

به گزارش انتخاب به نقل از اکو فارس، "شوابن‌فولیا" از تازه واردان دنیایی تیونینگ خودرو محسوب می شود که با بهینه سازی "وایزمن MF۵ رودستر" آغازی مقتدرانه داشته است. مهندسان شوابن‌فولیا لقب "خفاش سیاه" را برای این خودرو در نظر گرفته اند که کاملا برازنده آن است. برنامه جالب توجه آنها برای بهینه سازی وایزمن به ارتقا نمای ظاهری و عملکرد آن منجر شده است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/19/235088_798.jpg

موتور "S۸۵B۵۰" ساخت شرکت ب.ام.و، قلب تپنده وایزمن MF۵ است. این موتور ۵ لیتری V۱۰ توانایی تولید ۵۰۷ اسب بخار نیرو و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. برای رنگ آمیزی این خودرو از رنگ سیاه مات استفاده شده که جلوه ای خاص و منحصر به فرد به آن بخشیده است. همچنین این رنگ در ترکیب با ظاهر اخمو وایزمن در قسمت جلو، حالت تهاجمی تری به آن داده است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/19/235089_767.jpg

افزون بر ظاهر کاملا منحصر به فرد وایزمن MF۵، عملکرد و حس رانندگی آن نیز شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این رودستر زیبا تنها طی ۳.۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و در کمتر از ۱۰ ثانیه، سرعت آن از مرز ۲۰۰ کیلومتر در ساعت عبور می کند. بیشینه سرعت این خودرو نیز برابر با ۳۲۱ کیلومتر در ساعت است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/19/235090_715.jpg

این در شرایطی است که با احتساب وزن ۱۳۹۵ کیلوگرمی، خودرو اسپرت سبک وزنی محسوب می شود. برای بهبود هندلینگ، خفاش سیاه به رینگ های آلیاژی ساخت شرکت BBS با اندازه ۲۰*۱۰ برای چرخ های جلو و ۲۰*۱۱.۵ برای چرخ های عقب مجهز شده است. این رینگ های مشکی رنگ در هماهنگی کامل با بدنه خودرو هستند. در نهایت، به منظور متوقف کردن وایزمن MF۵، از کیت ترمز شرکت مشهور برمبو با کالیپر ۶ پیستون برای چرخ های جلو و کالیپر ۴ پیستون برای چرخ های عقب استفاده شده است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/19/235091_307.jpg

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/8/19/235092_769.jpg

raminarti
11-11-2012, 15:17
اتومبیل دست ساز انگلیسی در ایران


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/21/248959_771.jpg (http://www.asriran.com)

raminarti
11-11-2012, 21:54
تصادف عجیب در جاده اردبیل


http://www.tabnak.ir/files/fa/news_albums/284158/953/resized/resized_208687_312.jpg
http://www.tabnak.ir/files/fa/news_albums/284158/953/resized/resized_208686_404.jpg

raminarti
12-11-2012, 09:37
خودرویی با الهام از تیغ ریش تراش (http://www.yjc.ir/fa/news/4154014/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%DB%8C%D8%BA-%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


گاهی اوقات خلاقیت طراحان خودرو به حدی می رسد که آن ها از وسایل روزمره نیز برای کشیدن یک خودرو الهام می گیرند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، (http://www.yjc.ir/fa/list/10/92) در دنیای طراحی خودرو طرح های مفهومی و عجیب به وفور دیده می شوند اما برخی از آن ها آنقدر عجیب اند که می توانند باعث شگفتی هر کسی شوند.

"Egochine B” طرحی است که در نمایشگاه و مسابقه کارخانه پژو برای خودروهای آینده ارائه شد و در این مسایقات شاید نتوانست مقامی را کسب کند اما واقعا طرحی بی نظیر است.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/20/508471_748.jpg


"پائلو دی گویسیتی" طراح این خودرو می گوید در کشیدن ان از تیغ های ریش تراش الهام گرفته است و همچنین تلاش بر آن بوده است تا طرحی لوکس و مسابقه ای را بکشد.

این خودروی سه چرخ تنها برای یک نفر ساخته شده است و باید در ان به تنهایی رانندگی کرد. البته محیط داخلی آن برای راننده بسیار شیک و راحت طراحی شده است.

این خودرو دارای یک موتور الکتریکی خواهد بود که البته با سلول های هیدروژنی کار می کنند. این در حالی است که حالت آیرودینامیکی آن باعث می شود تا به سرعت های بالا دست پیدا کند.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/20/508472_429.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/20/508473_629.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/20/508474_912.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/8/20/508475_620.jpg

raminarti
13-11-2012, 11:06
کوچولوی گاز سوز کمپانی هوندا


http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/22/53965_324.jpg (http://poolnews.ir/)http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/22/53966_206.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
13-11-2012, 18:38
فورد موستانگ باس 302http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/23/54034_793.jpg (http://poolnews.ir/)http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/23/54033_556.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
13-11-2012, 23:49
تاکسی های مرسدس بنز در فرودگاه ایران

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/22/249172_340.jpg (http://www.asriran.com/)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/8/22/249173_777.jpg (http://www.asriran.com/)

raminarti
15-11-2012, 14:34
لامبورگینی و دیگر هیچ
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/24/54148_454.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/24/54147_465.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/24/54146_262.jpg (http://poolnews.ir/)

yoosef_km
15-11-2012, 22:36
اینم یه طرح جدیده که روی پرایده فول لامپ 100 نمیدنم چرا کم مصرف نزاشتن

raminarti
17-11-2012, 22:36
بازار خودرو از تکاپو افتاد/کاهش قیمت نسبی در بازار آزاد
طی روزهای گذشته ،روند صعودی قیمت خودروها در بازار متوقف شده و قیمت برخی محصولات نیز کاهش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شروع ثبت نام فروش و افزایش عرضه محصولات به بازار و همچنین متعادل شدن نرخ ارز طی روزهای اخیر ،سبب توقف روند صعودی قیمت خودرو در بازار آزاد و در برخی موارد کاهش قیمت محصولات شده است.

بر همین اساس برخی خودروهای پرفروش همچون تندر 90 ، خانواده 206 ،مگان با کاهش قیمت حدود 1 تا 2 میلیون تومانی مواجه شده اند.

لازم به ذکر است تقریبا تمامی خودروها در بازار آزاد ، همچنان با اختلاف قیمت چند میلیون تومانی با قیمت مصوب ،خرید و فروش می شوند.

قیمت بازار آزاد برخی خودروهای تولید داخل در جدول زیر آمده است:نام خودرو
قیمت(تومان)
تندر 90 مدل E2 پارس خودرو
25800000
تندر 90 مدل E1 ایران خودرو
21700000
پژو206 تیپ 2
28800000
پژو 206 مدل V8
31800000
مگان
60800000
تیانا
122000000
پژو پارس
26000000
لیفان 630
36000000
ام وی ام 530
33000000
ام وی ام X33
47000000
ام وی ام 315
33500000
توجوی
28500000
گریت وال
37000000
جیلی
57000000
ماکسیما
93000000
تیبا
16000000
پراید131 sx
13500000
پراید111
14000000

raminarti
18-11-2012, 21:20
پیش نمایش خودروهای 2014 (http://www.rouzegareno.ir/fa/news/18670/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-2014-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C)


برای مشاهده آنچه که زیر درب موتور مدل‌های جدید خودروسازان جهان قرار دارد، هیچ گاه زود نیست.
روزگارنو: به واسطه ویژگی‌های این صنعت، برخی از مدل‌های سال 2014 در نمایشگاه‌های خودرو امسال مانند پاریس و فرانکفورت ارائه شده و یا تصاویری از آنها همانند آنچه در نمایشگاه‌های لس آنجلس و دیترویت رخ داد، منتشر شده است.


این در شرایطی است که تمایل خودروسازان بیشتر بر پنهان نگه داشتن مدل‌های جدید خود تا آخرین لحظه ممکن استوار است.


با این وجود، برای افرادی که نمی توانند منتظر معرفی رسمی مدل‌های 2014 در اواخر سال 2013 باشند، برخی از جدیدترین‌ها را به صورت مختصر بررسی می کنیم.
استون مارتین ونکوئیش 2014


این خودرو از بدنه فیبر کربن، موتور 12 سیلندر V شکل به قدرت 565 اسب بخار و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.2 ثانیه بهره می برد. بیشینه سرعت ونکوئیش 2014 برابر با 305 کیلومتر در ساعت اعلام شده و برچسب قیمت قابل توجه 280 هزار دلاری را نیز یدک می کشد.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36033_960.jpg

ب.ام.و i3 2014


برخلاف تمامی مدل‌های ب.ام.و که تاکنون دیده‌اید، خودرو هاچ بک i3 از مواد سبک اما فوق العاده قدرتمند فیبر کربن، مشابه با مواد به کار رفته در هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر، بهره می برد. همچنین، این نخستین مدل تمام الکتریکی ب.ام.و محسوب می شود. دامنه حرکت این خودرو با یک بار شارژ کامل حدود 160 کیلومتر عنوان شده است. انتظار می رود i3 در اواخر سال 2013 با برچسب قیمت 45 هزار دلار روانه بازار شود. محصول نهایی از درهای شفاف برخوردار نخواهد بود.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36034_156.jpg

شورلت کوروت 2014


نسل هفتم خودرو اسپرت و بدنه پلاستیکی کوروت به حدی دستخوش تغییر شده که شرکت جنرال موتورز تا حد ممکن آن را مخفی نگه می دارد. آنچه که تا به امروز نسبت به آن یقین حاصل شده، طراحی جدید لوگو "دو پرچم متقاطع" کوروت و اطلاعات موتور 6.2 لیتری V8 با قدرت 450 اسب بخار است.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36035_514.jpg

مینی کوپر Paceman 2014


از سال 2001 تاکنون، طراحی مینی شش بار دستخوش تغییر شده و این هفتمین بار محسوب می شود. پِیسمن به نوعی نمونه دو در مدل چهار در کانتریمن است. ابعاد هر دو تقریبا یکسان بوده و از سیستم چهار چرخ متحرک بهره می برند. اتظار می رود عرضه این مدل از اواسط 2013 آغاز شود.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36036_492.jpg

سوبارو فارستر 2014


سوبارو نسل چهارم از شاسی بلند محبوب فارستر را معرفی کرده که یکی از پر فروش‌ترین خودروهای این شرکت طی 15 سال گذشته محسوب می شود. به گفته سوبارو، این مدل درازتر، کم ارتفاع‌تر و پهن‌تر از مدل‌های پیشین خود خواهد بود و فضای بیشتری را برای سرنشینان و بار ارائه می کند.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36037_268.jpg

فولکس واگن گلف 2014


مدل 2014 گلف نسبت به مدل پیشین این خودرو، درازتر، پهن‌تر و به لطف استفاده از قطعات سبک وزن و فولاد با مقاومت بالا نزدیک به 100 کیلوگرم سبک‌تر خواهد بود. فولکس واگن در نمایشگاه خودرو فرانکفورت که در ماه اکتبر برگزار شد از نسل هفتم پر فروش‌ترین خودرو اروپا رونمایی کرد.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36038_713.jpg

شورلت ایپمپالا 2014


جنرال موتورز امید بسیاری به موفقیت و خارج کردن ایمپالا از برزخ عنوان "خودرو کرایه‌ای" با معرفی نسل دهم و لوکس شده آن دارد. مهندسان جنرال موتورز از نمونه کشیده‌تر شاسی خودروهای کادیلاک و بیوک برای این مدل استفاده کرده‌اند. اما ایمپالا 2014 همچنان دیفرانسیل جلو بوده و برای نخستین بار به صورت اختیاری می توان برای آن موتور چهار سیلندر سفارش داد.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36039_216.jpg

پورشه Macan 2014


پورشه، تولید کننده مشهور خودروهای اسپرت، بار دیگر معرفی مدلی شاسی بلند را در دستور کار خود قرار داده است. شاسی بلند جمع و جور جدید پورشه به نام ماکان شناخته می شود که در زبان اندونزیایی به معنی ببر است. احتمال استفاده از موتور قدرتمند تویین توربو V6 به قدرت 370 اسب بخار به عنوان یکی از گزینه‌های اختیاری وجود دارد.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36040_590.jpg

جگوار F تایپ رودستر 2014


به نوعی نخستین خودرو اسپرت جگوار از زمان توقف تولید E تایپ در سال 1974 محسوب می شود. سه موتور توربو شارژردار برای این خودرو قابل انتخاب هستند. خودرو مجهز به موتور V8 توانایی تولید 495 اسب بخار نیرو را داشته و برچسب قیمت 92 هزار دلاری را نیز یدک می کشد.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36041_530.jpg

کادیلاک ELR 2014


آغاز تولید این کوپه لوکس که از موتور هیبریدی مشابه با شورلت ولت بهره برده، اما قصد رقابت با بزرگانی مانند لامبورگینی را دارد، از اواخر سال 2013 خواهد بود. انتظار می رود دامنه حرکت ELR تا پیش از آغاز به کار موتور بنزینی حدود 61 کیلومتر باشد. طراحی جالب توجه این خودرو به طور همزمان نظر عاشقان دنیای خودرو و دوستداران محیط زیست را جلب می کند.http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/8/28/36042_358.jpg


-----------------------------------------------------------------------------------------

مرسدس بنز جی ال کا350 مدل 2013

http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/28/54407_637.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/28/54406_970.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
20-11-2012, 09:34
فولکس واگن گلف جی تی آی مدل 2013http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/29/54471_890.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/8/29/54472_242.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
21-11-2012, 12:16
تفکر خلاقانه یک هموطن برای خیس نشدن در یک روز بارانیhttp://www.tabnak.ir/files/fa/news_albums/286474/1080/resized/resized_212061_806.jpg


سقفی برای موتور
(http://poolnews.ir/fa/pages/?cid=73428)

http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/15/253558_300.jpg (http://www.asriran.com)

mirover
21-11-2012, 13:05
با وجود دید نامناسب و عدم داشتن برف پاکن ولی هنوز از پراید ایمن تره!!

samavati
21-11-2012, 13:14
این هم سیتروئن (ژیان) 2013

yoosef_km
22-11-2012, 22:02
دوستان چی میخورید؟ همبرگر ؟ کوکتل؟

raminarti
23-11-2012, 23:09
نتیجه کله شقی یک چینی


یک مرد چینی و همسرش با رد درخواست دولت چین برای واگذاری ملکشان به منظور ایجاد بزرگراه در استان «ژجینگ»،‌ منظره‌ای عجیب ایجاد کردند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از تابناک، «لو باگون»، مرد چینی که پیشنهاد مالی دولت این کشور را برای خرید خانه‌اش کافی ندانست و راضی به ترک آن نشد، اکنون مجبور است در میان بزرگراهی که مانند رودخانه‌ای آپارتمانش را دربرگرفته زندگی کند.
چندی پیش دولت چین خانه‌های واقع در این منطقه از شهر «ولینگ» را برای ساخت بزرگراه خریداری کرد که همه ساکنان این منطقه خانه‌های خود را فروختند غیر از «لو» که راضی به ترک خانه خود نشد.


http://media.isna.ir/content/548-2.jpg/4

raminarti
24-11-2012, 20:15
جدیدترین خودروی یک میلیارد تومانی
( دو دیفرانسیل )

حالا که بیشتر ایرانی‌ها با نام مازراتی کواترو پورته آشنا شده‌اند خوب است از جدیدترین خبر شرکت مازراتی هم اطلاعی پیدا کنند. خبری که اتفاقا به کواتروپورته، یعنی گران‌ترین خودروی موجود در ایران ربط دارد. شرکت مازراتی در جدیدترین خبرهایش از رونمایی مدل ۲۰۱۴ کواترو پورته سخن گفته است و این یعنی باید منتظر جدیدترین و لوکس‌ترین ساخته شرکت مازراتی باشیم.


به گزارش اقتصاد ایران آنلاین، زمانی که در اخبار یکی از شبکه‌های تلویزیونی با صاحب گران‌ترین خودروی موجود در ایران مصاحبه شد همگی مشتاق شدند که بدانند این خودروی گران‌قیمت ساخت دست کدام کشور است و چه مشخصاتی دارد که اینقدر گران است؟ طولی نکشید که نام «مازراتی» از این دهان به آن دهان شد و هر کسی فهمید که گران‌ترین ماشین موجود در ایران مازراتی کواترو پورته نام دارد و به دست شرکت لوکس‌ساز مازراتی ساخته شده است. پس از این برنامه قیمت این خودرو بالای یک میلیارد تومان برآورد شد.


بنابراین حالا که بیشتر ایرانی‌ها با نام مازراتی کواترو پورته آشنا شده‌اند خوب است از جدیدترین خبر شرکت مازراتی هم اطلاعی پیدا کنند. خبری که اتفاقا به کواتروپورته، یعنی گران‌ترین خودروی موجود در ایران ربط دارد. شرکت مازراتی در جدیدترین خبرهایش از رونمایی مدل ۲۰۱۴ کواترو پورته سخن گفته است و این یعنی باید منتظر جدیدترین و لوکس‌ترین ساخته شرکت مازراتی باشیم.
این خودرو بر پایه مدل قبلی کواترو پورته ساخته شده اما با تغییرات ظریفی که بر آن اعمال شده است کواترو پورته بیش از پیش لوکس و گران‌قیمت به نظر می‌آید.


این خودروی سدان لوکس با اینکه سنت ‌ش- k- ن ی ‌هایی در ظاهر داشته اما باز هم به سنت طراحی مازراتی وفادار مانده‌است. از همین‌رو می‌توان گفت طراحی ظاهری این خودرو تکامل یافته اما در راستای طرح‌های پیشین این خودروساز بزرگ است. در داخل کابین خودرو اما باید خودمان را برای تغییرات ساختار‌ ش- k- نانه آماده کنیم. از طراحی جدید دسته‌دنده گرفته تا صفحات نمایشگر لمسی بزرگ موجود در آن و همچنین لوکس‌تر شدن روکش صندلی‌ها و دیگر تزئینات نشان دهنده این تغییرات تازه خواهد بود.


مازراتی این مدل را سبک‌تر اما کشیده‌تر از مدل قبلی آن ساخته است و همین موضوع قدرت بیشتری به این خودرو بخشیده است. جالب اینجاست که بدانید موتور این خودرو ساخت دست شرکت فراری‌است بنابراین باید بدانیم که مازراتی کواترو پورته ۲۰۱۴ موتوری بسیار نیرومند دارد که خودروهای پرسرعت را هم به مبارزه می‌طلبد. موتور ۴.۷ لیتری کواترو پورته قادر به تولید ۵۳۰ اسب‌بخار نیروست و در مدل زمانی نزدیک به ۳ ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. همچنین گفتنی‌است کواترو پورته جدید همچنین دو دیفرانسیل خواهد بود.


بسیاری از خودروبازارن جهان تنها رقیب این خودرو را پورشه پانامرا می‌دانند. این در حالی‌است که آنها خود تاکید می‌کنند طراحی پانامرا باید در مقابل مازراتی کواترو پورته زانو بزند زیرا مازراتی ۲۰۱۴ بسیار لوکس‌تر از پورشه پانامرا است و مشخصات آن هم از پانامرا کمی سرتر است.
گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۴ و پس از ورود این خودرو به بازار اگر کسی جرات وارد کردن آن به ایران را به خود راه دهد باید نزدیک به ۲ میلیارد تومان هزینه کند. بنابراین پول‌دارهای ایران باید پولشان را برای سوار شدن مازراتی آینده کنار بگذارند.


http://fararu.com/files/fa/news/1391/9/4/40134_348.jpg
http://fararu.com/files/fa/news/1391/9/4/40135_112.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1391/9/4/40136_935.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1391/9/4/40138_789.jpg

raminarti
25-11-2012, 19:25
کاهش دسته‌جمعی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی


در هفته‌ای که گذشت قیمت بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی تحت تاثیر افزایش تولید این محصولات در حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این هفته در محصولات گروه خودروسازی سایپا قیمت خودروی سایپا 111 به حدود 13 میلیون تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو 11 میلیون و 780 هزار تومان تعیین شده است.


قیمت سایپا sl 131 نیز با کاهش قابل توجه به حدود 11 میلیون و 700 هزار تومان و sx 131 نیز به قیمت حدود 13 میلیون تومان ‌رسید. البته قیمت رسمی sl 131 معادل 11 میلیون و 540 هزار تومان و sx 131 نیز 11 میلیون و 940 هزار تومان تعیین شده است.


در هفته گذشته قیمت تیبا نیز به حدود 15 میلیون و 700 هزار تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو 15 میلیون و 430 هزار تومان تعیین شده است. قیمت تندر90 مدل e2 پارس خودرو نیز در محدوده حدود 25 میلیون و 500 هزار تومان ثابت ماند. البته قیمت رسمی این خودرو 21 میلیون و 50 هزار تومان تعیین شده است.


قیمت مگان 2000 اتومات نیز با کاهش دو میلیونی به حدود 59 میلیون تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو 44 میلیون و 660 هزار تومان است. ماکسیما نیز به قیمت حدود 90 میلیون تومان عرضه می‌شد. البته قیمت رسمی این خودرو 64 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است.


در هفته گذشته در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو 206 در نمایندگی‌های فروش موجود نبود. قیمت پژو 206 صندوق‌دار نیز اندکی کاهش یافته و در مدل v9 آن به حدود 40 میلیون تومان و مدل v8 نیز حدود 31 میلیون تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی مدل v9 حدود 26 میلیون و 370 هزار تومان و مدل v8 نیز 22 میلیون و 690 هزار تومان تعیین شده است.


روند کاهشی قیمت تندر 90 ایران خودرو نیز ادامه یافته و در مدل e1 آن به حدود 21 میلیون و 600 هزار تومان و مدل e2 نیز 24 میلیون و 400 هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی تندر 90 e1 ایران خودرو معادل 18 میلیون و 900 هزار تومان و مدل e2 نیز 21 میلیون تومان تعیین شده است.


در این هفته قیمت پژو 405 باز هم اندکی کاهش یافته و به حدود 19 میلیون و 500 هزار تومان رسید. البته قیمت مصوب این خودرو 15 میلیون و 580 هزار تومان تعیین شده است. روند کاهشی قیمت پژو پارس سال اما با شدت بیشتری ادامه یافته و قیمت این خودرو به حدود 25 میلیون و 900 هزار تومان کاهش یافت. البته قیمت رسمی این خودرو حدود 23 میلیون تومان است.


سمند ef7 در حالی به قیمت حدود 21 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت رسمی این خودرو حدود 21 میلیون تومان است.


قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.

raminarti
26-11-2012, 13:08
گرانترین ماشین جهان (http://www.yjc.ir/fa/news/4172935/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%D8%B9%DA%A9%D8%B3)

خودروها معمولا به خاطر امکاناتی که دارند قیمت گذاری می شوند و برحسب آن ها ارزش گذاری خواهند شد اما گاهی اوقات خودروها به خاطر کمیاب بودن و یا قدیمی بودنشان قیمت گذاری می شوند.


به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/list/6/160) ،بالا بودن قیمت تنها مخصوص خودروی هایی با امکانات زیاد نیست چرا که گاهی اوقات برخی از خودروهای قدیمی نیز تنها به خاطر اینکه تولید نمی شوند و یا در زمان خودشان بهترین بوده اند گران هستند.

پورشه یکی از بزرگترین خودروسازان دنیا است و از دیرباز تا کنون بیشتر با مدل 911 شناحته می شود و می توان نتیجه گرفت که یکی از این خودروها در میان گران قیمت ترین خودروهای کلاسیک دنیا قرار داشته باشد. مدل"911 Carrera RSR" این خودرو در سال 1973 برای اولین ار تولید شد و از آن برای مسابقات رالی نیز استفاده می شد. در این میان یک مدل تقریبا در تمام دنیا مسابقه داد و همچنین چند سال پیش به قیمت 750 هزار دلار فروخته شد.

یکی از فراری هایی که به تعداد محدود در دنیا تولید شد مدل " Ferrari 275 GTB/4" بود. این خودرو در سال 1963 و در یک پروسه خیلی کوتاه طراحی ساخته و وارد بازار شد. این مدل دارای یک موتور پرقدرت V12 با 300 اسب بخار بود که در نوع بسیار پرقدرت بود. یکی از مدل های باقی مانده این خودرو را سال گذشته یک کلکسیونر با قیمت 50 هزار دلار خریداری کرد.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561851_997.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561852_668.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561853_399.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561854_828.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561855_235.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561856_915.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561857_942.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561858_883.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561883_985.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/6/561884_653.jpg

raminarti
27-11-2012, 12:17
شاهکاری به نام فراری اف - 12


http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/7/54940_137.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/7/54939_489.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
28-11-2012, 09:10
تصویر زیر مربوط به سال (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%B3%D8%A7%D9%84/) 1312 (http://www.irangrand.ir/tag/1312/) می با (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%A8%D8%A7/)شد یعنی حدود 80 سال پیش و کارگرانی که بدون هیچ وسیله راه ساز (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%A7%D8%B2/)ی پیشرفته ای در (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%AF%D8%B1/) حال خراب کردن کوه و ایجاد جاده (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87/) چالوس (http://www.irangrand.ir/tag/%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%B3/) می باشند!!http://www.seemorgh.com/uploads/1391/08/30562439.jpg (http://www.irangrand.ir/)

raminarti
28-11-2012, 11:27
پیامک پلیس


http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/9/6/122333_972.jpg

raminarti
01-12-2012, 15:01
رکورد عجیب 28 دختر در یک ماشین
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : (http://www.entekhab.ir/)
برترین ها: 28 (http://www.bartarinha.ir/)دختر جوان اسکاتلندی با قرار دادن خود در داخل یک خودروی مینی به شکل دسته جمعی رکورد جدیدی را در این زمینه به دست آوردند.

به گزارش برترین ها (http://www.bartarinha.ir/)سال گذشته نام 27 نفر در کتاب گینس به دلیل جای گرفتن همزمان آنها در داخل این خودرو به ثبت رسیده است.

اما در سال جاری با افزایش تعداد خود در داخل این خودرو و استفاده از سانتیمترها فضای خالی در داخل این خودرو، رکورد قبلی را شکاندند.


http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127298_286.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127299_253.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127300_791.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127301_115.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127302_868.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127303_843.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127304_870.jpg (http://bartarinha.ir/)

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/9/127305_967.jpg (http://bartarinha.ir/)

raminarti
01-12-2012, 22:16
اعمال محدودیت تردد در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در پایتخت


معاون عمرانی استاندار تهران گفت: برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوای تهران، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، محدوده ترافیک روی خط زوج و فرد قرار می‌گیرد.
محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران گفت: در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران برای قرار نگرفتن هوا در شرایط اضطرار مصوب کرد محدوده طرح ترافیک روی خط زوج و فرد قرار بگیرد.
او در توضیح بیش‌تر گفت: براساس مصوبه این کارگروه، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تنها خودروهایی در شهر تهران حق تردد دارند که دارای طرح ترافیک باشند، به این معنا که محدوده طرح ترافیک، روی خط زوج و فرد قرار می‌گیرد و خودروهایی که پلاک آن‌ها زوج و یا فرد است، در صورت داشتن طرح ترافیک می‌توانند در این محدوده تردد داشته باشند.

raminarti
02-12-2012, 00:34
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2799/16-01.jpg

فهرست ممنوعه براي واردات خودروي خارجي
دنياي اقتصاد- از چندی پیش و با اعلام مسوولان وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، واردات خودرو با حجم بیش از 2500
سی سی ممنوع شده و با این «ممنوعیت»، بسیاری از خودروهای خارجی امکان ورود به کشور را نخواهند داشت.
این «ممنوعیت» در شرایطی لحاظ شده که طی سال‌های اخیر معمولا کل واردات خودرو به کشور از مرز 50 هزار دستگاه در سال ت-ج-ا-و-ز نکرده و خودروهای خارجی سهم بسيار اندکي را از بازار ایران به خود اختصاص داده‌اند.
با این حال، بحران ارزی سبب شد تا مسوولان وزارت «صنعت، معدن و تجارت» تصمیم به محدود کردن واردات خودرو گرفته و از این راه تا حدی مانع خروج ارز از کشور شوند.
این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان، در نظر گرفتن حجم موتور، آن هم «2500 سی سی» به عنوان معیار واردات خودرو، چندان منطقی نیست و وزارت صنعت می‌توانست معیارهای دیگری را برای ممنوعیت واردات در نظر بگیرد.
به گفته آنها، عجیب‌تر اینجاست که وزارت صنعت اعلام کرده «حجم موتور 2500 سی‌سی» معیار میزان مصرف سوخت مجاز برای واردات خودرو به کشور است، به‌این معنی که هر خودرویی حجم موتوری 2500 سی سی یا کمتر داشته باشد، مجاز به واردات است و خودروهای با حجم موتور بالاتر نمی‌توانند وارد کشور شوند. کارشناسان معتقدند خودروهای کم مصرف معمولا حجم موتوری زیر 1800سی‌سی دارند و اینکه خودروهای 2500 سی‌سی و پایین‌تر (تا مرز 1800 سی سی) نیز کم مصرف در نظر گرفته شده‌اند، منطقی نیست.
با این حساب بعید به نظر می‌رسد وزارت «صنعت، معدن و تجارت» چندان کار کارشناسی دقیقی روی این ماجرا انجام داده باشد، چه آنکه اگر این طور بود، این وزارتخانه می‌توانست معیارهای دیگری را برای محدود کردن واردات انتخاب و اعلام کند. البته معیارهای «حجم موتور» و «مصرف سوخت» پیش‌تر هم در واردات خودرو لحاظ می‌شدند، اما تنها جزئی از قانون واردات خودرو به حساب می‌آمدند نه همه آن. در گذشته، پس از آنکه وزارت صنعت لیست خودروهای مجاز وارداتی را به سازمان توسعه تجارت اعلام می‌کرد، سازمان بهینه‌سازی در مورد میزان مصرف سوخت آنها اعمال نظر می‌کرد و در صورتی که تشخیص می‌داد فلان خودرو مصرف سوخت بالایی دارد، مجوز واردات آن لغو می‌شد. در آن دوران، خودروهایی که حجم موتوری مثلا 1300 یا 1500 سی سی داشتند کم مصرف به حساب می‌آمدند و از خودروهای دو هزار سی سی به بالا به عنوان پرمصرف‌ها یاد می‌شد. حتی ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و مصرف سوخت نیز در همان دوران اعلام کرد خودروهای وارداتی که حجم موتوری بالای 2000 سی سی دارند، پرمصرف به شمار می‌روند و به همین دليل کارت سوخت شان شارژ نخواهد شد. در واقع ستاد مدیریت با استناد به اینکه خودروهای با حجم موتور 2000 سی سی به بالا پرمصرفند، آنها را از دریافت بنزین یارانه ای محروم کرد تا بنزین آزاد روانه باک شان شود.
حالا اما وزارت «صنعت، معدن و تجارت» می‌گوید خودروهایی که حجم موتورشان 2500 سی سی و کمتر باشد نیز کم مصرف به حساب می‌آیند و با این شرایط باید به مشتریان آنها حق داد که از ستاد مدیریت مصرف سوخت بخواهند کارت سوخت شان را دوباره شارژ کند.
اما در حال حاضر اگرچه به گفته مسوولان وزارت صنعت، روال کار واردات خودرو مثل گذشته است و این وزارتخانه لیست خودروهای مجاز را به دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اعلام کرده، اما مشکل اینجاست که دیگر تشخیص سازمان بهینه‌سازی ملاک نیست و طبق نظر وزارت صنعت، واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی ممنوع است.
البته مسوولان وزارت صنعت عنوان می‌کنند که قانون «حجم موتور 2500 سی سی و پایین تر» را این وزارتخانه در نظر نگرفته، حال آنکه مهدی غضنفری وزیر «صنعت، معدن و تجارت» و همچنین حمید صافدل رییس سازمان توسعه تجارت این موضوع را اعلام و تایید کرده‌اند.
در حال حاضر و آن طور که خبر می‌رسد، لیست تمام خودروهایی که تا پایان امسال مجاز به واردات هستند، از سوی وزارت صنعت به سازمان توسعه تجارت اعلام شده و این وزارتخانه مدعی است که برای واردات تنها ضوابط فنی را لحاظ کرده است و تصمیم‌گیری در مورد میزان مجاز مصرف سوخت خودروهای تایید شده، به سازمان مربوطه (بهینه‌سازی مصرف سوخت) مربوط می‌شود. با این شرایط، کارشناسان معتقدند: اگر وزارت صنعت راه دیگری برای محدود کردن واردات می‌یافت، حتی می‌توانست بیشتر و راحت‌تر به هدف خود مبنی بر کاستن از خروج ارز دست پیدا کند، هرچند در حال حاضر ظاهرا فرقی نمی‌کند که کدام خودرو مجاز به واردات است و کدام نیست، چون سایت ثبت سفارش بسته شده و عملا امکان واردات خودرو وجود ندارد.
بسته شدن سایت ثبت سفارش اتفاقی است که دو سال پیش هم رخ داد و واردات خودرو را به ظاهر ممنوع کرد، اما بعدها مشخص شد برخی واردکنندگان توانسته‌اند موفق به ثبت سفارش و واردات شوند. نتیجه‌اش نیز این بود که بازار خودروهای وارداتی شدیدا به هم ریخت و قیمت‌ها رشد زیادی کرد. حالا هم با اتفاقی که دوباره رخ داده، انتظار می‌رود بازار باز هم آشفته شده و نمودار قیمت‌ها صعودی اساسی را تجربه کند.
خودروهایی که نمی‌توانند بیایند
اما نگاهی بیندازیم به خودروهایی که با توجه به قانون وزارت «صنعت، معدن و تجارت» (ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی)، واردات آنها به کشور ممنوع است.
اگر لیست آخرین خودروهای وارد شده به کشور را ملاک این آمارگیری در نظر بگیریم، بسیاری از خودروها که اتفاقا با استقبال مشتریان نیز روبه‌رو بوده‌اند، اجازه واردات نخواهند داشت. با این قانون حتی برخی برندها نیز کلا باید با بازار خودرو ایران خداحافظی کنند، زیرا تمام محصولاتشان حجم موتوری بالای 2500 سی سی دارند. در این بین می‌توان به پورشه آلمان اشاره کرد، شرکتی که مدت چندان زیادی از میهمانی‌اش در بازار خودرو ایران نمی‌گذرد و ظاهرا باید به همین حضور اندک خود قانع باشد. محصولات این شرکت مانند «کاین»، «پانامرا» و «کراراس» به ترتیب 4800، 3600 و 3800 سی سی حجم موتور دارند و با این حساب دیگر اجازه ورود به بازار ایران را نخواهند داشت.
همچنین شرکت مازراتی ایتالیا نیز که اتفاقا واردات محصولات آن به ایران سر و صدای زیادی داشت (به دلیل قیمت بالا)، دیگر نمی‌تواند محصولات خود را روانه کشور کند، زیرا حجم موتور این محصولات بالای 2500 سی سی است. مثلا مازراتی اسپرت 4700 سی سی حجم موتور دارد و واردات آن با قانون وزارت صنعت جور در نمی‌آید. این در شرایطی است که دیگر خودروساز ایتالیایی؛ یعنی آلفارومئو همچنان می‌تواند در بازار ایران فروش داشته باشد، چون محصولات آن حجم موتوری پایین (در حد 1400 سی سی) دارند.
با این حال امثال پورشه و مازراتی یک راه برای ماندن در بازار ایران دارند و آن عرضه محصولاتی با حجم موتور 2500 سی سی و پایین‌تر است. همچنین بی ام و نیز عملا باید از بازار ایران برود چون خودروهای وارداتی آن از جمله مدل X6 (با حجم موتوری 5000 هزار سی سی) حجم موتوری بالا دارند.
اوضاع سایر خودروسازان میهمان در بازار ایران، به اندازه مازراتی و پورشه بد نیست، زیرا بخشی از محصولات آنها پشت چراغ قرمز وزارت صنعت می‌مانند و بخشی دیگر اجازه ورود خواهند داشت. در این بین، هیوندایی کره دیگر نمی‌تواند خودروهایی مانند ج-ن-س-ی-س، سنتینال و آزرا گرنجور را به ایران وارد کند، اما واردات محصولاتی مانند I20، I30 و سوناتا همچنان ادامه خواهد داشت. کیاموتورز کره نیز می‌تواند خودروهایی مانند اسپورتیج، سراتو، کارنز و پیکانتو را به بازار ایران بفرستد، اما باید با واردات خودروهایی چون سورنتو، کادنزا و موهاوی خداحافظی کند. هیوندایی و کیا دو خودروساز بزرگ کره به شمار می‌روند که هم اکنون بازار خودروهای خارجی کشور به نوعی دست آنها است و سایر خودروسازان خارجی حجم واردات کمتری به ایران دارند، از جمله تویوتا.
این شرکت ژاپنی نیز با توجه به قانون وزارت صنعت، دیگر نمی‌تواند خودروهایی مانند ‌هایلوکس، لندکروز، فورچونر، پرادو، اوریون و اف جی کروز را وارد ایران کند، اما واردات امثال یاریس، کمری و کرولا کماکان بلااشکال خواهد بود. همچنین شرکت سانگ یانگ کره نیز دیگر نمی‌تواند خودروهای کایرون و رکستون که حجم موتوری 3200 سی سی دارند وارد ایران کند. بنز نیز که بیشتر خودروهای وارداتی‌اش به ایران حجم موتور بالایی دارند، باید به نوعی با بازار خودرو کشور وداع کند، زیرا از این پس E300، E350، SL350 و CLS‌های این شرکت مجاز به ورود به ایران نیستند. بنز البته می‌تواند همچنان به واردات مدل C200 خود ادامه دهد.
---------------------------------------------------------------

توقیف خودروی پژو پارس با ده میلیون خلافی!
رئیس مرکز کنترل و ترافیک راهور تهران از توقیف یک دستگاه خودروی پژو پارس با خلافی بیش از ده میلیون تومان طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ سعید اسماعیلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،در تشریح خبر فوق گفت: ماموران پلیس راهور فاتب طی گشت زنی های خود و انجام وظیفه های محول شده به آنان می کوشند که به درستی این وظایف را که یکی از این وظایف برخورد با خودروهای دارای خلافی بیش یک میلیون تومان است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد:ماموران پلیس راهور در محدوده خیابان مولوی یک دستگاه خودروی پژو پارس را متوقف نمودند که پس ازاستعلام از سامانه اجرائیات مشخص گردید، خودروی فوق به دلیل خلافی 10 میلیون و 950 هزار ریالی دارای دستور است، لذا خودرو پس از انجام صورت جلسه به پارکینگ منتقل گشت.

raminarti
02-12-2012, 12:50
بنز ۹ متری (http://www.yjc.ir/fa/news/4179442/%D8%A8%D9%86%D8%B2-%DB%B9-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


آنتی راهکن فنلاندی با هنرمندی تمام، مرسدس بنز مدل 300 تی دی را که بنز استیشن به طول 9 متر است را با تمام ابزارهای لازم مزین کرده و قرار است در نمایشگاه اتومبیل در اسن آلمان آنرا به نمایش بگذارد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/services/10) ؛ آنتی راهکنن فنلاندی مهاجر و مقیم فلوریدا یک هنرمند به تمام معناست.
وی با هنرمندی تمام، مرسدس بنز مدل 300 تی دی را که بنز استیشن به طول 9 متر است را با تمام ابزارهای لازم مزین کرده و قرار است در نمایشگاه اتومبیل در اسن آلمان آنرا به نمایش بگذارد.
بیشتر قسمتهای اتومبیل ترکیبی بوده و متعلق به بنز و کرایسلر است که 86 لامپ و 36 آینه به آن وصل شده است. سه باطری اضافی نیز دارد تا بتواند قدرت لازم را به این اتومبیل عجیب و غریب دهد.
اتومبیل 8 چرخ، 3.4 تن وزن دارد. 10 نفر در اتومبیل جا می شوند مالک اتومبیل یک بار آنرا در سایت ای.بی (ebay) به حراج گذاشت و قیمت 700 هزار یورو به وی پیشنهاد شد اما او مصمم است آنرا بالای یک میلیون یورو بفروشد.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/11/579852_760.jpghttp://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/11/579855_165.jpg------------------------------------------

تنها خانه میان بزرگراه هم تخریب شد
(http://www.yjc.ir/fa/news/4180053/%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%87%D9%85-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)یک زوج چینی که قصد ترک خانه شان که در وسط اتوبان بود را نداشتند بالاخره از تصمیم خود صرف نظر کردند و این خانه تخریب شد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/list/10/92)، چندی پیش در خبرها موضوع خانه زوج چینی که در وسط اتوبان قرار داشت بسیار داغ شد چرا که این زوج حاضر به تخریب خانه شان نبودند.

عملیات ساخت اتوبانی "ویلینگ" چین چندی پیش آغاز شده بود و بسیاری از خانه های درون مسیر تخریب شده بودند اما یک ساختمان 5 طبقه همچنان در میانه راه باقی مانده بود.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/12/581485_325.jpg


زوجی که صاحب این خانه بودند تصمیم به تخریب آن نداشتند چرا که می گفتند غرامت نقل مکان به آن ها داده نشده است این در حالی است که مسئولین اعتقاد داشتند آن ها 14 هزار دلار گرفته اند اما نقل مکان نکرده اند.

با وجود این خانه در میانه بزرگراه باز هم این اتوبان بازگشایی شد اما خودروها مجبور به درو زدن آن بودند و این مشکلات زیاید به وجود آورده بود تا اینکه بالاخره این زوج به توافق رسیدند.


http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/12/581486_497.jpg


این زوج بالاخره با قیمت 26 هزار پوند به توافق رسیدند و این خانه که موضوع بسیاری از خبرها شده بود بالاخره تخریب شد.

صاحب این خانه می گوید: در این چند روزه عکس خانه ما بر روی اینترنت پخش شده است و این باعث شده تا افراد زیادی برای دیدن خانه ما به این منطقه سفر کنند که این موضوع برای ما خیلی جالب نبود و از همین رو تصمیم به توافق گرفتیم.

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/12/581487_164.jpg

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/9/12/581488_136.jpg

raminarti
02-12-2012, 14:34
تحولات جديد در انتقال مالکيت خودرو (http://www.yjc.ir/fa/news/4180168/%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%8A%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)


ثبت نقل و انتقال خودروها در دفترخانه‌ها اختياري است و نقل و انتقالات قولنامه‌اي ممنوع شد.
به گزارش وبگردي باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/services/10)، طبق آيين نامه جديد ثبت نقل و انتقال خودروها در دفترخانه‌ها اختياري است و نقل و انتقال قولنامه‌اي ممنوع شد.

رئيس مرکز شماره‌گذاري و تعويض پلاک پليس راهور ناجا از ممنوعيت نقل و انتقال خودروها و موتور سيکلت‌ها به صورت قولنامه‌اي خبر داد وگفت: «صدور سند نقل و انتقال وسايل نقليه در دفاتر اسناد رسمي پيش از مراجعه دارندگان آنها ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراکز تعويض پلاک ممنوع شد.»

سرهنگ رستمي با اشاره به قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي گفت: «براساس ماده 29 اين قانون نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمي انجام مي‌شود، دارندگان وسايل نقليه مکلف‌اند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسايل مذکور در دفاتر اسناد رسمي، ابتدا به ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراکز تعيين شده از سوي راهنمايي و رانندگي براي بررسي اصالت وسيله نقليه، هويت مالک، پرداخت جريمه‌ها و ديون معوق و تعويض پلاک به نام مالک جديد مراجعه کنند.»

به گفته رئيس مرکز شماره‌گذاري و تعويض پلاک پليس راهور ناجار، ادارات راهنمايي و رانندگي و مراکز تعويض پلاک سراسر کشور نيز مکلف‌اند نسبت به بررسي و احراز اصالت وسيله نقليه، هويت دارندگان وسيله نقليه،‌اخذ گواهي ديون معوق، جريمه‌هاي رانندگي وتعويض پلاک به نام مالک جديد اقدام کنند.

وي با اشاره به اينکه دفاتر اسناد رسمي براساس اين آيين‌نامه که به وزارتخانه‌هاي دادگستري و کشور ابلاغ شده است مجاز به صدور سند نقل و انتقال وسيله نقليه قبل از مراجعه دارندگان آن به ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراکز تعويض پلاک نيستند، تصريح کرد: «براين اساس و همچنين طبق قوانين ثبتي، ثبت نقل و انتقال وسايل نقليه در دفترخانه‌ها اختياري است.»

رئيس مرکز شماره‌گذاري و تعويض پلاک پليس راهور ناجا به شرايط نقل و انتقال وسايل نقليه اشاره کرد و گفت: «حضور مالک و خريدار يا نمايندگان قانوني آنها به همراه وسيله نقليه به مراکز نقل و انتقال اجباري است در عين حال همراه داشتن اصل سند مالکيت *** وسيله نقليه که توسط پليس راهور صادر شده است (در صورت مفقود شدن درج يک نوبت آگهي در يکي از روزنامه‌هاي کثير الانتشار)، اصل کارت شناسايي وسيله نقليه (در صورت مفقود شدن اخذ تعهد از مالک يا نماينده قانوني وي)، اصل کارت ملي و شناسنامه فروشنده و خريدار، مدرک احراز محل سکونت، ارائه گواهي عدم خلاف وسيله نقليه، اصل فيش پرداخت هزينه نقل و انتقال بهاي پلاک و اصل رسيد پرداختي هزينه پست جهت ارسال کارت شناسايي وسيله نقليه به نشاني مالک جديد نيز براي نقل و انتقال الزامي است.»

به گفته سرهنگ رستمي در مراکز نقل و انتقال امکان واريز وجوه فيش‌هاي صادره و خلافي خودرويي به صورت الکترونيکي فراهم است.

وي با اشاره به اينکه در حال حاضر 258 مرکز تعويض پلاک و دفتر خدمات خودرويي در کشور وجود دارد، گفت: از اين تعداد 7 مرکز در تهران واقع است.

رئيس مرکز و شماره‌گذاري و تعويض پلاک پليس راهور ناجا با تاکيد بر اينکه روزانه حدود 12 هزار مورد نقل و انتقال و تعويض پلاک در کشور انجام مي‌شود، تصريح کرد: از اين تعداد حدود 25 درصد در تهران است.

raminarti
07-12-2012, 17:44
نسخه سفارشی نیسان مورانو کراس کابریول

http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/15/55472_233.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/15/55473_169.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
07-12-2012, 19:49
قیمت خودرو سقوط کرد (http://poolnews.ir/fa/pages/?cid=73436)


به دنبال روند کاهشی قیمت خودرو در چند هفته اخیر، قیمت بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی مجددا در حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.
به گزارش ایسنا، در حال حاضر در محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروی سایپا ۱۱۱ به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت سایپا SL ۱۳۱ نیز دوباره کاهش و به حدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و SX ۱۳۱ نیز به حدود ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است. البته قیمت رسمی SL ۱۳۱ معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX ۱۳۱ نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت تیبا نیز همچنان در حدود ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. البته قیمت رسمی این خودرو اندکی کمتر و ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت تندر ۹۰ مدل E۲ پارس خودرو نیز با کاهش قابل توجه به حدود ۲۵ میلیون تومان رسیده است. البته قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

مگان ۲۰۰۰ با دنده اتوماتیک نیز با کاهش قیمتی دوباره به قیمت حدود ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت ماکسیما نیز حدود ۸۸ میلیون تومان است. البته قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نیست. قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار اما کاهش قابل توجهی داشته و در مدل V۹ این خودرو به حدود ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مدل V۸ نیز حدود ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. البته قیمت رسمی مدل V۹ حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V۸ نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان است.

تندر ۹۰ ایران خودرو اما سقوط قیمتی شدیدتری را تجربه کرده و قیمت آن در مدل E۱ به حدود ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E۲ نیز ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E۱ ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E۲ نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت پژو ۴۰۵ نیز با کاهش قابل توجهی به حدود ۱۹ میلیون تومان رسیده است. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. قیمت پژو پارس سال نیز با کاهش شدیدی همراه بوده و به حدود ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شده است.

سمند EF۷ نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی آن حدود ۲۱ میلیون تومان است.

قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها در نمایندگی‌های فروش مختلف اندکی متفاوت است.

raminarti
12-12-2012, 18:04
دو خودروی جدید سایپا


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/21/55834_242.jpghttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/9/21/55835_560.jpg

amirreza_gh
12-12-2012, 18:58
مینیاتوره واقعا قشنگه! حیف که واقعی نیست!
اون پراید هم پراید ربع تن هست!

raminarti
15-12-2012, 15:34
مستند رعب انگیز تصادفات رانندگی در ایران
عصر ایران -ما همچنان تصادف می کنیم ، می کشیم و کشته می شویم و عجیب آن که از پای نمی نشینیم تا مبادا صدر نشینی جدول تلفات رانندگی در جهان را از دست بدهیم!


هر چند تا کنون اقدامات زیادی در خصوص فرهنگ سازی جهت بهبود نحوه رانندگی ما ایرانی ها انجام شده اما واقعیت این است که حتی دیگر از دست «سیا ساکتی» هم کاری بر نمی آید زیرا استقبال از این انیمشین های جالب ، الزاماً به معنای آن نیست که مردم ، پیام‌های آن را نیز دریافت و عملی می‌کنند ، زیرا گروهی از ما همیشه تصور می‌کنیم که حادثه فقط برای دیگران رخ می‌دهد و خودمان راننده‌های باتجربه و ماهری هستیم.http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/22/255217_615.jpg (http://www.asriran.com/)سایت عصر ایران در یک مستند 6 دقیقه‌ای چند سانحه رانندگی رخ داده در کشور که تصاویر آن کمتر دیده شده را منتشر کرده است تا نمایی نزدیک تر و به دور از تعارف و رتوش را از عواقب رانندگی ما ایرانیان نشان دهد هر چند که باز ، عمق فاجعه بسیار بیش از این مستند ، رعب آور است.
برخورد شدید پژو پارس در هوای مه‌آلود اتوبان قزوین با سمندی که داخل گیت عوارضی توقف کرده، تصادف آمبولانس هلال‌احمر با فرماندار پاکدشت و دو شهردار محلی در حاشیه یک مراسم، چپ کردن کامیون حامل شن روی یک پراید، سوختن سرنشینان سمند تاکسی در آتش و حرکات نمایشی خطرناک ، از جمله تصاویری است که در این مستند نمایش داده می‌شود.


تماشای این مستند کوتاه به کودکان، نوجوانان و مخاطبانی که ناراحتی قلبی یا عصبی دارند، توصیه نمی‌شود.دانلود (http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/24/255406_789.flv)

------------------------

corzam
15-12-2012, 16:01
مستند رعب انگیز تصادفات رانندگی در ایران
عصر ایران -ما همچنان تصادف می کنیم ، می کشیم و کشته می شویم و عجیب آن که از پای نمی نشینیم تا مبادا صدر نشینی جدول تلفات رانندگی در جهان را از دست بدهیم!


هر چند تا کنون اقدامات زیادی در خصوص فرهنگ سازی جهت بهبود نحوه رانندگی ما ایرانی ها انجام شده اما واقعیت این است که حتی دیگر از دست «سیا ساکتی» هم کاری بر نمی آید زیرا استقبال از این انیمشین های جالب ، الزاماً به معنای آن نیست که مردم ، پیام‌های آن را نیز دریافت و عملی می‌کنند ، زیرا گروهی از ما همیشه تصور می‌کنیم که حادثه فقط برای دیگران رخ می‌دهد و خودمان راننده‌های باتجربه و ماهری هستیم.http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/22/255217_615.jpg (http://www.asriran.com/)سایت عصر ایران در یک مستند 6 دقیقه‌ای چند سانحه رانندگی رخ داده در کشور که تصاویر آن کمتر دیده شده را منتشر کرده است تا نمایی نزدیک تر و به دور از تعارف و رتوش را از عواقب رانندگی ما ایرانیان نشان دهد هر چند که باز ، عمق فاجعه بسیار بیش از این مستند ، رعب آور است.
برخورد شدید پژو پارس در هوای مه‌آلود اتوبان قزوین با سمندی که داخل گیت عوارضی توقف کرده، تصادف آمبولانس هلال‌احمر با فرماندار پاکدشت و دو شهردار محلی در حاشیه یک مراسم، چپ کردن کامیون حامل شن روی یک پراید، سوختن سرنشینان سمند تاکسی در آتش و حرکات نمایشی خطرناک ، از جمله تصاویری است که در این مستند نمایش داده می‌شود.


تماشای این مستند کوتاه به کودکان، نوجوانان و مخاطبانی که ناراحتی قلبی یا عصبی دارند، توصیه نمی‌شود.دانلود (http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/24/255406_789.flv)

------------------------امیدوارم با تماشای این مستند بعضی از افراد بیشتر قوانین را رعایت کنند ،اول هم خودم، هرچند خودرو ها مشکل دارند جاده ها هم بیشتر از خودرو ها ولی اجبارا باید احتیاط بیشتر داشته باشیم

raminarti
16-12-2012, 22:21
گران‌ترین خودرو دنیا در بندر انزلی

پرشین خودرو: بعد از حرف و حدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به صورت موقتی وارد ایران شد.


تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.


به گزارش بازار خبر، داستان از این قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدا به مقصد روسیه ارسال خواهد شد.


بوگاتی فوق از مدل Veyron است. خودرویی با موتور 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش Wشکل. قدرت این محصول 1000 اسب‌بخار است.


قیمت این مدل بوگاتی یک میلیون و 200 هزار دلار است.http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131164_884.jpg (http://bartarinha.ir/)


http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131165_937.jpg (http://bartarinha.ir/)


http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131166_320.jpg (http://bartarinha.ir/)


http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131167_101.jpg (http://bartarinha.ir/)


(http://bartarinha.ir/)http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131168_690.jpg (http://bartarinha.ir/)

mmx
16-12-2012, 23:06
آقا تصادفیه!!!!!!!!!!! :158::attachment455:
رنگ کاپوت ماشین به ماشین نمیخورها :o:ura1:

Artavil offroad
17-12-2012, 01:16
حیف که سفید نبود!!

اینا جفتی چنده؟!!

raminarti
18-12-2012, 16:07
کدام استاندار «هامر» سوار میشود ؟


هفته گذشته برنامه پایش عکس یک خودروی گرانقیمت‌ هامر با پلاک قرمز را که یکی از بینندگان این برنامه ارسال کرده بود، نشان داد.


به نوشته پارسینه ؛ این هفته مرتضی حیدری اعلام کرد پلیس راهور ناجا به گروه تحقیق برنامه پایش اعلام کرده که این خودرو متعلق به استانداری آذربایجان شرقی است.http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1391/9/28/30304_617.jpgمجری پایش همچنین گفت: همکاران گروه تحقیق این برنامه با استانداری آذربایجان شرقی درباره علت خرید چنین خودرویی تماس گرفتند ولی آنها پاسخی ندادند. در ضمن آقای فرهنگی نماینده تبریز هم به گروه تحقیق پایش گفته که استانداری آذربایجان شرقی 2دستگاه ‌هامر خریده و او در این کار اشکالی نمی‌بیند.


در این زمان مرتضی حیدری از میرتاج‌الدینی معاون رئیس‌جمهور و مهمان برنامه این هفته پایش که خود اهل تبریز است، خواست درباره این علت خرید خودروی میلیاردی توسط استانداری آذربایجان شرقی اظهار نظر کند اما میرتاج‌الدینی گفت در این باره نظری ندارد.

Artavil offroad
18-12-2012, 23:47
http://www.up.persianv.com/imagess/btmj1dn11dmy59opa5g4.jpg (http://www.persianv.com/)

http://www.up.persianv.com/imagess/w9hoonamidz2wth8qxwi.jpg (http://www.persianv.com/)

raminarti
19-12-2012, 14:32
جریمه میلیونی تویوتا به دلیل تاخیر در گزارش مشکلات خودرو


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/9/29/256455_553.jpeg (http://www.asriran.com/)

وزارت راه و ترابری آمریکا شرکت خودروسازی تویوتا را به پرداخت 17 میلیون و 350 هزار دلار محکوم کرد.
به گزارش عصرایران (http://www.asriran.com/)به نقل از رویترز،ارائه نکردن گزارش در زمان مناسب به دولت آمریکا درباره مشکلاتی در خودروهای تویوتا، دلیل این جریمه اعلام شده است.
در گزارش رویترز آمده است که این مشکلات بر امنیت خودرو و مسافران آن تاثیر گذار بوده اند.
وزارت راه و ترابری آمریکا افزود: این جریمه، بالاترین جریمه ای است که تاکنون یک شرکت خودروسازی به تنهایی به پرداخت آن به وزارت راه و ترابری آمریکا ملزم می شود.
مبلغ این جریمه به سازمان ملی امنیت رفت و آمد در آزاده راهها وابسته به وزارت راه آمریکا واریز خواهد شد.
این مشکلات در خودروهای "لکسوس آر ایکس 350 "و" آر ایکس 450 "وجود دارند.

raminarti
22-12-2012, 17:43
بهترين خودروها در ايران از ديد مردم


ام وي ام 110، پژو 206 sd، مگان1600،‌ كيا نيوسراتو و پورشه در رده‌هاي قيمتي مربوط به خود، بهترين خودروها در داخل كشور به شمار مي‌روند.به گزارش ایسنا، براساس آخرين تحقيقات انجام شده، در بين خودروهاي كمتر از 10 ميليون تومان، ام وي ام 110 با كسب 658 امتياز از مجموع هزار امتياز در نظر گرفته شده، بيش‌ترين ميزان رضايتمندي مشتريان را به خود اختصاص داده است.در اين گروه خودروهاي روآ با 620 امتياز و سايپا111 با 613 امتياز از مجموع هزار امتياز مربوط به رضايت مشتريان در رده‌هاي دوم و سوم قرار دارند.سايپا 131 با 607 امتياز، سايپا141 با 605 امتياز، سايپا131 با 602 امتياز و سايپا صبا با 597 امتياز در رده‌هاي بعدي اين جدول قرار گرفته‌اند.* بين 10 تا20 ميليون تومان؛ پژو206 اس.دي و تندر90


طي مصاحبه‌هايي كه با حدود 33 هزار و 500 نفر از خريداران خودروها صورت گرفته است، در نيمه نخست امسال مشتريان از ميان خودروهايي با قيمت بين 10 تا20 ميليون تومان، بيشترين ميزان رضايت را از 206 اس دي داشته‌اند و به آن 734 امتياز داده‌اند.پس از اين خودرو، تندر90 پارس خودرو با 733 امتياز، ‌پژو207 با 725 امتياز‌، تندر90 ايران خودرو با 719 امتياز و پژو 206 با 714 امتياز در رده‌هاي دوم تا پنجم قرار دارند.ام وي ام 530 با 691، ريو با 688، سورن با 686، سمندef7 با 672 و سمندlx با 660 امتياز رتبه‌هاي پنجم تا دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.چري ويانا با 656 امتياز،‌ سمند se با 648 امتياز، پژو پارس با 641 امتياز، پژو405 با 637 امتياز و ‌تيبا با 630 امتياز در ديگر رده‌هاي اين جدول قرار دارند.خودروهاي لوبو و ليفان 520 نيز از ديگر محصولات زير20 ميليوني هستند كه در اين نظرسنجي اظهارنظري درباره آن‌ها به ثبت نرسيده است.* بين 20 تا30 ميليون تومان؛ مگان


اما در ميان خودروهايي كه قيمتي بين 20 تا30 ميليون تومان دارند، مشتريان بيشترين ميزان رضايت را از مگان 1600 داشته‌اند و به آن 756 امتياز داده‌اند.پس از مگان‌، ام وي امx33با 736 امتياز و هيوندا ورنا با 719 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار دارند.* بين 30 تا 40 ميليون تومان،؛ ام جي روور


هم‌چنين در ميان خودروهاي 30 تا 40 ميليون توماني، ام جي روور 550 با 789 امتياز درصدر قرار دارد و پس از آن مگان 2000 با 771 امتياز و هيوندا آي20 با 759 امتياز در جايگاه دوم و سوم رضايت مشتريان قرار دارند.مزدا 2 و هيوندا آوانته نيز با 744 و 736 امتياز در رده‌هاي بعدي اين جدول قرار دارند.* بين 40 تا 50‌ ميليون تومان؛ كيا نيوسراتو


اما در بين خودروهاي 40 تا 50 ميليون توماني، اين روزها كيا نيو سراتو با 809 امتياز بيشترين ميزان رضايت مشتري را به خود اختصاص داده و پس از آن كيا سراتو كوپه با 798 امتياز و نيو مزدا3 با 792 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفته‌اند.هيوندا آي30با 789 امتياز‌، نيسان ماكسيما با 762 امتياز و گرند ويتارا با 754 امتياز در رده‌هاي بعدي اين جدول قرار گرفته‌اند.* بالاي 50 ميليون تومان؛ ‌پورشه


در نهايت در ميان خودروهاي گران قيمتي كه بيش از 50 ميليون تومان قيمت دارند، پورشه كاين با 881 امتياز‌، هيوندا جنيسيس با 843 و ‌هيوندا سوناتا با 830 امتياز در رده‌هاي اول تا سوم قرار دارند.جنيسيس كوپه (821)، كيا موهاوي(818) كيا سورنتو(816) نيسان تيانا(814)، تويوتا اريون (809)، هيوندا سانتافه (805)، هيوندا آي ايکس 55 و كيا اسپورتيج مشتركا با 799 و هيوندا آي ايکس 35 با 796 امتياز در رده‌هاي بعدي قرار دارند. البته در اين رده سانگ يانگ ركستون‌، سانگ يانگ كايدون و سانگ يانگ اكتيون نيز قرار دارند كه ميزان رضايتمندي مشتريان نسبت به آنها مشخص نشده است.* خودرو ارزان‌تر‌ با رضايت بيشتر


در مجموع اگر ميزان رضايتمندي مشتريان از تمام خودروهاي مورد نظرسنجي قرار گرفته را بررسي كنيم، در مي‌يابيم كه پورشه كاين با 881 امتياز بالاترين ميزان رضايتمندي را به خود اختصاص داده است كه البته با توجه به قيمت بالاي 50 ميليون توماني آن تا حدي اين مساله قابل توجيه است، چرا كه به غير از خودروهاي بالاي 50 ميليوني هيچ يك از خودروهاي گروه‌هاي ديگر به امتياز 800 دست نيافته‌اند و بدين ترتيب اكثر خودروهايي كه قيمتي بالاي 50 ميليون تومان دارند، در رده‌هاي اول تا نهم جدول رضايتمندي قرار گرفته‌اند.البته كيا نيوسراتو كه در رده‌ قيمتي بين 40 تا 50 ميليون قرار مي‌گيرد هم با كسب 809 امتياز از برخي از ماشين‌هاي بالاي 50 ميليوني، بالاتر قرار گرفته و به طور مشترك با تويوتا اريون هم امتياز شده و در رده هشتم جدول قرار دارد.ام جي روور 550 نيز با اينكه قيمتي بين 30 تا 40 ميليون تومان دارد، با كسب 789 امتياز از نظر رضايتمندي، امتياز بيشتري نسبت به خودروهاي گران‌تري همچون نيسان ماكسيما (762) و گرند ويتارا (754) به خود اختصاص داده و ميزان رضايت از آن با هيوندا آي30 برابري مي‌كند.مگان2000 نيز با اينكه بين 30 تا 40 ميليون تومان قيمت دارد، با 771 امتياز از ماكسيما و گرند ويتارا كه بين 40 تا 50 ميليون قيمت دارند جلوتر است.هم‌چنين مگان1600 با قيمتي بين 20 تا 30 ميليون از مزدا 2 و هيوندا آوانته كه حدود 30 تا 40 ميليون قيمت دارند، از رضايتمندي بيشتري برخوردار است.ام وي ام x33 (تيگو) نيز با قيمت نزديک به 30 ميليون تومان از نظر رضايتمندي با هيوندا آوانته كه بين 30 تا 40 ميليون قيمت دارد، برابري مي‌كند.هم‌چنين ام وي ام 110 كه قيمتي كمتر از 10 ميليون تومان دارد، از نظر ميزان رضايتمندي مشتريان از چري ويانا‌، سمندse، پژو پارس و پژو 405 كه قيمتي بين 10 تا 20 ميليون تومان دارند، بالاتر است.در اين نظرسنجي 48 خودروي سواري از 12 شركت عرضه كننده خودرو مورد بررسي قرار گرفته‌اند و پنج موضوع «بدنه»، «مجموعه نيرو محركه و سوخت رساني»، «مجموعه تعليق و انتقال قدرت»، «ايمني» و «تهويه مطبوع و وسايل برقي» جزو شاخص‌هاي اصلي نظرسنجي بوده‌اند.البته گويا در اين نظرسنجي خودروهاي شركت كرمان خودرو، خودروسازان بم و رامك خودرو به علت عدم ارائه آمار فروش خودرو در شش ماهه اول امسال مورد ارزيابي قرار نگرفته اند.

helia_y
22-12-2012, 17:59
گران‌ترین خودرو دنیا در بندر انزلی


پرشین خودرو: بعد از حرف و حدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به صورت موقتی وارد ایران شد.


تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.


به گزارش بازار خبر، داستان از این قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدا به مقصد روسیه ارسال خواهد شد.


بوگاتی فوق از مدل veyron است. خودرویی با موتور 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش wشکل. قدرت این محصول 1000 اسب‌بخار است.


قیمت این مدل بوگاتی یک میلیون و 200 هزار دلار است.http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131164_884.jpg (http://bartarinha.ir/)http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131165_937.jpg (http://bartarinha.ir/)http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131166_320.jpg (http://bartarinha.ir/)http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131167_101.jpg (http://bartarinha.ir/)http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/9/26/131168_690.jpg (http://bartarinha.ir/)

این ماین ها رو مثل هامر پلاک عمومی نمیزنن
منم میخوااااااااااااااااااااا م

mmx
22-12-2012, 18:32
من موندم این بوگاتی اگر تو ایران قرار بود پلاک بشه پلاک ایران کجاش می خواستن نصب کنن !!!!!!
احتمالا میگذاشتن پشته شیشه :d

Artavil offroad
23-12-2012, 02:29
من موندم این بوگاتی اگر تو ایران قرار بود پلاک بشه پلاک ایران کجاش می خواستن نصب کنن !!!!!!
احتمالا میگذاشتن پشته شیشه :d


آی گل گفتی!!!

http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

raminarti
25-12-2012, 15:16
خلاقیت که بیرون می زنه چه می کنه، ماشالله


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/5/56660_347.jpg (http://poolnews.ir/)


بیوک رِگال 2012 محصولی از جنرال موتورز


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/5/56651_558.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/5/56652_633.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/5/56653_259.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
28-12-2012, 16:29
زیست نیوز: در این تبلیغات خلاقانه که روی قوطی نوشیدنی انجام شده است؛نوشته شده :آلودگی (هوا و آثار سو آن ) نزدیک تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید .http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/10/8/127382_467.jpg

raminarti
29-12-2012, 15:43
خودرو آمریکایی پلیس تبریز


چندی است که مردم آذربایجان شرقی به خصوص تبریز یک خودروی عجیب را در ناوگان راهنمایی و رانندگی خود مشاهده می‌کنند. این خودرو یک شورولت شاسی‌بلند است.


به گزارش باشگاه خبرنگاران، بازار خبر معروف است که در مناطق آزاد به خصوص انزلی و ارس، خودروهای خاصی دیده می‌شود. چند وقتی است که یک دستگاه شورولت Traverse در آذربابجان شرقی نظر شهروندان این منطقه را به خود جلب کرده است.


جای تعجب است که این خودرو یکی از تولیدات جنرال موتورز آمریکاست و اکنون در ناوگان انتظامی کشور مهر تردد گرفته است.


نکته عجیب دیگر این است که خودروی مذکور نسخه قدیمی تراورز است. حالا سوال اینجاست که وقتی واردات آزاد است و مجوز پلیسی هم صادر می‌شود حداقل مدل جدیدش انتخاب می‌شد.


شورولت تراورز دارای یک موتور 3.6 لیتری شش سیلندر Vشکل به قدرت 288 اسب‌بخار است.


حس و حال خیابان‌های دیترویت را می‌دهد
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222350_820.jpg


و مردمي كه با تعجب به آن نگاه مي كنند
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222351_658.jpg


از نمایی دیگر
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222352_738.jpg


پلیس ایرانی،‌ خودرو آمریکایی
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222353_489.jpg


پلیس آمریکایی، خودرو آمریکایی
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222354_458.jpg


نمای جلویی نسخه اصلی
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222355_789.jpg


نمای عقبی نسخه اصلی
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222356_837.jpg
این هم مدل واقعاً جدید
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222357_756.jpg


تصویر دیگری از مدل 2013
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/10/222358_885.jpg
00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000

دعوای راننده بنز و بی ام و در سعادت آباد یک قربانی برجای گذاشت
ایسنا نوشت:
درگیری دو راننده «بنز» و «بی‌ام و» در بلوار سعادت آباد به م-ر-گ راننده «بنز» و بستری شدن راننده «بی‌ام و» انجامید.
پلیس پایتخت، ساعت 1:40 بامداد شنبه در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر درگیری و نزاع رانندگان دو خودرو «بنز» و «بی ام و» در بلوار سعادت آباد تهران، ماموران بلافاصله در محل حاضر شدند.
با حضور ماموران در صحنه تصادف، شاهدان عینی اظهار داشتند که رانندگان دو خودرو حین عبور از بلوار سعادت آباد به علت وقوع یک تصادف جزئی با هم درگیر شدند که در این میان راننده خودروی «بنز» با قمه به سمت راننده «بی ام و» حمله ور شده و وی را مجروح می‌کند و پس از آن راننده «بی ام و» به سوی خودروی خود دویده و پس از سوار شدن راننده بنز را زیر گرفته و تا قبل از رسیدن ماموران با به جای گذاشتن خودرو از محل متواری می‌شود.
با ثبت اظهارات شاهدان عینی بلافاصله ماموران اقدام به اجرای طرح "مهار" می‌کنند که دقایقی پس از حادثه و چند خیابان آن طرف‌تر خودروی مورد نظر، توسط گشت کلانتری 134 راننده متواری دستگیر می‌شود.
بر اساس گزارشات دریافتی، راننده خودرو «بنز» نیز به علت شدت تصادف در بیمارستان فوت می‌کند و راننده «بی‌ام و» نیز به دلیل شدت جراحات وارده هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

raminarti
02-01-2013, 14:55
عکس: حادثه ای که به خیر گذشت (تهران،ساعتی پیش)

عصرایران - (http://www.asriran.com/)ساعتی پیش ،یک دستگاه خودروی مگان در شهرک محلاتی تهران دچار حادثه شد و با سقوط از ارتفاع ، در خیابان شهرک مجاور فرود آمد. راننده این خودروی ، توسط کارگران ساختمانی که در آن اطراف کار می کردند ، از خودرو بیرون کشیده و به وسیله اورژانس به بیمارستان منتقل شد. خوشبخانه راننده زنده و البته مجروح است.


(http://www.asriran.com/)
http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/10/13/259948_153.jpg (http://www.asriran.com/)

تصاویر بیشتر :
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=85350

raminarti
04-01-2013, 15:34
آزارا سواری ‌با سرعت‌ 280کیلومتر! (http://www.rouzegareno.ir/fa/news/22227/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA%E2%80%8C-280%DA%A9%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1)http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/10/10/42373_187.jpg

زني در تهران با ماشين خود پرواز کرد!
(http://www.rouzegareno.ir/fa/news/22194/%D8%B2%D9%86%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/10/10/42321_909.jpg
http://www.rouzegareno.ir/fa/news/22194/%D8%B2%D9%86%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3هر چی پول بدی آش می خوری! (http://www.rouzegareno.ir/fa/news/22475/%D9%87%D8%B1-%DA%86%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


همانطور که می بینید در این تصادف گران قیمت با این شدت اتفاق خاصی نیافتاده و ماشین ها و سرنشینانشان سالم هستند. اینجاست که یاد یک مثل قدیمی می افتیم.

http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/10/13/42818_990.jpg

aliparseh
04-01-2013, 16:52
چه جوری میشه عشق ماشینها و یا اونهایی که به ماشین اعتیاد دارن رو از بقیه متمایز کرد؟
نمی دونی؟
راه حلش اینه:
یه نگاه به خونه اش بنداز :)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/01.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/02.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/03.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/04.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/05.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/06.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/07.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/08.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/09.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/10.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/11.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/12.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/13.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/14.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/15.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/16.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/17.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/18.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/19.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/20.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

http://irancool.com/rozanehgroup/azar91/car-addiction/21.jpg (http://www.dirooziha.com/join)

رضا.
05-01-2013, 11:45
این دیگه عاشق ماشین نیس
دیوونه ی ماشینه

raminarti
05-01-2013, 23:43
بلندترین لیموزین جهان

این لیموزین دارای امکاناتی چون جکوزی، استخر، تختخواب و باند فرود هلی کوپتر است.


بلندترین لیموزین جهان با 30 متر و نیم طول و 26 چرخ در کتاب گینس به ثبت رسید. این لیموزین که توسط «جای اوربرگ» از ایالت کالیفورنیا آمریکا طراحی شده در کتاب گینس به عنوان بلندترین خودروی جهان ثبت شده است.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223929_497.jpg

به گزارش عصر خبر به نقل از روزنامه اماراتی البیان، این لیموزین دارای امکانات غیر معمولی چون یک جکوزی بزرگ، فضایی برای گرفتن حمام آفتاب، باندی برای فرود هلی کوپتر و همچنین استخر و تختخواب است.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223930_425.jpg

این خودرو دارای دو فرمان است که یکی در جلوی خودرو و دومی در عقب آن قرار داده شده است. فرمان موجود در عقب خودرو برای این قرار گرفته شده است که راننده دوم هنگام به عقب رفتن خودرو و پارک آن بتواند آن را هدایت کند و حرکت دهد.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223931_963.jpg

این لیموزین به دلیل عدم کسب مجوز برای حرکت در خیابان‌های عمومی برای حضور در نمایشگاه‌ها و فیلم‌ها در نظر گرفته شده است.

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223932_529.jpg


http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223933_932.jpg


http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223934_797.jpg


http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/16/223935_651.jpg

raminarti
06-01-2013, 11:49
فهرست 28 خودروی ممنوع‌الورود
مهر: با اعلام فهرست جدید خودروهای مجاز به واردات به کشور، شاید باید انتظار داشت که از این پس، برخی از برندهای مطرح خودرو در دنیا، دیگر اجازه ورود به کشور نخواهند داشت و از این پس، پشت چراغ قرمز واردات، توقف خواهند کرد.


مطابق با آخرین فهرستی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پیش از اعمال ممنوعیت واردات خودرو به کشور، اعلام کرده بود، 58 مدل خودرو مجاز به واردات به کشور بودند.


بر این اساس، واردات خودروهای سوزوکی کیزاشی، کیا اف جی کارنزاتومات، کیا soul اتومات، آلفا رومئو جولیتا تی‌سی‌تی، آلفا رومئو جولیتا دستی، آلفا رومئو میتو تی‌سی‌تی اتوماتیک، آلفا رومئو میتو دستی، اپل corsa، ام‌جی 550، ام‌جی 6 سواری سدان اتومات، اکتیون، بنز، بنز کابیولت، بنز کوپه، پورشه 911 کراراس، پورشه 911 کراراس کابریولت، پورشه پانامرا و پورشه کاین به کشور مجاز بود.


اسامی خودروهای مجاز وارداتی به کشور تا پیش از محدودیت


البته باید به خودروهای مذکور، پیکانتو اتومات، تویوتا آریون، تویوتا اف جی کروز 4000 سی سی، تویوتا پرادو، تویوتا فورچونر، تویوتا لندکروز، تویوتا لکسوس، تویوتا هایس، تویوتا کرولا، تویوتا هایلوکس، تویوتا کمری، تویوتا یاریس، رنو لاگونا اتومات، رنو فلوئنس، رنو کولیوس، رنو لتیتود اتومات، رکستون، رو**** اتومات، سانتافه 3500 سی‌سی اتومات، سراتو دی کوپ اتومات، کیا اپتیما تی‌اف اتوماتیک، مازراتی کرنتوریسمو، مازراتی کواترو پورته، مورانو، میتسوبیشی، مینی‌بوس فیات، نیسان قشقایی، هیوندایی گرنجو، هیوندایی ****وس، وانت، ون، ون فیات، کایرون، کیا اسپورتج، کیا سورنتو، کیا ماهاوی، کیا کادنزا، کیا کارنیوال و کیا سراتو را نیز به عنوان خودروهای مجاز وارداتی به کشور تا پیش از ممنوعیت واردات خودرو، اضافه کرد.


این در شرایطی است که دولت بعد از تشدید نوسانات ارزی و انجام اولویت‌بندی‌های کالایی، تصمیم گرفت که ثبت سفارش خودرو به کشور را به صورت موقتی متوقف کند، اما پس از گذشت مدتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت تا تنها واردات برخی از خودروهای کم‌مصرف و هیبریدی و نیز خودروهایی که حجم موتور آنها کمتر از 2500 سی‌سی است را به کشور مجاز اعلام کند؛ یعنی در واقع، واردات برخی از خودروها به کشور ممنوع باشد.


بر همین اساس است که فهرست 58 گانه خودروهای مجاز وارداتی به کشور، هم اکنون به 28 مدل خودرو کاهش یافته است و در واقع، حدود 30 مدل خودرو که تا پیش از این، واردات آنها به کشور مجاز بوده، از فهرست خودروهای مجاز به کشور حذف شده است.


ممنوع‌الورودهای خودرو کدامند؟


مقایسه این دو فهرست با هم نشانگر این است که هم اکنون خودروهایی همچون سوزوکی کیزاشی، کیا اف جی کارنز اتومات، اتومات soul، اپلcorsa، اکتیون، بنز، بنز کابیولت، بنز کوپه، پورشه 911 کررا اس، پورشه 911 کراراس کابریولت، پورشه پانامرا، پورشه کاین، پیکانتو اتومات، تویوتا آریون، تویوتا اف جی کروز 4000 سی سی، تویوتا پرادو، تویوتا فورچونر، تویوتا لندکروز، ،تویوتا هایس، تویوتا کرولا، تویوتا هایلوکس، ، تویوتا یاریس، رنو لاگونا اتومات، رنو فلوئنس، رنو کولیوس، رنو لتیتود اتومات، رکستون، رو**** اتومات، سانتافه 3500 سی سی اتومات، سراتو دی کوپ اتومات، کیا اپتیما تی اف اتوماتیک، مازراتی کرنتوریسمو ، مازراتی کواترو پورته، مورانو، ، مینی *** فیات، نیسان قشقایی، هیوندایی گرنجو، هیوندایی ****وس، وانت، ون فیات، کایرون، کیا اسپورتج، کیا سورنتو، کیا ماهاوی، کیا کادنزا، کیا کارنیوال و کیا سراتو دیگر مجاز به واردات به کشور نیستند.


البته مقایسه این دو فهرست با هم نشانگر این است که در فهرست خودروهای مجاز وارداتی، چند مدل خودرو نیز اضافه شده است. این نکته را نیز باید در ذهن داشت که واردات خودروهایی به کشور مجاز است که علاوه بر رعایت شرط حجم موتور، باید شرایط 4 گانه مورد نظر دولت در واردات از جمله خدمات پس از فروش، استانداردهای محیط زیست، استانداردهای مدنظر سازمان ملی استاندارد و استانداردهای مد نظر سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت نیز رعایت شود.


توقف برخی خودروها پشت چراغ‌ قرمز واردات


مقایسه دو فهرست مذکور شاید از بعد دیگری نیز مهم باشد، به این معنا که بسیاری از برندهای مطرح دنیا که علیرغم تحریم‌های سخت‌گیرانه دولت‌های غربی بر علیه ایران، در بازار داخلی کشور حضور یافته بودند، هم اکنون پشت چراغ قرمز وارداتی که دولت در نظر گرفته است، توقف کرده و اجازه گذر ندارند.


وداع برخی برندهای مطرح دنیا با بازار ایران


از سوی دیگر، به نظر می‌رسد دولت قصد داشته است با این تصمیم، با بسیاری از برندهای مطرح خودروساز دنیا، خداحافظی کند و دیگر به آنها اجازه جولان در بازار داخلی را ندهد، شاید بهانه ارز باشد و شاید بهانه دیگر، حمایت از خودروسازانی باشد که به نظر می‌رسد کمتر نظر مشتریان و مصرف‌کنندگانشان را لحاظ می‌کنند و حتی به برخی از مصوبات دولت از جمله ارتقای سیستم‌های خود به یورو 4 هم تن نمی‌دهند.


در این میان کارشناسان معتقدند که برخی از برندهای وارداتی خودرو، محصولاتی ندارند که حجم موتور آنها کمتر از 2500 سی‌سی باشد و بنابراین، خود به خود از بازار ایران حذف خواهند شد.
به گفته آنها، نمونه این چنین شرایطی را کمپانی همچون پورشه دارد که البته حضورش در ایران، چندان طولانی نیست و تازه بازار ایران را برای ورود و حضور محصولاتش پیدا کرده بود، اما این برند هم اکنون دیگر اجازه صدور خودروهای خود به ایران را نخواهد داشت و بنابراین باید با بازار جذاب ایران، خداحافظی کند.


این در شرایطی است که پورشه کاین، پورشه پانامرا و پورشه کراراس به ترتیب حجم موتوری در حدود 4800 سی‌سی، 3600 سی‌سی و 3800 سی‌سی دارد.


همچنین مازراتی که یکی از گرانترین خودروهای وارداتی به ایران نیز محسوب می‌شود و گمرک نیز به تازگی، ارزش جدید پایه وارداتی ده مدل از خودروهای این برند را اعلام کرده است، نیز دیگر اجازه ورود به کشور نخواهد داشت چراکه حجم موتور این محصولات عموما بالای 3000 سی‌سی است.


البته شاید بازار ایران به اندازه‌ای برای آنها جذاب باشد که محصولاتی که با شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت همخوانی دارند، را روانه بازار ایران کنند.


سایر برندهای وارداتی نیز البته باید بساط بخشی از محصولاتشان را از بازار ایران جمع کرده و تنها بخشی از محصولات خود را که با شرایط جدید تطبیق دارند، برای بازار ایران نگاه دارند و سایر محصولات خود را از بازار ایران خارج کنند؛ شاید هم دولت بعد از مدتی تصمیم بگیرد که غربالگری مجددی انجام داده و شرایط سهل‌تری را برای واردات خودرو در نظر گیرد تا این برندها نیز همچنان در بازار ایران حضور یابند، اما به نظر می‌رسد که مشکل در این رابطه تنها مسائل ارزی نباشد، چراکه قرار نیست به واردات خودروها ارز مرجع یا ارز مبادله‌ای تخصیص یابد.


در این میان البته باید شاهد خداحافظی بنز نیز از ایران بود، چراکه حجم موتور این خودروها نیز عموما بالاتر از 2500 سی‌سی است.


به هرحال باید منتظر بود و دید که در هفته‌های آینده، این تصمیمات دولت چه تبعاتی در بازار خواهد داشت و آیا دولت از شرایط سخت‌گیرانه خود برای واردات خودرو با متعادل‌تر شدن بازار ارز، عقب‌نشینی می‌کند یا خیر؟

raminarti
06-01-2013, 14:30
زن موتور سوار در تهران!http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/10/17/43309_367.jpg

raminarti
07-01-2013, 17:43
پراید ۷۰ میلیونی در ایران!
صاحب این پراید با خلاقیت و حوصله ای كه داشته با صرف هزینه های بسیار زیاد پراید خودش را تغییر داده و به شكلی زیبا و اسپرت تبدیل كرده كه البته چیزی در حدود ۷۰ میلیون قیمتش تخمین زده شده!http://jahannews.com/images/docs/files/000264/nf00264932-3.jpg


http://jahannews.com/images/docs/files/000264/nf00264932-2.jpghttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/18/57415_866.jpg

raminarti
08-01-2013, 20:40
مرسدس بنز سی 63 آ ام گ پکیج، تیونینگ شده توسط موسسه پریور دیزاینhttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/18/57520_997.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/18/57521_407.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
09-01-2013, 23:52
تاکسی نارنجی تهران در لندن .........................


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/19/57596_819.jpghttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/19/57594_399.jpghttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/19/57595_921.jpghttp://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/19/57593_475.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

raminarti
10-01-2013, 08:01
طراحی بی نظیر یک ایرانی برای شرکت مزدا!
(http://www.irangrand.ir/archive/22907/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B8%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%85%D8%B2%D8%AF%D8%A7/)

مزدا یک (http://www.irangrand.ir/tag/%DB%8C%DA%A9/)ی از شرکت (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/) های بزرگ خودروسازی در دنیا است که تا به حال خودروهای مختلفی را تولید کرده است. این شرکت نیز در سال های اخیر دست به طراحی (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C/) خودروهای مختلف برای (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C/) آینده کرده است.
این شرکت چندی پیش مسابقه ای را با نام "Aurora Survivor 2050" برگزار کرد که در آن از طراحان جوان درخواست طراحی خودروی مخصوص آینده کرد.
"علی جعفری" یکی از جوانان طراخی ایرانی (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C/) نیز در این مسابقه شرکت کرده بود که البته در انتها نیز توانست جایزه اصلی این مسابقه را به خود اختصاص دهد.
او برای این مسابقه یک طرح بسیار جالب ارائه داده بود که بی (http://www.irangrand.ir/tag/%D8%A8%DB%8C/)شتر به یک خودروی فضایی با سلول های خورشیدی شباهت دارد. این خودرو البته یک موتور الکتریکی نیز دارد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/10/667587_681.jpg (http://www.irangrand.ir/)
در طراحی این خودرو او بیشتر به فکر آیرودینامیک بدنه بوده است و همچنین زیبایی و به صرفه بودن را در دستور کار خودش داشته است. این طرح همچنین بسیار سریع است و می تواند به سقف سرعت 150 کیلومتر برساعت برسد.
این طرح پس از برنده شدن در مسابقه مزدا برای سال 2013 و شرکت در مسابقه بهترین خودروهای خورشیدی دنیا آماده می شود.

raminarti
17-01-2013, 10:23
مایک منلی رئیس جیپ در حال رونمایی از جیپی جدید به نام چروکی گرند


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1391/10/26/57954_228.jpg (http://zistnews.com/)

raminarti
18-01-2013, 17:31
تصاویر: بزرگترین حراجی خودرو جهان
ده ها هزار خودرو آسیب دیده بر اثر طوفان سندی در باند فرودگاهی در نیویورک ذخیره شده است. قرار است بزودی حراجی بزرگی برای فروش این خودروها به صورت اینترنتی برگزار شود. درآمد ناشی از این حراج تا 2.7 میلیون دلار تخمین زده می شود.
http://www.entekhab.ir/client/themes/fa/main/img/inn_b_r_box.gifhttp://www.entekhab.ir/client/themes/fa/main/img/inn_b_l_box.gif
(http://www.entekhab.ir/)http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/10/28/262799_848.jpg (http://www.entekhab.ir/)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/10/28/262800_764.jpg (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=*&source=web&cd=1&ved=0CGEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.entekhab.ir%2F&ei=pqoXUPDuNITMswaD3oGABA&usg=AFQjCNEbF8g3_yXCL2gbJGkzOQfw3lnRiA&sig2=-OfkC9iHhlrtGnrcsk_hyA)

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/10/28/262801_130.jpg (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=*&source=web&cd=1&ved=0CGEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.entekhab.ir%2F&ei=pqoXUPDuNITMswaD3oGABA&usg=AFQjCNEbF8g3_yXCL2gbJGkzOQfw3lnRiA&sig2=-OfkC9iHhlrtGnrcsk_hyA)

raminarti
19-01-2013, 17:21
وانت جدید مرسدس بنز


http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/10/29/263228_261.jpg
مرسدس بنز در حال برنامه ریزی برای ساخت تعداد محدودی وانت G-Class است .

به گزارش عصر خودرو ؛ این خودرو به طور اختصاصی برای خریداران خودروهای تجاری در اروپا در نظر گرفته شده است .

مدل تازه مرسدس بنز اواخر سال ۲۰۱۳ برای فروش وارد این بازار خواهد شد.هنوز تصاویری از وانت جدید مرسدس بنز در دسترس نیست اما انتظار می رود شبیه به ۲۹۰ GD باشد که در دهه ۱۹۹۰ به تعداد کمی فروخته شد.

بنا بر برخی خبرها وانت G-Class با موتور ۳ لیتری توربو دیزل که ۱۸۴ اسب بخار قدرت دارد عرضه خواهد شد . سقف سرعت این خودرو برای مطابقت با قوانین اروپا که برای برخی خودروهای تجاری اعمال می شود در ۵۵ مایل در ساعت محدود شده است.

این خودرو در فرانسه با قیمت پایه ۵۱.۹۰۰ یورو به فروش خواهد رسید.

raminarti
21-01-2013, 22:24
این خودروها از ایران رفتند

در یک ساله اخیر تولید برخی خودروهای سواری‌ به دلایل مختلف در ایران متوقف شد. به گزارش ایسنا، قشقایی، ماکسیما، ریو، هیوندایی آوانته، هیوندایی ورنا و لیفان 520 سواری‌هایی هستند که تولید آن‌ها متوقف شده یا در مراحل پایانی قرار دارد. قشقایی محصول تولیدی شرکت نیسان بود که در پارس خودرو مونتاژ می‌شد با این حال به دلیل مشکلات در تامین قطعات تولید آن متوقف شد. ماکسیما نیز دیگر محصول مونتاژی شرکت نیسان در پارس خودرو بود که حدود دو ماه پیش به دنبال پایان قرارداد دو شرکت، تولید‌ آن متوقف شده است. ریو نیز به عنوان نسل دوم خودروی پراید به دنبال عدم موافقت شرکت کیا با نصب کیسه هوا بر روی این خودرو از خطوط تولید شرکت سایپا خارج شد. هیوندایی آوانته و هیوندایی ورنا نیز دو محصول کره‌ای مونتاژی در خودروسازی راین بودند که به دنبال قطع ارسال قطعات از سوی شرکت هیوندا، تولید یکی به طور کامل متوقف شده و گفته می‌شود که دیگری روزهای آخر تولید خود را سپری می‌کند.

raminarti
22-01-2013, 11:09
حرکتی دیدنی از سر کار گذاشتن پلیس! عکس متحرک (http://www.yjc.ir/fa/news/4241508/%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)http://www.afkarnews.ir/images/docs/files/000185/nf00185898-1.gif (http://www.afkarnews.ir/)

raminarti
23-01-2013, 16:32
قیمت خودرو تا ۸ میلیون تومان گران شد


موافقت رئیس‌جمهور با قیمت‌گذاری خودرو بر اساس ارز مبادله‌ای و تدوین دستورالعمل این نوع قیمت‌گذاری موجب افزایش ۵۰۰ هزار تا ۸میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار طی ۴ روز اخیر شد.

به گزارش فارس، قیمت خودروهای داخلی در بازار در حالی طی ۴ روز اخیر تا ۸ میلیون تومان افزایش یافته که قیمت این خودروها در بازار در ابتدای هفته جاری افزایش 300 هزار تا 5 میلیون تومانی را تجربه کرده بود.


بر این اساس، طی 4 روز اخیر قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با افزایش 4 میلیون تومانی به 34 میلیون تومان و قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 با رشد 2.5 میلیون تومانی به 38 میلیون تومان رسیده است.


همچنین قیمت هر دستگاه 206 تیپ 6 رشد 4 میلیون تومانی را در چند روز اخیر تجربه کرده و در حال حاضر 45 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.


در مورد پژو 206 صندوقدار مدل v20 نیز می‌توان به افزایش 3.5 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت 33.5 میلیون تومان اشاره کرد.


قیمت پژو 207 دنده اتوماتیک نیز با رشد 2.5 میلیون تومانی به 48.5 میلیون تومان و قیمت نوع معمولی این خودرو با افزایش 3 میلیون تومانی به 40 میلیون تومان رسیده است.


رشد 3 میلیون تومانی قیمت پژو پارس
پژو 405 بنزینی نیز به عنوان پرفروش‌ترین محصول ایران خودرو طی 4 روز اخیر یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش قیمت داشته و هم اکنون 21 میلیون تومان معامله می‌شود.


افزایش قیمت پژو پارس سال نیز در این روزها 3 میلیون تومان بوده که قیمت این خودرو را به 30 میلیون تومان رسانده است.


قیمت تندر 90 مدل e1 ایران خودرو هم با افزایش قیمت 2 میلیون و 700 هزار تومانی به 27.5 میلیون تومان رسیده و مدل e2 این خودرو تولید ایران خودرو با افزایش قیمت 2 میلیون و 800 هزار تومانی به قیمت 31 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.


رانا 2.5 میلیون تومان گران شد
در مورد رانا، محصول جدید ایران خودرو نیز می‌توان به افزایش 2.5 میلیون تومانی قیمت این خودرو و معامله آن با قیمت 30 میلیون تومان در بازار اشاره کرد. سمند lx نیز که خودرویی کاملاً ملی محسوب می‌شود طی 4 روز اخیر با افزایش قیمت 2.5 میلیون تومانی، به نرخ 24.5 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.


افزایش قیمت سوزوکی گرند ویتارا نیز در روزهای جاری 8 میلیون تومان بوده به طوری که این خودرو در بازار 105 میلیون تومان معامله می‌شود.


رشد 2.5 میلیون تومانی قیمت پراید
تیبا نیز که تا 4 روز پیش 16 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می‌شد امروز به قیمت 18.5 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.


در مورد محصولات پرفروش سایپا نیز می‌توان به رشد قیمت 500 هزار تا 2.5 میلیون تومانی اشاره کرد. در حال حاضر هر دستگاه سایپا 111 مدل sx در بازار 16 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که نسبت به 4 روز پیش افزایش 2.5 میلیون تومانی را نشان می‌دهد.


قیمت سایپا 131 مدل sx نیز با رشد 700 هزار تومانی به 14.5 میلیون تومان رسیده است. این افزایش قیمت در مورد سایپا 132 مدل sx حدود 500 هزار تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 14 میلیون و 300 هزار تومان معامله می‌شود.


تندر 90 مدل e2 پارس خودرو نیز با افزایش 2.5 میلیون تومانی در بازار به 32 میلیون تومان رسیده و در مورد تیانا، محصول دیگر پارس خودرو نیز می‌توان به رشد 3 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت 124 میلیون تومان اشاره کرد.


مگان در باشگاه 70 میلیونی‌ها
افزایش قیمت ماکسیمای دنده اتوماتیک نیز در بازار طی روزهای اخیر 2 میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 95 میلیون تومان معامله می‌شود.


مگان 2000 سی‌سی نیز با افزایش قیمت 2.5 میلیون تومانی، حدود 70 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.


رشد 2 تا 20 میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی
افزایش قیمت خودرو در بازار تنها محدود به خودروهای داخلی نبوده بلکه خودروهای خارجی نیز طی 2 تا 3 روز اخیر افزایش قیمت قابل توجهی را داشته‌اند به طوری که قیمت هر دستگاه کرولا در بازار با رشد 2 میلیون تومانی به 95 میلیون تومان رسیده و این افزایش قیمت در مورد یاریس هاچ‌بک نیز 3 میلیون تومان بوده که در حال حاضر 78 میلیون تومان معامله می‌شود.


قیمت اپتیما، محصول شرکت کیا نیز با افزایش 3 میلیون تومانی طی 4 روز اخیر به 133 میلیون تومان رسیده است. این رشد قیمت در مورد اسپورتیج 2400 سی‌سی حدود دو میلیون تومان بوده که قیمت این خودرو را به 142 میلیون تومان رسانده است.


در مورد سراتو 2000 سی‌سی و نوع کوپه این خودرو نیز باید به ثبات قیمت در بازار طی 4 روز اخیر اشاره کرد و در حال حاضر این خودروها به ترتیب 97 و 95 میلیون تومان معامله می‌شوند.


موهاوی 5 میلیون تومان گران شد
قیمت سورنتو نیز در بازار 155 میلیون تومان است که تغییری را نسبت به روزهای اخیر نشان نمی‌دهد. افزایش قیمت موهاوی هم در بازار حدود 5 میلیون تومان بوده و قیمت این خودرو در حال حاضر 160 میلیون تومان است.


رشد قیمت مزدا 2 نیز 3 میلیون تومان بوده که هم اکنون 58 میلیون تومان معامله می شود. در مورد مزدا 3 نیز طی روزهای اخیر افزایش قیمتی اتفاق نیفتاده و این خودرو همچنان با قیمت 95 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود که در واقع همان قیمت نمایندگی است.


در عین حال هیوندایی i20 و i30 نیز طی 4 روز گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرده‌اند و در حال حاضر این خودروها به ترتیب 61 و 87 میلیون تومان خریداری می‌شوند.


رشد 20 میلیون تومانی قیمت خودرو برای دهک‌های بالا
در مقابل، قیمت هر دستگاه ****س با افزایش 20 میلیون تومانی به 230 میلیون تومان رسیده است. این افزایش قیمت در مورد سانتافه 13 میلیون تومان بوده و در حال حاضر قیمت این خودرو در بازار به 155 میلیون تومان رسیده است.


افزایش قیمت سوناتا هم طی روزهای اخیر 5 میلیون تومان بوده و این خودرو به قیمت 135 میلیون تومان به خریداران واقع در دهک‌های بالای درآمدی عرضه می‌شود.


در روزهای اخیر قیمت آزرا گرانجور نیز در بازار تغییری نداشته و همچنان 157 میلیون تومان معامله می‌شود.

raminarti
24-01-2013, 17:11
(تصویر) رکورد شتاب خودرو شکسته شد


یک ابرخودروی خیره کننده توانست رکورد سریع‌ترین موتور شتاب‌دهنده جهان را با دستیابی به سرعت 300 کیلومتر در ساعت در تنها 13.63 ثانیه ب -ش- k- ن- د.


به گزارش ایسنا، ابرخودروی هنسی ونوم GT نیروی خود را از یک موتور هفت لیتری V8 به دست آورده که 1244 اسب بخار نیرو تولید می‌کند.


روز یکشنبه (اول بهمن) هنگامی که هنسی این خودرو را به یک بزرگراه در هوستون آمریکا برای ثبت رکورد جدید شتاب برد، به جهان نشان داد تا چه حد می‌تواند سریع باشد.


هنسی ونوم GT توانست صفر تا 300 را در 13.63 ثانیه پر کند در حالی که خودروی دیزلی فورد Fistaتا در همین زمان توانست به 96.5 کیلومتر در ساعت دست یابد.


این رکورد تا پیش از این با 14.53 ثانیه در اختیار کوئنیگسگ آگرا قرار داشت.


ابرخودروی هنسی ونوم GT 910 هزار پوندی همچنین توانست 0 تا 321 کیلومتر در ساعت را در 14.51 ثانیه بدست آورد که 7.7 ثانیه سریع‌تر از خودروی ابرورزشی بوگاتی ویرون است.


ونوم GT با ظاهر مسطح خود که توسط جان کیویز رانده می‌شد، در 5.88 ثانیه به 160 کیلومتر رسیده و پس از 1.6 کیلومتر به 329 کیلومتر در ساعت رسید.


جان هنسی، رئیس این شرکت اظهار کرد که وی در حقیقت قصد داشته، رکورد بالاترین سرعت را ب -ش- k -ن- د که اکنون با 431.3 کیلومتر در ساعت در اختیار بوگاتی ویرون است.


شرکت هنسی قصد دارد جایی را برای شکستن این رکورد به دست آورد، در حالیکه بوگاتی با دستیابی به جاده آزمایش فولکس‌واگم در آلمان توانست این رکورد را ثبت کند.


این شرکت قصد دارد 26 ونوم GT‌ بسازد که ساخت هر مدل حدود شش ماه به طول خواهد انجامید. همچنین تاکنون 10 مدل از این ابر خودرو فروخته شده است.


http://fararu.com/files/fa/news/1391/11/4/50590_991.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1391/11/4/50589_833.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1391/11/4/50588_975.jpg

raminarti
27-01-2013, 15:10
تصاویری از ب ‌ام ‌و X5 مدل 2014

http://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/11/7/46916_338.jpghttp://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/11/7/46919_102.jpghttp://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/11/7/46917_508.jpghttp://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/11/7/46918_207.jpghttp://www.rouzegareno.ir/files/fa/news/1391/11/7/46920_298.jpg

================================================== ===

جیپ گراند چروکی 2014

http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/11/7/58639_851.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/11/7/58640_409.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/11/7/58638_446.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
28-01-2013, 08:43
گران ترین خودروی دنیا (http://www.yjc.ir/fa/news/4248118/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)
خودروهای مختلفی هر ساله تولید می شوند و قیمت های مختلفی نیز دارند البته در این میان برخی خودروها به خاطر اینکه از طلا و یا وسایل تزئیناتی ساخته شده اند گران هستند ولی برخی به طور اولیه و از کارخانه قیمت های سرسام آوری دارند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، (http://www.yjc.ir/fa/list/10/92)بسیاری از دوست داران خودرو حتما می دانند که بوگاتی ویرون این روزها لقب گران ترین خودروی دنیا را با قیمت 1.5 میلیون دلار به دوش می کشد که البته جایگاهش به نظر خیلی مطمئن نیست و ممکن است این لقب را به خودروی دیگری بدهد.

" LykanHypersport" خودروی جدید است که قرار است در نمایشگاه خودروی قطر در سال 2013 رونمایی شود و البته احتمال آن را دارد که لقب گران ترین خودرو را برای خودش بدست آورد.


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/11/8/760589_976.jpg


این خودرو قرار است با قیمت 2.2 میلیون دلار یعنی بیش از نیم میلیون دلار گران تر از بوگاتی به فروش برسد، در حالی که امکانات آن از بوگاتی بسیار کمتر است.

این خودرو می تواند 0 تا 100 را در 2.7 ثانیه طی کند و همچنین سقف سرعت آن نیز 400 کیلومتر در ساعت است. در مقابل بوگاتی سقف سرعتی 424 کیلومتری و همچنین 0 تا 100 را در 2.5 ثانیه طی می کند.


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/11/8/760588_707.jpg


این خودرو البته دارای امکانات ویژه مانند چرم های اصل و مرغوب برای صندلی ها، استفاده از طلا در طراحی داخلی و همچنین چراغ هایی از الماس است که همه این موارد قیمت آن را بالا برده اند.

این خودرو همچنین در تعداد کم تولید می شود و در سال 2013 تنها 7 عدد از آن ها قرار است وارد بازار شود. گفته می شود تنها طراحی بدنه این خودرو نزدیک به 6 سال زمان برده است.


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/11/8/760587_624.jpg

raminarti
05-02-2013, 16:49
کشف تفاوت MVM و BMW+
تصاویر عصرخبر -عکسهایی که میگذارم مربوط به سقوط یک BMW 330 i به دره ای به عمق 130 متر در نزدیکی لس آنجلس آمریکاست. راننده مشغول رانندگی در شب در یکی از بزرگراه های منتهی به لس آنجلس بوده است که چند حیوان به وسط خیابان آمده و راننده برای اینکه به آنها برخورد نکند, منحرف شده و بعد از برخورد با گاردریل کنار بزرگراه به ته دره سقوط میکند. نکته جالب اینکه دو سرنشین خودرو تنها جراحت مختصری دیدند. به ایربگهای پرده ای خودرو که مانع برخورد سر سرنشین با شیشه های کناری میشود, دقت کنید خودروي چيني يا ...؟
ادامه خبر .....
لینک خبر »:

http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=88128

khodaverdi
11-02-2013, 14:25
وقتی خودرو از شستن بی نیاز می شود

این اقدام می تواند به خلق پوشش بسیار ضد آب برای خودروها منجر شود که می توانند خراش های سطحی را ترمیم کنند و قطرات آب بر روی خودرو ننشیند و موجب آلودگی آن نشود.

مهر:محققان دانشگاه فناوری در هلند پوششی را برای خودروها ارائه کرده اند که نه تنها خود ترمیم شونده است بلکه صاحب خود را از شستشوی خسته کننده خودرو بی نیاز می کند.

در حالیکه پوشش های ضد آب و دارای خواص ضد باکتریایی موضوع جدیدی نیستند اما از آنجا که این خواص و ویژگی ها به راحتی از بین می روند، کاربردهای آنها نیز محدود است.

دلیل این امر آن است که گروه هایی از مولکول های نانویی که این خواص را ایجاد می کنند به آسانی با یک تماس کوچک به سطح، از بین می روند.

کاتارینا استیوز محقق مهندسی شیمی این دانشگاه و همکارانش می گویند این مشکل را با ساخت سطوح جدیدی حل کرده اند. آنها مواد شیمیایی را در انتهای پایه و ساقه های ویژه ای اعمال کرده اند که با این پوشش نانویی مخلوط می شوند.

زمانی که لایه سطحی بیرونی با خراش برداشته می شود این پایه و ساقه ها در لایه زیرین، خود را دوباره جهت دهی می کند تا سطح جدیدی برای احیای عملکردشان بسازند.

محققان می گویند این اقدام می تواند به خلق پوشش بسیار ضد آب برای خودروها منجر شود که می توانند خراش های سطحی را ترمیم کنند و قطرات آب بر روی خودرو ننشیند و موجب آلودگی آن نشود.

از این فناوری همچنین می توان برای ایجاد خاصیت خود ترمیمی در صفحه نمایش تلفن های همراه، پانل های خورشیدی و لنزهای تماسی استفاده کرد.

این دانش پژوهان می گویند استفاده هواپیماها از فناوری خودتمیز شوندگی می تواند با کاهش مقاومت هوایی، مصرف انرژی را بسیار کاهش دهد. همچنین می توان از این فناوری در کشتی ها استفاده کرد و مانع از چسبیدن جلبک ها به آن شد.

این فناوری همچنین نیاز هواپیماها و کشتی ها به تعمیرات را کاهش می دهد.

به گفته این دانشمندان این فناوری فقط در مورد خراش های سطحی که کاملا به عمق پوشش نفوذ نمی کند، کارایی دارد.

اکنون این محققان قصد دارند با همکاری دانشگاه های دیگر این فناوری را توسعه دهند به گونه ای که این پوشش ها طی شش تا هشت سال آینده آماده تولید شوند.

www.fardanews.com

raminarti
16-02-2013, 13:32
سرانجام صدای اعتراض به انحصار خودرو بلند شد!
(http://www.tabnak.ir/fa/news/302819/%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)

جدول بهای خودروهای کارکرده خارجی (http://www.tabnak.ir/fa/news/302819/%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)


تقسیم پاداش‌های چند صدمیلیونی سالانه از سوی خودروسازان، نشان‌دهنده تداوم سودهای هنگفت آنهاست. خودروسازان در هر زمان، سودهای کلانی به جیب زده‌اند؛ اما چرا خودروهای صادره به کشورهای گوناگون پس از مدتی بازگشت داده می‌شود؟ آیا جز این است که مدیران خودرویی کشور در بالا بردن کیفیت تولیداتشان کوتاهی کرده‌اند؟ قطعات اساسی خودروهای داخلی با بیش از بیست، سی سال سابقه داخلی‌سازی، همچنان از خارج وارد می‌شود!


http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/11/27/232973_213.jpgچندین دهه است که انحصار خودرو در کشور ـ که با حمایت همه‌جانبه دولت و خودروسازان همراه است‌ ـ مصرف کننده ایرانی را از رسیدن به آنچه شایسته‌اش است، بازداشته؛ انحصاری که باعث شده مصرف کننده ایرانی، مجبور به سوار شدن بر خودروهایی باشد که عملاً استاندارد و کیفیت آنها زیر سؤال است و سالیانه موجب ضرر و زیان جانی و مالی می‌شود.
به گزارش «تابناک»، مصوبه اخیر دولت برای واگذاری قیمت‌گذاری خودرو بر پایه نرخ ارز مبادلاتی، این امکان را به خودروسازان کشور داده که ضمن حفظ انحصار در حوزه خودروی کشور، قیمت‌های بازار آزاد را بهای رسمی خودرو تصویب کنند و در این میان، بار دیگر مصرف کننده ایرانی، تاوان انحصار را پس می‌دهد.

بنا بر این گزارش، این مصوبه منجر به آن شد که کار‌شناسان و نمایندگان مجلس به شدت در برابر تصمیم دولت موضع بگیرند؛ مصوبه‌ای که تنها اشاره کرده بود، تعرفه واردات خودرو در پنج سال و هر سال به اندازه ۵ درصد کاهش یابد؛ این یعنی مصرف کننده ایرانی هیچ‌ گاه رویای آزادی واردات خودرو را نخواهد دید.

اما امروز علی‌پور مختار، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اعتراض شدید به انحصار خودرو در کشور گفت: واگذاری مجوز قیمت‌گذاری خودرو به خودروسازان، تصمیم اشتباهی است و تأکید کرد که برای مهار خودسری‌های مدیران خودروساز، باید واردات خودرو افزایش یابد.

وی افزوده است: خودروسازان همواره بهای محصولاتشان را با بهای خودروهای وارداتی که به دلیل وضع تعرفه، با قیمت‌های بالا وارد کشور می‌شود، مقایسه کرده و با افزایش قیمت، سود خوبی به جیب زده‌اند.

وی همچنین اشاره کرد: مدیران صنایع خودروسازی به لطف سد نظام تعرفه گذاری خودرو در برابر واردات خودروهای خارجی به جای بهبود فرآیند‌ها و کیفیت تولیدات، تنها و تنها افزایش قیمت تولیداتشان را محور لابی‌ها و رایزنی‌هایشان با مسئولان اجرایی قرار داده و سرانجام موفق شدند ساز و کار قیمت‌گذاری خودرو را دور زده و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را مسلوب‌الیه کنند.

وی همچنین گفته است: گویی در فرهنگ مدیران صنایع خودرویی کشور، مفهومی با نام «افزایش کیفیت خودروهای داخلی» وجود ندارد. خودروسازان در هر مقطع زمانی سودهای کلانی به جیب زده‌اند. باید فکری اساسی برای تصمیمات نامعقول و از سر سوءاستفاده مدیران خودرویی کرد. برای این کار باید مجوز واردات خودروهای خارجی در کلاس خودروهای پر تیراژ داخلی صادر شود، چرا که کیفیت خودروهای خارجی بسیار بالاست و مردم نباید بیش از این جور متولیان صنعت خودروسازی کشور را تحمل کنند؛ به بیان دیگر، باید به جفای خودروسازان پایان داد.

واقعیت این است، همان‌گونه که‌پور مختار اشاره کرده، اکنون مصرف کننده ایرانی تاوان لابی خودروسازان با دولت را برای نگه داشتن انحصار خودرو در کشور می‌دهد. در این باره، چندی پیش، در گزارشی اشاره کردیم که اگر واردات خودرو در کشور با ارز مبادلاتی آزاد بود، با رقم چهل میلیون تومان مصرف کننده ایرانی چه قدرت انتخابی میان خودروهای روز دنیا داشت؟

در اینجا می‌خواهیم نشان دهیم که در صورت آزادی واردات خودرو، با همین رقم و کمتر از آن می‌توانستید سوار چه خودروهای کارکرده‌ای شوید!

کافی است نگاهی به فهرست زیر بیندازید:http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/11/27/232974_494.png
بی‌گمان تا هنگامی که خودروسازان از حاشیه امن انحصار و تعرفه بالای واردات خودرو برخوردارند، مصرف‌کننده ایرانی همچنان باید حسرت و آرزوی سوار شدن بر یک چنین خودروهایی را در دل داشته باشد. اکنون وقت آن رسیده که دولت که در سال‌های اخیر حمایت‌های بی دریغ خود را نثار خودروسازان و لابی آن‌ها کرده است، کمی به حمایت از جان و مال مصرف کننده نیز بیندیشد و آزادی واردات خودرو با تعرفه پایین را در دستور کار خود گذارد.

raminarti
24-02-2013, 22:55
آنهایی که پراید را دست کم گرفته بودند، ببینند تا حالشان جا بیاید!

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/12/6/136868_654.jpg

raminarti
26-02-2013, 08:19
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:


خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند فک پلاک می‌شوند


خبرگزاری فارس: فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: از امروز خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند فک پلاک می‌شوند و بر روی آنها پلاک تعمیرگاه نصب خواهد شد و رانندگان 10 روز مهلت دارند تا به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/11/11/13911111000544_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حاشیه بازدید خود از مرکز معاینه فنی خودروی نیایش در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح استقبال از نوروز اظهار داشت: با برنامه‌ریزی که صورت گرفته است فعالیت مراکز مکانیزه معاینه فنی خودروی تهران به صورت شبانه روز خواهند شد.
وی تصریح کرد: از امروز و با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی تمهیدات لازم را در مراکز معاینه فنی گرفته‌ایم که امیدواریم سال خوب و کم خطری را پیش رو داشته باشیم.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر لایحه کاهش معاینه فنی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، گفت: این لایحه قرار بود به صورت دو فوریت بررسی شود که پس از بررسی‌های انجام شده قرار است به صورت عادی در صحن علنی مجلس مطرح شود و امیدواریم در آینده نزدیک زیرساخت‌های خودروها و ایمنی آنها با همکاری سایر دستگاه‌ها و خودروسازان فراهم شود.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: در حال حاضر اکثر کشورها از یورو 6 استفاده می‌کنند و این در حالی است که در کشور ما همچنان از یورو 2 استفاده می‌کنیم ضمن اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال 93 به هیچ وجه خودروهای یورو 2 و یورو 3 را شماره‌گذاری نخواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بر اساس آمارهای جمع‌آوری شده حدود یک میلیون خودرو فاقد معاینه فنی هستند که باید به مراکز معاینه فنی در سطح شهر تهران مراجعه کنند که امیدواریم این اتفاق در ادامه سال جاری بیفتد.
وی خاطر نشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی حدود 106 هزار خودرو را به علت نداشتن معاینه فنی متوقف کرده است و با دریافت مدارک آنها، آنها را مجبور به مراجعه به مراکز معاینه فنی کرده است.
سردار رحیمی بیان داشت: از امروز و در طرح جدید پلیس راهنمایی و رانندگی خودروهایی که دارای نقص فنی دودزا باشند و فاقد معاینه فنی باشند فک پلاک می‌شوند.
وی تصریح کرد: پس از فک پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی پلاک تعمیرگاه بر روی آنها نصب و آنها را برای دریافت معاینه فنی به مراکز معاینه هدایت خواهیم کرد.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: رانندگان 10 روز وقت دارند پس از فک پلاک خودروشان به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و پس از دریافت برچسب معاینه برای دریافت پلاک خود به پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر در تهران 10 مرکز معاینه فنی فعالیت خود را به صورت شبانه‌روز آغاز کرده‌اند.
سردار رحیمی ادامه داد: در تهران هیچ مرکز معاینه فنی نداریم که بدون وجاهت قانونی برچسب معاینه فنی صادر کند ضمن اینکه در حال حاضر در سطح شهر تهران خودروهایی مشاهده می‌شود که دارای برچسب معاینه فنی تقلبی هستند که البته این خودروها مربوط به شهرستان‌های اطراف تهران است.
وی ادامه داد: با هماهنگی که با دادسرای 32 صورت گرفته است با این افراد برخورد، دستگیر و پرونده آنها برای رسیدگی به دادسرا ارسال خواهد شد.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: در حال حاضر امکاناتی که در زمینه معاینه فنی خودروها وجود دارد در سایر استان‌ها و شهرستان‌ها کمتر دیده می‌شود و امیدواریم تمهیدات لازم در این زمینه در نظر گرفته شود.
وی در خصوص معاینه فنی موتور‌سیکلت‌ها گفت: در این زمینه مراکز معاینه فنی نداریم و به نظر می‌رسد باید تدابیر لازم اندیشیده شود که البته پلیس راهنمایی و رانندگی موتورسیکلت‌های بالای 8 سال را توقیف و اسقاط می‌کند.

raminarti
02-03-2013, 07:44
6 در 6 جدید ....
با قیمت تقریبی 460.000 $

roli
02-03-2013, 17:27
فقط باید گفت اوفـــــ

10002000
02-03-2013, 17:36
کپی 3f سهند کروز ولی با6چرخ ............ خدا یکی از این ماشینارو بالاستیک صاف بده بهت بری براش لاستیک بگیری

اقا لاستیک دارید 3جفت بدید چقدر میشه 9 میلیون {تاریخش مال 2011}

Artavil offroad
03-03-2013, 01:24
6 در 6 جدید ....
با قیمت تقریبی 460.000 $


دادا 6چرخ 3 محور 40 سال پیش توسط رنجروور بکار گرفته شده!!(مثل رنجروور های آتشنشانی تو ایران)

http://www.up.nazicenter.ir/images/sb61e7yzlcq7zduk62u.jpg (http://www.up.nazicenter.ir/)

http://www.up.nazicenter.ir/images/l5n33d1olzxgma265fe7.jpg (http://www.up.nazicenter.ir/)

http://www.up.nazicenter.ir/images/zyngx4md50164dpdpw9.bmp (http://www.up.nazicenter.ir/)

10002000
03-03-2013, 01:29
[QUOTE=Artavil offroad;72185]دادا 6چرخ 3 محور 40 سال پیش توسط رنجروور بکار گرفته شده!!(مثل رنجروور های آتشنشانی تو ایران)

http://www.up.nazicenter.ir/images/sb61e7yzlcq7zduk62u.jpg (http://www.up.nazicenter.ir/)

http://www.up.nazicenter.ir/images/l5n33d1olzxgma265fe7.jpg (http://www.up.nazicenter.ir/)

http://www.up.nazicenter.ir/images/zyngx4md50164dpdpw9.bmp (http://www.up.nazicenter.ir/)[/QUO:ura1::ura1::ura1::ura1::ura1::ura1::ura1::ura1 ::ura1::attachment353::attachment353::attachment35 3::attachment353::attachment353::attachment353::at tachment353::attachment353::attachment353:

mostafastat
03-03-2013, 08:07
*این رنجرورها هر سه محور دف دارند و میتونند هر سه با هم درگیر شند یعنی 6x6 بشوند ؟

*فلسفه این ماشین های 6x6 چیه ؟

*تو آفرود بهتر از 4x4 هستند بدون در نظرگرفتن طول ماشین( فرض کنیم ماشین 4x4 هم اندازه با اینا باشه) و بقیه شرایط یکسان (از نظر انجین و سیستم تعلیق و ....) ؟

raminarti
03-03-2013, 10:00
پراید کیلویی : ۲۵۳۰۰ تومان


سردست سمند معمولی کیلویی : ۲۲۵۰۰ تومان


پژو ۴۰۵ آبگوشتی کیلویی : ۲۳۴۰۰ تومان


ریو خورشتی کیلویی: ۲۸۹۰۰ تومان


پژو ۲۰۶ بدون دمبه کیلویی : ۳۲۲۰۰ تومان


پژو ۲۰۶ با دمبه ( پژو صندوقدار) کیلویی: ۳۸۰۰۰ تومان

raminarti
16-03-2013, 08:47
تصادف م -ر-گ بار در شمال تهران (+عکس)

برخورد شدید دو خودروی سواری با یکدیگر در بلوار ارتش تهران، م -ر-گ یک راننده و مصدومیت یک عابر پیاده را رقم زد.


به گزارش مهر، گروه آتش نشانان ایستگاه 36 تهران بامداد امروز در منطقه شرق به غرب بلوار ارتش براي پوشش يك حادثه دلخراش تصادف خودرو حاضر شدند.
http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/12/24/275464_210.jpg (http://asriran.com/)
حمیدرضا خلج آبادی فرمانده آتش نشانان اعزامی گفت: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد یکدستگاه خودروی سواری به شدت با قسمت عقب یک خودروی دیگر برخورد و از مسیر خود منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل و تابلو وسط بلوار متوقف شده بود.
http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/12/24/275465_736.jpg (http://asriran.com/)
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده و گروه اول به ایمن سازی و قطع برق خودرو مشغول شده وگروه دوم نیز با استفاده از تجهیزات ویژه نجات راننده خودروی سواری را از داخل آن خارج کردند که متاسفانه به علت شدت جراحت جان خود را از دست داده بود.
http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/12/24/275466_279.jpg (http://asriran.com/)
خلج آبادی ادامه داد: در این برخورد م -ر-گبار عابری که در حال عبور از خیابان بود نیز آسیب دیده بود که به همراه راننده خودروی سواری دیگر به امدادگران اورژانس تحویل داده شد.

Artavil offroad
17-03-2013, 01:37
*این رنجرورها هر سه محور دف دارند و میتونند هر سه با هم درگیر شند یعنی 6x6 بشوند ؟

*فلسفه این ماشین های 6x6 چیه ؟

*تو آفرود بهتر از 4x4 هستند بدون در نظرگرفتن طول ماشین( فرض کنیم ماشین 4x4 هم اندازه با اینا باشه) و بقیه شرایط یکسان (از نظر انجین و سیستم تعلیق و ....) ؟


نه خیر دادا این 6 چرخ ها مانند رنجروور های دیگه فول تایم با هم درگیرند و بینشون حالت

دفرانسیال برقرار هست واضح تر عرض کنم رنجرور های 4 چرخ علاوه بر 2 هوزینگ دفر ها یه

هوزینگ هم داخل کمک گیربکس دارند و این 6 چرخ ها هم از این قائده مستثنا نیستند و

روی هم 5 تا هوزینگ دارند!

ولی وقتی دفلاک میکنین بجای 2 محور 3 محور باهم قفل میشوند

دادا اصولا بخاطر تحرک و بازی دفرانسیال ها 2 محور ها بهتر از 3 محور ها عمل میکنن ولی

بخاطر اینکه تو رنجروور از سیستم فنر بندی یونیت سلف استفاده میشه تقریبا دیگه محدودیتی

وجود نخواهد داشت :attachment353:

raminarti
22-03-2013, 22:40
با یک ابر خودرو شاسی بلند دیدار کنید
خودروی جی . ام . سی آرکادیا مدل 2013


http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61848_955.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61849_396.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61850_254.jpg (http://poolnews.ir/)

MrMostafA
06-04-2013, 13:52
با یک ابر خودرو شاسی بلند دیدار کنید
خودروی جی . ام . سی آرکادیا مدل 2013


http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61848_955.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61849_396.jpg (http://poolnews.ir/)
http://poolnews.ir/files/fa/news/1391/12/27/61850_254.jpg (http://poolnews.ir/)


مشخصات كامل و امكانات و آپشن ها و تعداد سرنشين و مزاياو معايب نسبت به بقيه شاسي بلندها مانند لكسس ال ايكس 570 و بنز جي كلاس و رنجرور رو هم قرار بدي ممنون ميشم

khodaverdi
07-04-2013, 13:46
بزرگ‌ترین اتوبوس جهان


با ۲۸ متر طول، ۲۵۰ نفر گنجایش..
http://www.4x4iran.com/attachment.php?attachmentid=39976&d=1365329762
کمپانی «ولوو» بزرگ‌ترین اتوبوس جهان را با طول۲۸ متر و عرض ۶/۲ متر پرده‌برداری کرد. در طراحی این اتوبوس یک تیم از متخصصین کشور‌های مختلف و البته برزیل شرکت داشتند و تمامی مراحل ساخت آن در ریودوژانیرو انجام شده است. بزرگ‌ترین اتوبوس جهان توانایی جابه‌جایی ۲۵۰ نفر را دارد و به‌زودی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه خواهد شد. مشکل اصلی برای کشور‌هایی که بخواهند از این اتوبوس استفاده کنند، دور زدن با آن است اما انگار برزیلی‌ها این مشکل را هم حل کردند.

Artavil offroad
07-04-2013, 22:40
به به دادا احمد گل کاشتی جون میده واسه brt

ولی فکر کنم برای امتحان گواهینامش باید عین موتور سیکیلت از لای پاره آجرا ردش کنیم!!

raminarti
09-04-2013, 17:23
جزئیات کامل نرخ جرایم رانندگی

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/1/20/302528_271.jpg

raminarti
02-05-2013, 11:38
قیمت انواع خودرو وارداتی (جدول)
منبع: مشرق نیوز


http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=95069


قیمتنمایندگی
قیمت بازار ( تومان )
نام خودرو
آسان موتور
105.000.000
سوناتااتاق قدیم.فول کامل2010
152.000.000
146.000.000
سوناتا.2012.فول ترین آپشن
166.000.000
158.000.000
سوناتا.2013.فول ترین آپشن
---
138.000.000
سوناتا 2013/ 2ایربگ
---
325.000.000
سنتنیال 2013/ ایکاس 4 نفره
---
335.000.000
سنتنیال 2013 / ایکاس 5 نفره
---
122.000.000
آزرا 2010/مشابه صفر
---
160.000.000
آزرا 2011 /صفر
216.728.000
202.000.000
آزرا جدید فول با رادار / 2013/ گرنجور
---
176.000.000
آزرا جدید/نیمه فول/ گرنجور
---
180.000.000
****س 2011
296.341.000
275.000.000
VIP /****س/2013/ اتاق جدید
---
140.000.000
****س کوپه
---
183.000.000
****س کوپه . اتاق جدید .2013
---
77.000.000
هیوندای کوپه/فول3آمپر/مشابه صفر 2009
---
103.000.000
i30هیوندای
93.425.000
91.000.000
جدیدi20هیوندای
172.500.000
159.000.000
فول 10 ایربگ. ( IX35 ) 2013.توسان
---
149.000.000
فول 2 ایربگ. ( IX35 ) 2013.توسان
235.500.000
232.000.000
فول کامل. ( IX55 ) 2013.وراکروز
---
179.000.000
سانتافه . فول کامل/ 2012
---
245.000.000
( IX45 )سانتافه . فول کامل. پاناروما
---
110.000.000
H1ون هفت نفره
314.500.000
326.000.000
GXR NEWلندکروز 2013 . سپربلند
230.000.000
239.000.000
اف جی کروز . 2013
---
235.000.000
فورچونر / وی ایکس / اتاق جدید
136.900.000
172.000.000
راو 4 . سفارشی
220.000.000
205.000.000
پرادو .جی ایکس 2 در آفرود/فول 9 ایربگ
---
195.000.000
پرادو .جی ایکس 2 در آفرود/فول2ایربگ
---
230.000.000
پرادو .وی ایکس 2 در
---
250.000.000
پرادو .وی ایکس 4 در آفرود/فول
325.000.000
295.000.000
پرادو .وی ایکس 4 در آنرود
---
153.000.000
هایلوکس دوکابین بلند
---
155.000.000
آریون2011
200.800.000
190.000.000
آریون. اتاق جدید گراند .2013
---
200.000.000
آریون. اتاق جدید اس ای .2013
---
131.000.000
GLXکمرینیمه فول2012
119.900.000
140.000.000
GLXکمریفول2012
---
120.000.000
GLکمری2012
161.000.000
155.000.000
GLX . 2013کمری اتاق جدید
---
160.000.000
SE . 2013کمری اتاق جدید
122.000.000
130.000.000
فول کامل با بال عقب . 2013XLIکرولا
91.000.000
105.000.000
XLIکرولا
اطلس خودرو
235.000.000
تیپ 8/ V8موهاوی
264.316.000
---
V6موهاوی
195.584.000
199.000.000
کادنزا. 2013 . فولکامل
212.500.000
203.000.000
سورنتو اتاق جدید/ 10ایربگ
---
188.000.000
سورنتو اتاق جدید/ 2ایربگ
151.109.000
---
اسپورتيج جدید/ فول ترین آپشن2.0
---
143.000.000
اسپورتيج جدید/ 2 ایربگ 2.4
153.224.000
157.000.000
اسپورتيج جدید/ 10ایربگ2.4
---
143.000.000
اپتیما. 2013. 10ایربگ
---
128.000.000
اپتیما. 2 ایربگ . 2013
107.769.000
99.000.000
سراتو كوپه1600
117.277.000
113.000.000
سراتو كوپه2000
---
80.000.000
پیکانتو
117.365.000
110.000.000
كارنز
102.483.000
96.000.000
سراتو 1600سی سی فول
---
110.000.000
سراتو2000سی سی فول
پرشیا خودرو
305.000.000
520
---
325.000.000
523
---
350.000.000
528
---
320.000.000
328
---
295.000.000
NEW 320
---
380.000.000
کروک 335
---
405.000.000
630. Cabriolet
---
330.000.000
Z4 20I
---
350.000.000
Z4 23I
---
365.000.000
Z4 28I
---
395.000.000
Z4 30I
---
415.000.000
Z4 35I
---
890.000.000
M6 AC SCHNITZER
---
---
X1 - 1.8
---
260.000.000
X1 - 2.0
---
335.000.000
X1 - 2.8
---
455.000.000
X3 - 3.5
---
360.000.000
X3 - 2.8
---
335.000.000
X3 - 2.0
---
730.000.000
X6 - 5 litere
---
640.000.000
X6 - 3.5 litere
ستاره ایران
275.000.000
بنز سی 200-مانیتور بزرگ
---
268.000.000
بنز سی 200-مانیتور کوچک
---
300.000.000
بنز سی 300
---
330.000.000
بنز سی 350
---
160.000.000
B180
---
310.000.000
ای 200
---
375.000.000
ای 300
---
425.000.000
ای 350
---
455.000.000
ای 350 کروک
---
425.000.000
ای 350 . سری کوپه
---
620.000.000
اس 350
---
790.000.000
اس 500 لانگ / 2013
---
430.000.000
GLK . AMG . 350
---
445.000.000
اس ال کی 350
---
930.000.000
اس ال 500
---
480.000.000
اس ال 350
---
490.000.000
سی ال اس 350
---
600.000.000
سی ال 500
---
635.000.000
سی ال اس 500
---
685.000.000
سی ال اس 550
معین موتور
340.000.000
Cayman *
---
370.000.000
Boxster *
---
920.000.000
911 New
---
610.000.000
کایان 6 سیلندر
---
1.020.000.000
کایان 8 سیلندر توربو
---
750.000.000
کایان 8 سیلندر
---
940.000.000
پانامرا 8 سیلندر 2013/توربو
---
730.000.000
پانامرا 8 سیلندر
---
610.000.000
پانامرا. 6سیلندر
---
335.000.000
آر ایکس 350 / فول
372.000.000
375.000.000
آر ایکس 350 / اتاق جدید / پلاتینیوم
---
590.000.000
ال ایکس 570 / آفرود/ 2013
---
255.000.000
ای اس 350 / فول
---
305.000.000
ای اس 350 / پلاتینیوم/ 2013
---
240.000.000
CT200H / HYBRiD
---
460.000.000
ال اس 460 - لانگ
---
450.000.000
ال اس 460 - اتومن
---
230.000.000
آی اس 300 / فول کامل
---
270.000.000
آی اس 300 / کروک
98.000.000
109.000.000
ام جی 6 / فول جی تی
---
104.000.000
ام جی 6 / فول مگنت
96.000.000
100.000.000
ام جی 6
79.800.000
---
ام جی350
92.000.000
94.000.000
ام جی 550
رامک خودرو
موجود نمی باشد
CW700/چیرمن
125.000.000
135.000.000
کایرون
110.000.000
124.000.000
اکتیون
139.000.000
145.000.000
رکستونجدید
---
146.000.000
لتیتود فول آپشن
---
135.000.000
کولیوس/ اتاق جدید
---
100.000.000
E2فلوئنس
---
105.000.000
E4فلوئنس
56.910.000
62.000.000
2013 . EC7
56.910.000
66.000.000
هاچ بک . 2013EC7-RV
آلفا موتور
163.000.000
آلفارومئو / جولیتا . فول
---
150.000.000
آلفارومئو / جولیتا . نیمه فول
---
114.000.000
آلفارومئو / میتو . فول
---
105.000.000
آلفارومئو / میتو . نیمه فول
---
950.000.000
فول ترین آپشن. GTS.مازراتی.کواتروپورته
---
880.000.000
مازراتی . کواتروپورته
---
925.000.000
مازراتی . گرن کابریو

980.000.000
مازراتی . گرن کابریواس
---
810.000.000
مازراتی . گرن توریسمو
---
860.000.000
مازراتی . گرن توریسمو اس

49.000.000
ون اویکو
150.000.000
142.000.000
ASXمیتسوبیشی
---
350.000.000
C70کروک
---
260.000.000
C30

raminarti
04-05-2013, 07:05
عکس /تلفات تصادف اتوبوس و کامیونبه گفته شاهدان عینی این سانحه موجب آتش سوزی شدید در اتوبوس شد که به دلیل عدم وجود راه نجات برای سرنشینان اکثر مسافران اتوبوس در آتش سوختند.

http://fararu.com/files/fa/news/1392/2/12/63663_637.jpg


گزارش های رسیده حاکی است که این حادثه تاکنون 40 کشته وزخمی در برداشته است و تمام سرنشینان این اتوبوس در آتش سوختند.

نیروهای امدادی ،پلیس و اورژانس از شهرستان های اهواز،رامهرمز و هفتکل از دقایق اولیه این حادثه جهت کمک رسانی به حادثه دیدگان حاضر شده اند.

http://fararu.com/files/fa/news/1392/2/12/63661_359.jpg

اسامی 10تن از کشته شدگان اعلام شدمدیر شرکت تعاونی مسافربری شماره 14 اهواز، اسامی برخی از مسافران اتوبوس حادثه دیده محور اهواز – هفتکل را اعلام کرد.

حردانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: از طریق ثبت نام در تعاونی شماره 14 اسامی هشت مسافر به نام " آقایان فتحی، بازیار، ستایشی، جعفری" و "خانم‌ها عددی و منجزی" به ثبت رسیده است. همچنین علاوه بر این هشت نفر سه مسافر در درب خروجی ترمینال سوار این اتوبوس شدند که اسامی آن‌ها به همین دلیل مشخص نیست.

http://fararu.com/files/fa/news/1392/2/12/63662_280.jpg

raminarti
05-05-2013, 09:16
موتورسیکلت دست ساز و غول آسای یک مرد چینی!


http://www.asriran.com/files/fa/news/1392/2/14/284049_504.jpg

raminarti
07-05-2013, 07:11
خودروی جایگزین ماکسیما +عکستولید ماکسیما در ایران با استقبال خریداران مواجه شد و اعلام ناگهانی از رده خارج شدن آن که از بازار مناسبی در داخل کشور برخوردار بود نیز تعجب کارشناسان صنعت خودرو را برانگیخت.


به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، در شرایطی که حدود هفت ماه پیش ماکسیما از خطوط تولید پارس خودرو خارج شد تاکنون هیچ خودرویی جایگزین آن نشده است.

29 مهرماه سال گذشته خبر توقف تولید ماکسیما منتشر شد. ماکسیما خودروی ژاپنی پرقدرتی بود که تولید آن از اسفند ماه سال 1380 در ایران آغاز شد.

در آن زمان ماکسیما تنها خودروی لوکس تولید داخل محسوب می‌شد و البته هنوز هم به جز بدنه خودرو که مربوط به یک دهه پیش است، از نظر مشخصات فنی و ایمنی یکی از بهترین‌های خودروهای تولید داخل محسوب می‌شود.

ماکسیما خودرویی 6 سیلندر بوده و حجم موتور آن 3000 سی‌سی است. طول این خودرو چهار متر و 930 سانتی‌متر، عرض آن یک متر و 780 سانتی‌متر و ارتفاع آن یک متر و 435 سانتی‌متر است. حداکثر سرعت آن نیز 255 کیلومتر بر ساعت است.

تولید ماکسیما در ایران با استقبال خریداران مواجه شد و اعلام ناگهانی از رده خارج شدن آن که از بازار مناسبی در داخل کشور برخوردار بود نیز تعجب کارشناسان صنعت خودرو را برانگیخت.

در یکی از واکنش‌ها به این موضوع مدیرعامل وقت شرکت پارس خودرو که پایه‌گذار تولید ماکسیما در ایران بود، انتقاداتی را نسبت به عملکرد مدیران فعلی شرکت پارس خودرو در زمینه توقف تولید ماکسیما وارد کرد.


هاشم یکه‌زارع اواخر مهر ماه سال گذشته اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به آنکه حدود 10 سال از عمر تولید ماکسیما در ایران می‌گذرد، به دلیل کاهش تیراژ تولید این خودرو در جهان تامین قطعات آن برای شرکت مادر (نیسان) صرفه اقتصادی ندارد. به همین دلیل نیسان اعلام کرده که امکان ادامه تامین قطعات ماکسیمای قدیمی وجود نداشته و به این دلیل تولید آن در پارس خودرو متوقف شد.

مدیرعامل وقت شرکت پارس خودرو خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدل جدید ماکسیما همچنان در ژاپن و آمریکا تولید می‌شود بنابراین مناسب بود که مسوولان پارس خودرو در سال‌های گذشته در زمینه تولید مدل‌های جدید این خودرو با شرکت نیسان وارد مذاکره می‌شدند تا از توقف تولید یک خودروی با کیفیت داخلی جوگیری می‌شد. با این حال برای مسوولان پارس خودرو در زمینه تولید خودروهای بهتر آرزوی موفقیت می‌کنیم.

پس از این اظهارات بود که مدیرعامل فعلی شرکت پارس خودرو در پاسخ به انتقادات مطرح شده در زمینه فقدان برنامه‌ریزی برای تولید مدل‌های جدید خودروی ماکسیما در ایران، از رایزنی‌های این شرکت برای این منظور خبر داد.

روح‌الله صمدی مله اظهار کرد: در این زمینه فعالیت‌های لازم صورت گرفته که البته هنوز به نتیجه قطعی برای اعلام نرسیده است. ولی به هر حال ما برای فعالیت در این حوزه از بازار در حال رایزنی هستیم.

وی البته خودروی تیانا را جایگزین ماکسیما اعلام کرد. این در حالی است که تیانا تیراژ تولید محدودی داشته و سال گذشته کمتر از هزار و 300 دستگاه از این خودرو تولید شده است. همچنین قیمت تیانا در حد قابل ملاحظه‌ای بیشتر از خودروی ماکسیما است.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/2/16/318274_706.jpg


در این شرایط تاکنون وعده مدیرعامل پارس خودرو برای تولید مدل جدید ماکسیما در ایران محقق نشده است.

raminarti
08-05-2013, 17:02
BMW X6


http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1392/2/15/64523_206.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1392/2/15/64524_548.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1392/2/15/64525_659.jpg (http://poolnews.ir/)

Ramin MITSU
09-05-2013, 07:09
قیمت که طبیعیه.الان هر ماشینی وارد میشه 3 برابر قیمت واقعیش میدن تو ایران.نمونش چینی ها.50 60 میلیون باید بدی ضعیف ترین چینی بازار رو بخری.راجع به ماکسیما هم مدت قرار دادشون با نیسان تموم شده بود و چون ماکسیما ckd بود و حتی یه پیچشم ایرانی نبود و مستقیم از ژاپن میومد باید با نیسان به توافق میرسیدند که اعلام کردن نتونستیم و مجبوریم متوقفش کنیم به محض پایان قراردادمون

raminarti
31-05-2013, 07:12
نگاهی به آخرین قیمت خودروها (جدول)


اتومبيل مقدارتغییر کمترین بیشترین
rss405 ( نمايندگي/ تومان)۲۲,۱۸۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۲,۱۸۰,۰۰۰۲۲,۱۸۰,۰۰۰
206 تيپ2 ( بازار/ تومان)۳۵,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰
405 ( بازار/ تومان)۲۵,۵۰۰,۰۰۰(%۵.۸۸) +۱۵۰۰۰۰۰۲۵,۵۰۰,۰۰۰۲۵,۵۰۰,۰۰
206 تيپ2 (نمايندگي/ تومان)۲۹,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۹,۰۰۰,۰۰۰۲۹,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ 5 (نمايندگي/ تومان)۳۴,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۴,۰۰۰,۰۰۰۳۴,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ 5 (بازار/ تومان)۳۸,۵۰۰,۰۰۰(%۱.۳) +۵۰۰۰۰۰۳۸,۵۰۰,۰۰۰۳۸,۵۰۰,۰۰۰
206 تيپ 6 ( نمايندگي/ تومان)۳۹,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۹,۰۰۰,۰۰۰۳۹,۰۰۰,۰۰۰
206 تيپ 6 ( بازار/ تومان)۵۱,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۵۱,۰۰۰,۰۰۰۵۱,۰۰۰,۰۰۰
206 صندوق دار v20 ( نمايندگي/ تومان)۳۷,۵۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۷,۵۰۰,۰۰۰۳۷,۵۰۰,۰۰۰
206 صندوق دار v20 ( بازار/ تومان)۴۳,۵۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۴۳,۵۰۰,۰۰۰۴۳,۵۰۰,۰۰۰
207 دنده اتوماتيک (نمايندگي/ تومان)۴۵,۵۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۴۵,۵۰۰,۰۰۰۴۵,۵۰۰,۰۰۰
207 دنده اتوماتيک ( بازار/ تومان)۵۶,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۵۶,۰۰۰,۰۰۰۵۶,۰۰۰,۰۰۰
پارس سال (نمايندگي/ تومان)۲۶,۹۷۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۶,۹۷۰,۰۰۰۲۶,۹۷۰,۰۰۰
پارس سال(بازار/ تومان)۳۱,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۱,۰۰۰,۰۰۰۳۱,۰۰۰,۰۰۰
سمند ال ايکس ( نمايندگي/ تومان)۲۳,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۳,۰۰۰,۰۰۰۲۳,۰۰۰,۰۰۰
سمند ال ايکس (بازار/ تومان)۲۴,۰۰۰,۰۰۰(%۲.۰۸) +۵۰۰۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰
تيبا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)۱۸,۷۹۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۸,۷۹۰,۰۰۰۱۸,۷۹۰,۰۰۰
تيبا (بازار/ تومان)۱۹,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۹,۰۰۰,۰۰۰۱۹,۰۰۰,۰۰۰
تندر 90 مدل e2 (نمايندگي/ تومان)۳۵,۰۵۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۵,۰۵۰,۰۰۰۳۵,۰۵۰,۰۰۰
تندر 90 مدل e2 (بازار/ تومان)۳۳,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۳۳,۰۰۰,۰۰۰۳۳,۰۰۰,۰۰۰
پرادو ( نمايندگي/ تومان)۲۱۴,۹۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۱۴,۹۰۰,۰۰۰۲۱۴,۹۰۰,۰۰۰
پرادو (بازار/ تومان)۲۳۵,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۲۳۵,۰۰۰,۰۰۰۲۳۵,۰۰۰,۰۰۰
کرولا (نمايندگي/ تومان)۹۱,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۹۱,۰۰۰,۰۰۰۹۱,۰۰۰,۰۰۰
کرولا (بازار/ تومان)۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
مزدا 3 ( نمايندگي/ تومان)۹۵,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۹۵,۰۰۰,۰۰۰۹۵,۰۰۰,۰۰۰
مزدا 3 (بازار/ تومان)۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
ياريس هاچ‌بک ( نمايندگي/ تومان)۴۶,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۴۶,۰۰۰,۰۰۰۴۶,۰۰۰,۰۰۰
ياريس هاچ‌بک ( بازار/ تومان)۸۰,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پراید 111- le کیسه هوا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)۱۵,۲۶۸,۰۰۰(%۰) ۰۱۵,۲۶۸,۰۰۰۱۵,۲۶۸,۰۰۰
پراید 111- le کیسه هوا ( بازار/ تومان)۱۶,۵۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۶,۵۰۰,۰۰۰۱۶,۵۰۰,۰۰۰
پراید 132- le کیسه هوا (نمايندگي / تومان/غيرمتاليك)۱۵,۰۸۲,۰۰۰(%۰) ۰۱۵,۰۸۲,۰۰۰۱۵,۰۸۲,۰۰۰
پراید 132- le کیسه هوا (بازار/ تومان)۱۶,۴۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۶,۴۰۰,۰۰۰۱۶,۴۰۰,۰۰۰
پراید 141- le کیسه هوا (نمايندگي/ تومان/غيرمتاليك)۱۵,۱۵۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۵,۱۵۰,۰۰۰۱۵,۱۵۰,۰۰۰
پراید 141- le کیسه هوا (بازار/ تومان)۱۸,۲۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۸,۲۰۰,۰۰۰۱۸,۲۰۰,۰۰۰
مگان اتوماتيک 2000 سي‌سي (نمایندگی/تومان)۷۴,۴۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۷۴,۴۰۰,۰۰۰۷۴,۴۰۰,۰۰۰
مگان اتوماتيک 2000 سي‌سي (بازار/تومان)۷۸,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۷۸,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۰۰۰,۰۰۰
آزرا (نمایندگی/تومان)۱۵۶,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۵۶,۰۰۰,۰۰۰۱۵۶,۰۰۰,۰۰۰
آزرا (بازار/تومان)۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰۱۹۰,۰۰۰,۰۰۰
سوناتا (نمایندگی/تومان)۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سوناتا (بازار/تومان)۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰(%۰) ۰۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰۱۵۲,۰۰۰,۰۰۰

khodaverdi
10-06-2013, 20:37
داستان کوتاه سنگ تراش short story

روزی، سنگ تراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت می کرد، از نزدیکی خانه بازرگانی رد می شد.

در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد با خود گفت :

این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد که او هم مانند بازرگان باشد.

در یک لحظه، به فرمان خدا او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد!

تا مدت ها فکر می کرد که از همه قدرتمندتر است.داستان کوتاه سنگ تراش short story

تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند حتی بازرگانان.

مرد با خودش فکر کرد : کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر می شدم!

در همان لحظه، او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد.

در حالی که روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم می کردند.

احساس کرد که نور خورشید او را می آزارد و با خودش فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است.

او آرزو کرد که خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی کرد که به زمین بتابد و آن را گرم کند.

پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت.

پس با خود اندیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است و آرزو کرد که تبدیل به ابری بزرگ شود و آن چنان شد.

کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هل داد.

این بار آرزو کرد که باد شود و تبدیل به باد شد.

ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نداشت.

با خود گفت که قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد.

همان طور که با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خـُرد می شود.

نگاهی به پایین انداخت و سنگ تراشی را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است!

volcano
10-06-2013, 20:59
احسنت بسیار زیبا بود.

Ramin MITSU
11-06-2013, 01:27
تاحالا به این مسئله دقت کردید؟

http://www.4x4iran.com/attachment.php?attachmentid=44529&stc=1&d=1370901410

khodaverdi
12-06-2013, 10:10
داستان کوتاهی که پیش روی شماست یک قصه جادویی است که حتما باید دو بار خوانده شود! به شما اطمینان میدهم هیچ خواننده ای نمیتواند با یک بار خواندن آن را رها کند! این نامه تاجری به نام پائولو به همسرش جولیاست که به رغم اصرار همسرش به یک مسافرت کاری میرود و در آنجا اتفاقاتی برایش می افتد که مجبور میشود نامه ای برای همسرش بنویسد به شرح ذیل …


جولیای عزیزم سلام …
بهترین آرزوها را برایت دارم همسر مهربانم. همانطور که پیش بینی
می کردی سفر خوبی داشتم. در رم دوستان فراوانی یافتم که با آنها
می شد مخاطرات گوناگون مسافرت و به علاوه رنج دوری از تو
را تحمل کرد. در این بین طولانی بودن مسیر و کهنگی وسایل مسافرتی
حسابی مرا آزار داد. بعد از رسیدن به رم چند مرد جوان
خود را نزد من رساندند و ضمن گفتگو با هم آشنا شدیم. آنها
که از اوضاع مناسب مالی و جایگاه ممتاز من در ونیز مطلع بودند
محبتهای زیادی به من کردند و حتی مرا از چنگ تبهکارانی که
قصد مال و جانم را کرده بودند و نزدیک بود به قتلم برسانند
نجات دادند . هم اکنون نیز یکی از رفقای بسیار خوب و عزیزم
“روبرتو”‌ که یکی از همین مردان جوان است انگشتر مرا به امانت گرفته
و با تحمل راه به این دوری خود را به منزل ما خواهد رساند
تا با نشان دادن آن انگشتر به تو و جلب اطمینانت جعبه جواهرات
مرا از تو دریافت کند وبه من برساند. با او همکاری کن تا جعبه
مرا بگیرد. اطمینان داشته باش که او صندوق ارزشمند جواهرات را
از تو گرفته و به من خواهد داد وگرنه شیاد فرصت طلب دیگری جعبه را
خواهد دزدید و ضمن تصاحب تمام جواهرات آن، در رم مرا خواهد کشت
پس درنگ نکن . بلافاصله بعد از دیدن نامه و انگشتر من در ونیز‍
موضوع را به برادرت بگو و از او بخواه که در این مساله به تو کمک کند.
آخر تنها مارکو جای جعبه را میداند. در مورد دزد بعدی هم نگران نباش
مسلما پلیس او را دستگیر کرده و آنقدر نگه میدارد تا من بازگردم.
Pauolo


نامه را خواندید؟ اما بهتر است یک نکته بسیار مهم را بدانید : پائولو قبل از سفر به رم با جولیا یک قرار گذاشته بود که در این مدت هر نامه ای به او رسید آن را یک خط در میان بخواند. !
حالا شما هم برگردید و دوباره نامه را یک خط در میان بخوانید تا به اصل ماجرا پی ببرید

Ramin MITSU
13-06-2013, 00:37
http://www.4x4iran.com/attachment.php?attachmentid=44738&stc=1&d=1371071225

zanjan
13-06-2013, 09:31
http://www.4x4iran.com/attachment.php?attachmentid=44738&stc=1&d=1371071225

سلام دادایون

اگه نسخه ای چیزی دارن من میتونم بخونم...

raminarti
14-06-2013, 10:33
آبشار تاراز مسجد سلیمان

http://www.tabnak.com/fa/news/325653/نگاه-شما-آبشار-تاراز-مسجد-سلیمان

Ramin MITSU
15-06-2013, 13:51
سلام دادایون

اگه نسخه ای چیزی دارن من میتونم بخونم...

جدا؟داداش با اون راهنما آموزش دیدی یا داروخونه کار میکنی و آشنایی با درد نسخه خونی؟

zanjan
15-06-2013, 15:57
جدا؟داداش با اون راهنما آموزش دیدی یا داروخونه کار میکنی و آشنایی با درد نسخه خونی؟

رامین جان تکنسین داروخانه هستم...:hb:

Ramin MITSU
17-06-2013, 21:03
به به.همون.پس شما باید کاملا بیشتر از بقیه این مورد رو لمس کرده باشی.البته جدیدا انگار بهتر شده.7 8 سال پیش بود که چند سری داروخونه برم گردوند پیش دکتره

zanjan
17-06-2013, 21:22
ی دکتر تو زنجان بود الانم احتمالا هست اسم نمیبرم...

نسخه میداد بیچاره طرف هر جا میرفت کسی نمیتونست بخونه و بعد چند روز میبرد پیش همون دکتر ، جالبه دکتر هم نمیتونست خط خودشو بخونهhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif و میگفت ببر فلان داروخانه و بده فلانی بخونه...http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

بالاخره می آورد پیش بابای من و دارو هاشو میگرفت....

Hossein
06-07-2013, 08:36
به نظر شما این چه وسیله ای است؟ دقیقا در وسط درب پیکان وانت مدل 1392 یا همان وانت باردو؟ گزینه 1: زیر سیگاری؟
گزینه 2: کلاه ایمنی؟
گزینه 3: زیر دستی؟
گزینه 4: جاساز؟
گزینه 5: جعبه کمک های اولیه؟
گزینه 6: باند سیستم صوتی که برعکس نصب شده؟
گزینه 7: ماساژور؟
گزینه 8: دزدگیر؟

.
.
.
.
.
.
.
.
خیر ....
همه گزینه ها اشتباه بودند این افتخاری برای ایرانیان هست !!!! بله ساخت ایربگ جدید و انقلابی در دنیای خودرو ....
حتی بنز و بی ام و درخواست خرید این تکنلوژری را
دارند....


http://4x4iran.com/attachment.php?attachmentid=46553&stc=1&d=1373087168

Ramin MITSU
08-07-2013, 03:09
عجب پدیده اییی.احتمالا وقتی تصادف کردیم باید ضامنشو بکشیم تا منفجر شه.امیدوارم مال این از جنس ایربگ با کیفیت پراید نباشه (کیسه فریزر پنگوئن)

Artavil offroad
08-07-2013, 23:52
جالب اینجاست که قطعهء به این بدفرمی رو طراحی و ساختن تا ملت نتونن 3یا 4 نفری تو ماشین جابشن!

یکی نیست بگه خوب آی کی یو(!!)اینطوری که بدتره!

ایندفعه میرن پشت توجای بار سوار میشن باز اون داخل که امن تر بود مومن!!!

والا شرکت های بیمه به گارد فابریکی پاترول چون از سپرش جلوتره گیر میدن ولی به این قطعه

که تو تصادفات جانبی درست لگن طرف رو هدف قرار میده و باعث جراحات شدیدتر میشه....

10002000
08-07-2013, 23:59
بابا اون تو یه لایه نونه {نایلونه} که بعد از خرید ماشین اگه خواستی بالا بیاری {اق بزنی } از اون استفاده کنی

Ramin MITSU
09-07-2013, 18:53
محمد داداش پس چرا جعبش اینقد بزرگه؟نکنه یه کارتن از همونایی که میگیه تا به اونایی که رخ جدید ف.یس لیفت ایرانخودرو رو از بیرون میبینن هم یکی یدونه بدن؟

raminarti
11-01-2014, 18:45
آتش گرفتن پورشه پانامرا در تهران و تبریزhttp://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/10/21/325390_113.jpg (http://www.asriran.com/)

mbahrami
11-01-2014, 20:19
حالا بگین چرا ما از بقیه دنیا عقبیم.نمیتونین ببینین شرکت معظم ایران خودرو داره پیشرفت میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از دوستام تعریف میکرد که این وانت بار 2 قابلیت حرکت در دریا رو هم داره.وقتی رفتی تو اب یه دکمه سری داره میزنی اون بغل درها باد میشه.میشه مثل قایق بادی.
یه بار هم جاده ها بسته بوده اون دکمه رو محکمتر زده اون کیسه خیلی باد شده بوده اونا مثل بالن رفتن هوا.
اون جعبه سیاه ماشین هم محسوب میشه
میگن اگه وارد باشی باهاش کار کنی مریضهارو هم شفا میده
اون جعبه به عنوان قلک هم استفاده میشه
جعبه دستمال کاغذی
کیف مدارک
گاو صندوق
کلید اسرار
.........................
البته هزار تا کار دیگه هم میکنه که نمیگم تا تو حصرتش بمونین.

Ramin MITSU
11-01-2014, 21:49
پورشه ها بی دلیل آتیش گرفتن یعنی؟با 405 پریدن احتمالا

volcano
11-01-2014, 21:55
تنشون به تنه ماشین ایرانیا خورده یا از فرط بالا بودن هزینه هاش قطعه های تایوانی چینی هندی بنگلادشی تانزانیایی و... بهش خوروندن!!!

Ramin MITSU
13-01-2014, 18:24
فک میکنی دیفندر چجوری پاژن شد؟یا پژو و آردی شدنش.باز خدا رو شکر انگار پیشرفت کردیم

raminarti
21-01-2014, 12:22
با گران ترین خودرو های وارداتی ایران بیشتر آشنا شوید

http://www.feebazar.ir/thumb/76/76/uploads/image_13921101496_0.880031001381875450_parsnaz_ir. jpg
خودروهای فراری و بنز همچنان صدر جدول گران قیمت ترین خودروهای وارداتی ایران را در 9 ماهه سال جاری به خود اختصاص داده اند.
براساس تازه ترین آمار گمرک ایران در 9 ماهه 1392 همچون ماههای پیش فراری 458 اسپایدر کروک دنده اتوماتیک دو در قرمز که از طریق بندر نوشهر در شهریور امسال وارد شد گران قیمت ترین خودروی وارداتی در سال جاری محسوب می شود.


http://www.feebazar.ir/uploads/up_fed6866f93d5ae9047da4070e051b139.jpg

این خودرو که از امارات وارد ایران شده قیمتی معادل 204 هزار و 483 دلار دارد.
بعد از فراری چندین مدل بنز در رده های بعدی گران قیمت ترین خودروهای وارداتی به ایران طی 9 ماهه 1392 قرار گرفته اند. از جمله می توان به بنز SL 500 اشاره کرد که ارزش گمرکی بالغ بر 180 هزار و 55 دلار دارد. این خودرو آبان امسال از طریق گمرک یزد و از مبدا امارات وارد شد. ضمن اینکه چندین مدل دیگر از همین نوع بنز نیز با قیمتهای اندکی کمتر از 180 هزار دلار رده های بعدی گران قیمت ترین خودروهای وارداتی به ایران را به خود اختصاص داده اند.
مدلهایی از کیا، بی ام و، مازراتی، تویوتا و پورشه هم در رده های بعدی گرانترین خودروهای وارداتی ایران قرار دارند.
براساس آخرین فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات در سال 1392 که از سوی سازمان توسعه تجارت اعلام شده تاکنون تنها 93 مدل خودرو (http://www.feebazar.ir/v/car_prices) مجوز واردات را در سال جاری دریافت کرده اند.
تاکنون خودروهای کره‌یی (کیا، هیوندای و سانگ‌ یانگ)، چینی (SAIC موتور و جیلی)، ایتالیایی (آلفارومئو، فیات)، ژاپنی (هوندا، میتسوبیشی و تویوتا)، آلمانی (ABT، فولکس واگن، بنز و بی‌ام‌و)، سوئدی (ولوو) و فرانسوی (رنو) موفق به دریافت مجوز واردات محصولات خود به ایران در سال جاری شده‌اند.
براساس آخرین آمار گمرک ایران در 9 ماهه امسال 44 هزار و 647 دستگاه انواع خودروی سواری به ارزش تقریبی 924 میلیون دلار وارد شده است. این میزان واردات از نظر تعداد و ارزش نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتیب 49.24 و 31.35 درصد افزایش یافته است.

منبع : ایسنا

raminarti
25-01-2014, 09:41
4 کشته در تصادف دو پژو 206 (+عکس)

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات پرتاب دو دستگاه پژو 206 در بزرگراه حکیم را تشریح کرد.

سردار حسین رحیمی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: حوالی ساعت 23:10 شامگاه پنجشنبه یک دستگاه پژو 206 خاکستری رنگ با پنج سرنشین جوان که اکثرا بین 26-20 ساله بودند، در مسیر شرق به غرب حکیم در حال حرکت بود که از رمپ ورودی شیخ فضل الله یک دستگاه پژو 206 قرمز رنگ نیز در پشت سر آنها در لاین سرعت قرار گرفت.

وی افزود: پژو 206 قرمز رنگ پس از پل یادگار امام با دادن چراغ‌های مکرر، خواستار کنار رفتن خودروی 206 خاکستری رنگ می‌شود که متقابلا نیز خودروی خاکستری رنگ اجازه عبور را نمی‌دهد، اما کمی جلوتر پژو 206 خاکستری رنگ در حالی که قصد می‌کند به خودروی پشت سری خود راه دهد، به سمت راست متمایل می‌شود که ناگهان مشاهده می‌کند یک دستگاه سمند این مسیر را پر کرده و بلافاصله به سر جای خود برمی‌گردد.
http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328116_171.jpg (http://asriran.com/)


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: پس از بازگشت خودروی 206 خاکستری رنگ به لاین سرعت، خودروی پژو 206 قرمز رنگ به دلیل سرعت بالا، به سمت چپ پژو خاکستری رنگ می‌زند که در پی این حادثه، هر دو خودرو از زمین بلند شده و پس از برخورد از کناره خودروها با گاردریل‌های وسط اتوبان و خواباندن آنها، در لاین غرب به شرق اتوبان حکیم قرار می‌گیرند و با 6 دستگاه خودرو لاین مقابل برخورد می‌کنند.

رحیمی با تاکید بر اینکه متاسفانه گاردریل‌های رفوژ میانی بزرگراه از مقاومت پایانی برخوردار بوده و جلوی ورود این خودروها را به لاین مقابل نگرفتند، افزود: متاسفانه در این حادثه دو سرنشین پژو 206 خاکستری رنگ و راننده پژو 206 قرمز رنگ در محل کشته و راننده خانم یک دستگاه پراید که در لاین مخالف به این خودروها برخورد کرده بود پس از انتقال به بیمارستان، کشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دست راننده پژو 206 خاکستری رنگ در این حادثه قطع شد، افزود: متاسفانه در این تصادف 8 نفر مجروح می‌شوند که یکی از آنها در بیمارستان کشته می‌شود و حال سایر مجروحان به جز یک نفر دیگر مساعد گزارش شده است.


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328117_119.jpg (http://asriran.com/)


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد هر دو خودروی پژو 206 به صورت برابر در این حادثه مقصر بودند، افزود: خودروی پژو 206 خاکستری رنگ بنابر اظهارات شاهدان قبل از تونل رسالت در مسیر شرق به غرب حکیم حرکات مخاطره‌آمیز و لایی‌کشی‌های مکرر داشته و به صورت مداوم به خودروهایی که در لاین سرعت پشت سرش بودند، راه نمی‌داده است. از سوی دیگر راننده خودروی پژو 206 قرمز رنگ نیز که قصد داشته از کوی نصر تا مرزداران آمده و یکی از اقوام خود را برای یک مهمانی ببرد نیز عجله و شتاب بیش از اندازه داشته است.

رحیمی علت اصلی این حادثه را اجازه ندادن خودروی پژو 206 خاکستری رنگ به پژو 206 قرمز رنگ برای عبور از مسیر و حرکات مارپیچ و شتاب و عجله خودروی پژو 206 قرمز رنگ عنوان کرد و گفت: در عین حال علت فنی این حادثه بی‌مبالاتی از جانب راننده پژو 206 قرمز رنگ به علت حرکت با سرعت غیرمجاز و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و ورود به مسیر غیرمجاز مخالف و بی‌مبالاتی از جانب راننده پژو 206 خاکستری رنگ به دلیل حرکت با سرعت غیرمجاز و تغییر مسیر ناگهانی و ورود به مسیر مخالف غیرمجاز بوده است.


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328118_116.jpg (http://asriran.com/)


وی به سوابق این رانندگان اشاره کرد و گفت: استعلام سوابق خودرویی این دو راننده نشان می‌دهد خودروی پژو 206 قرمز رنگ دارای تخلفات مکرر و بدهی جریمه دو میلیون و 400 هزار تومان بوده و پژو 206 خاکستری رنگ نیز بیش از 500 هزار تومان بدهی جریمه رانندگی داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با انتقاد از عدم استاندارد بودن گاردریل میانی بزرگراه حکیم در مقطع رخداد تصادف، گفت: با توجه به اینکه این خودروها به صورت مورب به گاردریل برخورد کردند، قاعدتا باید گاردریل به صورت ارتجاعی آنها را به مسیر اصلی بازمی‌گرداند این در حالیست که چنین اتفاقی نیفتاده و حتی پایه‌های گاردریل نیز بر روی زمین خوابیده است. از سوی دیگر در مقطع رخداد تصادف، فاصله بین گاردریل‌ها به دلیل تنگی معبر، بسیار کم بوده است.


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328119_979.jpg (http://asriran.com/)


رحیمی تصریح کرد: بررسی‌های انجام شده از صحنه تصادف نشان می‌دهد متاسفانه هیچ یک از دو راننده پژو 206 قرمز رنگ و خاکستری رنگ آثار عکس‌العملی و انعکاسی در جهت پیشگیری از حادثه مانند خط ترمز نداشته‌اند که همین امر نشان از بی‌مبالاتی آنهاست.

وی به تصادفات شبانه در پایتخت و ساعات آنها اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیشترین حوادث وخیم رانندگی در پایتخت در ساعات شبانه در دو پیک، یکی از ساعت 22:30 تا یک بامداد که اکثرا قربانیان آنها جوان‌ها هستند و دیگری از ساعت چهار تا شش بامداد که اکثرا افراد شب‌کار و خسته‌اند، رخ می‌دهد.
http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328120_503.jpg (http://asriran.com/)

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1392/11/4/328121_452.jpg (http://asriran.com/)

raminarti
25-01-2014, 13:44
خودروهای 2014 فرمول یک
برخی خودروهای جدید برای حضور در رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول یک در فصل ۲۰۱۴ رونمایی شد.

به گزارش فارس، فصل جدید مسابقات فرمول یک در تاریخ 16 مارچ( 23 اسفندماه سال جاری) آغاز می شود و ملبورن استرالیا میزان اولین گرندپری فصل 2014 خواهد بود.


رقابت های این فصل در 19 مرحله برگزار خواهد شد و گرندپری های اتریش ( اسپیلبرگ) و روسیه (سوچی) هم به این مسابقات اضافه شده است.


بر این اساس شرکت های خودروسازی به تولید و ساخت خودروهای جدید و پیشرفته پرداخته اند و در این میان برخی شرکت ها از قبیل مک لارن مرسدس، فورس ایندیا، ویلیامز و لوتوس از اتومبیل های جدید خود رونمایی کرده اند.


تیم های اتومبیلرانی ردبول، فراری و مرسدس هم به زودی از خودروهای خود رونمایی خواهند کرد.


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104977_327.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104978_828.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104979_844.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104980_670.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104981_835.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104982_887.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/5/104983_488.jpg

raminarti
28-01-2014, 12:59
(تصاویر) واژگونی کامیون روی پل عابر
فرارو-یک دستگاه کامیون حامل بتن روز دوشنبه پس از انحراف از مسیر اصلی و معلق ماندن بین پل سواره رو و پل عابر پیاده در منطقه تهرانسر توسط آتش نشانان از خطر سقوط خارج شد.


معاون آموزشی و فرهنگ و ترافیک راهور تهران بزرگ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبرداد، در ساعت 10:35 دقیقه صبح امروز در بزرگراه مخصوص در مسیر غرب به شرق یک دستگاه کامیون میکسر که در حال حرکت بود در مسیر دوربرگردان تهرانسر به حالت نیمه واژگون درآمده که لاین اصلی به علت احتمال سقوط کامیون در هر دو مسیر مسدود شد و خودروها از لاین کندرو استفاده کردند.

ساعاتی بعد با تلاش آتش نشانان کامیون از خطر خروج خارج شد؛ این حادثه یک تصادف خسارتی بوده و تلفات جانی در پی نداشته است.

گفته می شود علت این واژگونی سرعت بالا و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه در داخل دوربرگردان از جانب راننده کامیون میکسر بوده است. عکس های مصطفی قطبی عکاس ایرنا از این حادثه را در زیر می بینید.


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105609_698.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105608_893.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105613_645.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105614_160.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105610_253.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105612_723.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105617_457.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105616_860.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1392/11/7/105618_311.jpg

raminarti
15-03-2014, 13:04
عکسهای ایرانی


http://www.boursenews.ir/files/fa/news/1392/12/24/55039_714.jpg


http://www.boursenews.ir/files/fa/news/1392/12/24/55037_575.jpg

raminarti
16-03-2014, 13:46
ماشین 6 چرخ بنز

http://namehnews.ir/file/file/99573

raminarti
18-03-2014, 06:54
تصویری از آلفا رومئو 4C اسپایدر جدید، شاهکار فیات
فیات، مالک آلفارومئو، سری جدید مفهومی از اتومبیل سری 4C را تحت عنوان 4C Spider در نمایشگاه ژنو به معرض تماشا گذاشت.

http://images.khabaronline.ir/images/2014/3/14-3-17-20432101.jpg

raminarti
05-04-2014, 07:20
م ا ی K ل شوماخر از کما خارج شد


م ا ی K ل شوماخر، راننده بازنشسته و افسانه‌ای فرمول یک که بر اثر حادثه در پیست اسکی کوه‌های آلپ در فرانسه به کما رفته بود، امروز برای دقایقی از کما خارج شد و به هوش آمد.

به گزارش فارس و به نقل از آسوشیتدپرس، م شوماخر، راننده بازنشسته و افسانه‌ای فرمول یک که بر اثر حادثه در پیست اسکی کوه‌های آلپ در فرانسه به کما رفته بود، امروز برای دقایقی از کما خارج شد و به هوش آمد.

قهرمان هفت دوره مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک چند ماه پیش هنگام اسکی در ارتفاعات آلپ دچار حادثه شد و به دلیل برخورد شدید سرش با یک تخته سنگ به کما رفت.http://www.tabnak.ir/fa/news/390302/*****-شوماخر-از-کما-خارج-شد

raminarti
05-04-2014, 13:43
خداحافظی با بنزین ۴۰۰ تومانی تا دو هفته آینده (http://www.tabnak.ir/fa/news/390522/خداحافظی-با-بنزین-۴۰۰-تومانی-تا-دو-هفته-آینده)


شمارش معکوس برای اجرای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت دو حامل پرطرفدار آغاز شده به طوری که حداکثر تا دو هفته دیگر قیمت‌های جدید بنزین آزاد و نیمه‌یارانه‌ای اعلام می‌شود.
کد خبر: ۳۹۰۵۲۲

تاریخ انتشار:
۱۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸ -
05 April 2014


شمارش معکوس برای اجرای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت دو حامل پرطرفدار آغاز شده به طوری که حداکثر تا دو هفته دیگر قیمت‌های جدید بنزین آزاد و نیمه‌یارانه‌ای اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس پس از مصوبات هیئت دولت در خصوص افزایش قیمت گاز و برخی از حامل های انرژی مانند نفت سفید و ال پی جی که به منظور اجرایی شدن گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها صورت گرفت هم اکنون شمارش معکوس برای افزایش قیمت دو حامل پرطرفدار انرژی یا همان بنزین و گازوئیل آغاز شده است.

با توجه به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور، به نظر می‌رسد که تغییر قیمت بنزین و گازوئیل از ابتدای اردیبهشت ماه نهایی شده است. براساس اطلاعات بدست آمده هم اکنون نرخهای جدید بنزین آزاد و سهمیه ای و نرخ گازوئیل برای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها قطعی شده و تنها باید منتظر اعلام این نرخ ها باشیم.

براساس گفته برخی از مسئولان اجرایی هم اکنون تمام نرم افزارها و سیستم های پشتیبانی برای افزایش قیمت بنزین آماده است و تنها باید منتظر ابلاغ از سوی مسئولان عالی رتبه باشیم.

این گزارش اضافه می کند تا پایان سال 92 و آخرین سهمیه بنزین که در فروزدین ماه سال 93 به کارت های سوخت واریز شد قیمت هر لیتر بنزین معمولی نیمه یارانه ای 400 تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد 700 تومان است که تا دو هفته دیگر باید با این قیمت ها نیز خداحافظی کرد و منتظر قیمت های جدید بنزین باشیم.

raminarti
16-04-2014, 13:20
رونمایی از نیسان مورانو 2015


http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/271/27173015e6bd64c942cbdd6653837335.jpg
نیسان پیش از معرفی رسمی شاسی‌بلند کوچک مورانو در نمایشگاه بین‌المللی خودرو نیویورک، تصاویری از خودرو تازه‌اش منتشر کرده است. این خودرو که پرچم‌دار محصولات تازه خودروساز ژاپنی برای حضوری پررنگ در بازار خودروهای شاسی‌بلند است، با طراحی تازه از جمله طرح V در قسمت عقب، چراغ‌هایی LED به شکل بومرنگ و سقف شناور به خریداران عرضه خواهد شد. این رویکرد تازه در طراحی به داخل خودرو هم راه یافته است. مورانوی 2015 به یک موتور DOHC V6 با حجم 3/5 لیتر مجهز است که به یک سیستم انتقال نیروی Xtronic متصل است. پنجره‌های مورانوی 2015 و نیز کنسول بین دو صندلی جلو از مدل قبلی بزرگ‌ترند و خودرو در داخل فضای بیشتری دارد. این خودرو همچنین با دو نوع سیستم نیروی محرکه دوچرخ جلو یا چهارچرخ ساخته شده است.

raminarti
16-04-2014, 16:40
دوج وایپر اس آر تی مدل 2014http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1393/1/26/87276_982.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1393/1/26/87275_939.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1393/1/26/87274_310.jpg (http://poolnews.ir/)
http://www.poolnews.ir/files/fa/news/1393/1/26/87273_855.jpg (http://poolnews.ir/)

raminarti
20-04-2014, 15:42
تولید شاسی‌بلند جدید در ایران خودروی خراسان» سرویس: اقتصادي - خودرومدیرعامل شرکت ایران خودروی خراسان گفت: تولید یک خودروی شاسی‌بلند جدید در برنامه تولید این شرکت پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی سیادت افزود: برنامه تولید این سایت خودروساز در سال جاری تعداد 82 هزار خودرو شامل 50 هزار دستگاه پارس، 30 هزار دستگاه پژو 405 و 2000 دستگاه سوزوکی گراندویتارا است.

او با بیان این‌که این شرکت در سال گذشته تعداد 60 هزار و 483 دستگاه خودرو تولید کرد اظهار کرد: بیش ترین تولید سایت خراسان در سال گذشته به تعداد 38 هزار و 397 دستگاه مربوط به خودروی پارس بوده است. پژو 405 نیز به تعداد 21 هزار و 590 دستگاه تولید و به بازار عرضه شده است. سوزوکی گراند ویتارا نیز 496 دستگاه از تولیدات سایت خراسان در سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: با تامین قطعات، تولید در نیمه دوم سال گذشته شتاب گرفته و بخش اصلی تیراژ در نیمه دوم آن محقق شده است

zanjan
23-04-2014, 19:55
http://www.2diffmag.com/DesktopModules/DnnForge%20-%20NewsArticles/ImageHandler.ashx?Width=300&Height=300&HomeDirectory=%2fportals%2f2diffmag_main%2f&FileName=nissan%2fNissan-Pathfinder_Hybrid_2014++%281%29.jpg&PortalID=179&q=1


در سال های اخیر خودروسازان چهره شاسی‌بلندهای قدیمی و مبتنی بر وانت‌ها را تغییر داده‌اند و آن ها را به کراس اوورهایی نرم و لطیف‌ و مبتنی بر خودروهای سواری تبدیل کرده‌اند. سال گذشته نیسان Pathfinder مدل 2014 به نمونه‌ای بارز از این گرایش بدل شد. همه برآوردها نشان می‌دهد که این خودرو خیلی خوب ظاهر شده است.
با این که خودرو هفت نفره Pathfinder برخی خصوصیات آف رود خودش را از دست داده و در حرکت و سرعت تواناتر شده است، ولی اکثر خریداران این بزرگترین کراس اوور نیسان، آن را بی‌نهایت کاربردی یافته‌اند. جدیدترین مدل این خودرو از فضای داخلی بسیار جاداری برخوردار است و اندازه صندلی های ردیف دوم و سوم آن برای بزرگسالان بسیار مناسب است. علاوه بر این سواری و هندلینگ آن هم بسیار خوب است و برای مسافرت و گشت وگذار داخل شهر مناسب است. مدل جدید این شاسی بلند ژاپنی هم، از یک موتور شش سیلندر خورجینی 3.5 لیتری بهره می‌برد و به یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) مجهز است که چرخ های جلو، و در مدل های چهار چرخ متحرک، همه چرخ ها را به حرکت در می‌آورد. این گیربکس به این خودرو کمک می‌کند در مدل دیفرانسیل جلو به مصرف سوختی معادل 12 لیتر در سیکل ترکیبی و در مدل چهار چرخ متحرک به مصرف سوختی معادل 13 لیتر در سیکل ترکیبی دست پیدا کند. اگرچه این اعداد و ارقام به خودی خود زیاد چشمگیر به نظر نمی‌رسند، ولی این مدل از Pathfinder را به کم مصرف‌ترین کراس اوور هفت نفره دنیا بدل می‌کنند. اگر این مقدار مصرف باز هم برای شما زیاد به نظر می‌رسد، امسال مدل هیبریدی Pathfinder هم به بازار عرضه خواهد شد. مدل هیبریدی از یک موتور چهار سیلندر 2.5 لیتری مجهز به ****شارژر به همراه یک موتور الکتریکی 15 کیلو واتی و یک باطری لیتیوم- یونی در زیر صندلی های ردیف سوم، که ضمن حفظ فضای بار و مسافر، مصرف سوخت بسیار کمی هم دارد، بهره می‌برد.


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%282%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%282%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%284%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%284%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%287%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%287%29.jpg)خودروهای شاسی بلند زیادی در بازار وجود ندارند که هیبریدی و هفت نفره باشند؛ به این ترتیب، نیسان Pathfinder 2014 می‌تواند جایگزین خوبی برای تویوتا هایلندر 2014 باشد که مصرف سوختش اندکی کمتر است و در این محدوده قیمتی تنها گزینه‌ای است که می‌توان پیدا کرد. هرچند نیسان Pathfinder 2014 نقاط قوت زیادی دارد، با این حال چند کراس اوور متوسط با سه ردیف صندلی دیگر هم وجود دارند که ارزش بررسی داشته باشند. توصیه می‌کنیم اگر گنجایش زیاد فضای داخلی برایتان اهمیت دارد، نگاهی به GMC Acadia 2014 بیندازید. مزدا CX-9 2014 هم فضای داخلی بزرگتری نسبت به نیسان دارد و سواری و هندلینگ آن هم از سایر کراس اوورهای بزرگ، بهتر و پویاتر است. اگر به دنبال عملکرد بهتر موتور هستید، دوج دورانگو و فورد فلکس 2014 گزینه های خوبی هستند، به خصوص فورد فلکس که طراحی بدنه واقعاً منحصر به فردی دارد. البته اگر خودرویی با سه ردیف صندلی می‌خواهید، همه این خودروها کارتان را راه می‌اندازند، ولی نقاط قوت نیسان Pathfinder، طراحی داخلی زیبا، مصرف سوخت کم، راحتی و خانوادگی بودن آن است.

طراحی بدنه و امکانات رفاهی
نیسان Pathfinder 2014 یک کراس اوور هفت نفره با اندازه متوسط است که در چهار تیپ به بازار عرضه می‌شود: *, SV, SL و Platinum. علاوه بر مدل های بنزینی، نیسان Pathfinder هیبریدی هم در تیپ های SV, SL و Platinum به فروش می‌رسد. تجهیزات استاندارد برای تیپ پایه * عبارتند از: رینگ های آلومینیومی 18 اینچی، شیشه دودی عقب، دسترسی بدون کلید، کنترل آب و هوای سه نقطه‌ای، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلی های ردیف دوم با نسبت 40/60 ، صندلی های ردیف سوم با نسبت 50/50 ، فرمان تلسکوپی با قابلیت خم شدن به چپ و راست، کروز کنترل و سیستم صوتی با چنجر 6 دیسکی و شش بلندگو. تیپ SV این تجهیزات را به تجهیزات پایه اضافه می‌کند: چراغ های اتوماتیک جلو، محفظه نگهداری وسایل روی سقف داخلی، ورود و استارت بدون کلید، حسگرهای پارک عقب، صندلی برقی راننده با قابلیت حرکت در هشت جهت، روکش چرمی فرمان و دسته دنده، اتصال بلوتوث، نمایشگر رنگی هفت اینچی، دوربین دید عقب، سیستم صوتی به روز شده و تک دیسکی، رادیوی ماهواره‌ای و پورت USB و iPod. در مرحله بعد به تیپ SL می‌رسیم که این تجهیزات را به مشتریان ارائه می‌کند: چراغ مه‌***، گرمکن آیینه، دربازکن برقی برای درب عقب، روکش چرمی و گرمکن برای صندلی های جلو و عقب، حافظه تنظیمات راننده، صندلی برقی جلو با قابلیت حرکت در چهار جهت و آیینه الکتروکرومیک. اگر برای تیپ SL، پکیج Tech را خریداری کنید، این امکانات را هم در اختیارتان می‌گذارد: یک پریز برق 120 ولت، نمایشگر لمسی 8 اینچی، سیستم مسیریاب، سیستم صوتی Bose با 13 بلندگو و اتصال بلوتوث. پکیج Premium هم این امکانات را ارائه می‌دهد: سیستم صوتی Bose ، نمایشگر 8 اینچی (بدون مسیریاب)، پریز برق 120 ولت، سانروف بزرگ پانوراما و لوازم بکسل. تیپ فول آپشن Platinum همه تجهیزات فوق را به صورت استاندارد دارد و تجهیزات زیر را هم به آن می‌افزاید: رینگ های آلومینیومی 20 اینچی، پکیج بکسل، دوربین پارک 360 درجه، فرمان برقی قابل تنظیم به همراه گرمکن و مجرای هوای تازه برای صندلی های جلو. اگر برای تیپ Platinum پکیج Premium را سفارش بدهید، سقف پانوراما، سیستم سرگرمی با دو نمایشگر DVD برای صندلی های جلو هم در اختیارتان می‌گذارد. این سیستم سرگرمی جدا از آن سیستم استاندارد کارخانه‌ای است که روی همه مدل های نیسان Pathfinder نصب می‌شود.


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%285%29.jpg

قدرت و عملکرد موتور
نیروی پیشرانه نیسان Pathfinder را دو نوع موتور متفاوت تأمین می‌کند. یک موتور مخصوص خودروهای بنزینی و یک موتور مخصوص خودروهای هیبریدی است. نیسان Pathfinder بنزینی مجهز به یک موتور شش سیلندر 3.5 لیتری است که 260 اسب‌بخار نیرو و 325 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیسان Pathfinder هیبریدی، در کنار یک موتور بنزینی 2.5 لیتری مجهز به ****شارژر، از یک موتور الکتریکی 15 کیلو واتی (که یک باتری لیتیوم-یونی آن را تغذیه می‌کند) هم استفاده می‌کند که در مجموع 250 اسب‌بخار نیرو و حدود 330 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. هر دو موتور از گیربکس متغییر پیوسته (CVT) بهره می‌برند که می‌تواند به چرخ های جلو و یا به هر چهار چرخ (که کمپانی نیسان آن را چهار چرخ متحرک می‌نامد) متصل باشد. سیستم چهار چرخ متحرک شامل یک سوئیچ است که به راننده اجازه می‌دهد قدرت موتور را به نسبت 50 /50 بین چرخ های جلو و عقب توزیع کند که بیشتر برای جاده های شنی و رانندگی در برف مناسب است. در تست هایی که روی نیسان Pathfinder بنزینی و مجهز به سیستم AWD انجام گرفته است، صفر تا صد این خودرو 8 ثانیه برآورد شده که کمی بالاتر از میانگین است. مصرف سوخت این خودرو با دو چرخ متحرک جلو، در سیکل ترکیبی 12 لیتر (14 لیتر در شهر و 11 لیتر در بزرگراه) به ازاء هر صد کیلومتر رانندگی است. این مصرف با چهار چرخ متحرک به 13 لیتر در سیکل ترکیبی (14 لیتر در شهر و 11 لیتر در بزرگراه) بالغ می‌شود. نیسان Pathfinderدر صورتی که خوب تجهیز شده باشد، می‌تواند 2268 کیلوگرم بار را یدک بکشد. نیسان Pathfinder هیبریدی چهار چرخ متحرک، در سیکل ترکیبی 11 لیتر (11 لیتر در شهر و 10 لیتر در بزرگراه) به ازاء هر صد کیلومتر رانندگی بنزین مصرف می‌کند. اگر از سیستم AWD استفاده شود، مصرف سوخت در بزرگراه اندکی کاهش پیدا می‌کند. این میزان مصرف سوخت برای یک کراس اوور که دارای سه ردیف صندلی است، بسیار کم است. مصرف تویوتا هایلندر هیبریدی کمی بالاتر از این است. البته توان یدک‌کشی نیسان Pathfinder هیبریدی کاهش پیدا می‌کند و به 1588 کیلوگرم می‌رسد.


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%286%29.jpg


ایمنی
تجهیزات ایمنی استاندارد برای نیسان Pathfinder2014 عبارتند از: ترمز ضد قفل، کنترل کشش و پایداری، کیسه هوای جانبی برای صندلی های جلو و کیسه هوای پرده‌ای گسترده که هر سه ردیف صندلی را می‌پوشاند. حسگر پارک و دوربین دید عقب به صورت استاندارد روی همه تیپ های نیسان Pathfinder ، به جز تیپ پایه S، نصب شده‌اند. این آپشن ها برای تیپ * فقط به صورت سفارشی قابل خریداری هستند. تیپ Platinum دارای دوربینی لوکس‌تر با دید فراگیر است. خودرو نیسان Pathfinderدر تست ترمز، با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، پس از پیمودن 38 متر متوقف شد که از میانگین پایین‌تر است. در تست تصادف هم در مجموع برای ایمنی 5 ستاره ، برای مقاومت در برابر فشار جلو 5 ستاره و برای مقاومت جانبی نیز 5 ستاره کسب کرد. در تست تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه، نیسان Pathfinder رتبه بالای «خوب» را به دست آورد.

طراحی داخلی و امکانات خاص

http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/nissan/Nissan-Pathfinder_Hybrid_2014%20%20%283%29.jpg


نیسان Pathfinder2014 کابین جذابی ارائه می‌دهد که در آن از مواد با کیفیت استفاده شده و به ویژه در تیپ فول آپشن Platinum بسیار زیبا است. با این که داخل کابین آمپرها و کلیدهای کنترلی زیادی به چشم می‌خوردند، ولی همگی آن ها دم دست هستند و استفاده از آن ها آسان است. نمایشگر لمسی هم بسیار کاربردی است و امکانات کنترلی مفیدی در اختیار راننده قرار می‌دهد. هم صندلی های جلو و هم صندلی های عقب بسیار راحت هستند. صندلی های ردیف دوم می‌توانند به جلو و عقب خم بشوند تا راحت‌تر باشند و یا فضای بیشتری در اختیار سرنشینان ردیف سوم قرار بدهند. صندلی های ردیف دوم حتی اگر صندلی بچه هم روی آن ها نصب شده باشد، به راحتی به جلو خم می‌شوند تا سرنشینان ردیف سوم بتوانند سوار شوند.
برخلاف گلایه هایی که معمولاً از صندلی های ردیف سوم می‌شود، صندلی ردیف سوم نیسان Pathfinder به اندازه کافی فضا دارند تا افراد بزرگسال و قد بلند را در خودشان جا بدهند. البته فضای جلوی پا کمی تنگ است، به این ترتیب در سفرهای طولانی فقط به بچه ها خوش خواهد گذشت. هم نیسان Pathfinder بنزینی و هم هیبریدی در پشت صندلی های عقب 0.54 متر مکعب فضای بار دارند که اگر صندلی های ردیف دوم و سوم خوابانده شوند، این فضا به 2.26 متر مکعب افزایش پیدا می‌کند. فضای مفید و به درد بخوری است ولی با این حال خودروهایی نظیر Acadia یا CX-9 هم در بازار هستند که فضای بیشتری در اختیار می‌گذارند.

تجربه رانندگی
نیسان Pathfinder2014، به عنوان یک خودرو خارج شهری نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند. در بیشتر موارد موتور شش سیلندر 3.5 لیتری و گیربکس CVT شتاب قابل قبولی ارائه می‌کنند. موتور شش سیلندر در مانورهای سرعت، کمی تنبل به نظر می‌رسد و گیربکس CVT نیز چنانچه با پدال گاز خشن باشد، ممکن است کند واکنش نشان بدهد. البته با گذشت زمان به هردوی این ها عادت می‌کنید ولی واقعاً نمی‌شود به سر و صدای موتور عادت کرد. صدای این موتور شش سیلندر از صدای رقبایش بیشتر است. سیستم تعلیق نیسان Pathfinder در جاده کارش را خوب انجام می‌دهد و با جذب ناهمواری ها، یک سواری نرم و پایدار در اختیار می‌گذارد. اگر تیپ Platinum که رینگ های 20 اینچی دارد را انتخاب کنید، سواری روی جاده های ناهموار به طور قابل توجهی خشک‌تر خواهد بود. با این که فرمان نیسان Pathfinder سبک و دقیق است، هندلینگ آن زیاد قوی نیست و سنگین احساس می‌شود. مشتریانی که به دنبال هندلینگی اسپرت‌تر هستند ممکن است مزدا CX-9 یا فورد فلکس را ترجیح بدهند، ولی بسیاری از خریداران نیسان Pathfinder این امر را ضعف بزرگی قلمداد نمی‌کنند.

منبع: مجله دو دیفرانسیل

zanjan
25-04-2014, 09:35
کپی چینی فورد F-150
http://www.2diffmag.com/DesktopModules/DnnForge%20-%20NewsArticles/ImageHandler.ashx?Width=300&Height=300&HomeDirectory=%2fportals%2f2diffmag_main%2f&FileName=new%2fKawei-K1++%281%29.jpg&PortalID=179&q=1 (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%281%29.jpg)


چینی‌ها نشان داده‌اند که کپی کارهای قهاری هستند. آن‌ها خودروسازی را هم با کپی کردن آموخته‌اند و البته گاهی هم کارهای باکیفیتی از آن‌ها می‌بینیم. اما این کار باعث می‌شود که چنین محصولاتی جدی گرفته نشوند.
خودروهای معروف بیشتر در معرض کپی شدن از سوی چینی‌ها هستند. شاید ضعف در نوآوری و خلاقیت باعث چنین روندی شده باشد. به هر صورت آخرین محصول کارخانه Kawei یک وانت است که از روی فورد f-150 نسل قبل تقلید شده است.


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%282%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%282%29.jpg)


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%283%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%283%29.jpg)
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%284%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%284%29.jpg)
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%285%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%285%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%286%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%286%29.jpg)


خودروی بعدی هم یک شاسی بلند از روی همین خودرو است که ملغمه ای از فورد و جیپ چروکی است. امیدواریم نظر شرکت‌های داخلی به این کپی‌کارهای بی‌ریشه جلب نشود همانند همان روندی که پارس خودرو با کپی نیسان پیک‌آپ انجام داد و پیک آپ ریچ را وارد بازار کرد!


http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%287%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/Kawei-K1%20%20%287%29.jpg)

منبع: پدال

raminarti
03-05-2014, 13:53
تصاویر/ پایان راه یک BMW (http://shafaf.ir/fa/news/252101/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DB%8C%DA%A9-bmw)


ظاهرا این اتومبیل لوکس و گرانقیمت BMW در کارخانه نتوانسته است تست ها و آزمون های نهایی را با موفقیت پشت سر بگذارد. از آنجایی که آلمانی ها روی کیفیت خیلی حساس هستند ترجیح دادند خودرو را منهدم نمایند. شاید هزینه های اصلاحات فنی آن از ارزش فلز های آن بیشتر بوده است.

http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106870_990.jpg


http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106871_411.jpg


http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106872_318.jpg


http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106873_225.jpg


http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106874_684.jpg

zanjan
12-05-2014, 10:04
شاسی‌بلند‌های لوکس در مقابل یکدیگر

از راه رسیدن نسل سوم بی ام و X5 همه را متعجب کرد و باعث شد در این پرسش قدیمی تجدید نظر کنند: آیا شاسی بلندهای بزرگ تانک هایی سنگین و بد قواره هستند که بیشتر به درد دشت و بیابان می‌خورند یا خودروهای خانوادگی با دوام، بلند و خوش‌رکاب؟

http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%281%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%281%29.jpg)
اگر محدوده قیمتی 100000 دلار را در نظر بگیریم، ستاره ها به خودروهایی تعلق می‌گیرند که دارای این خصوصیات باشند: موتور شش سیلندر 3 لیتری مجهز به توربوشارژر. البته مرسدس بنز و بی ام و خودروهایی دیزل و چهار سیلندر با قیمت حدود 80000 دلار به بازار عرضه می‌کنند ولی پورشه و لندرور این کار را نمی‌کنند. به طور قطع، بدون در نظر گرفتن مرسدس بنز ML-Class که با قیمت 101900 دلار به فروش می‌رسد، نمی‌توان به این سوال جواب داد. نسل سوم مرسدس بنز ML خودرویی پیشتاز و نوآور است که وارد سومین سال فروشش می‌شود. پورشه کاین، جدیدتر از مرسدس بنز ML-Class است و از سال 2002 پا به میدان گذاشته است ولی نسل دوم این شاسی‌بلند از سال 2011 وارد بازارهای جهانی شده است. قیمت تیپ پایه و دیزلی این خودرو به 101100 دلار بالغ می‌شود. رنج روور Sport جدید، که سبک‌تر و مجهزتر است هم، با موتور قوی‌تر HSE SDV6 به میدان آمده است و برچسب قیمت آن عدد 125800 دلار را نشان می‌دهد که موفق به تست آن نشدیم ولی این پرسش را در ذهن‌مان مطرح می‌کند که بالاخره، فناوری آلمانی را بدون چون و چرا قبول کنیم یا فناوری انگلیسی را؟
قیمت و تجهیزات
شاید از شاسی‌بلندهای لوکس اروپایی انتظار تجهیزات استاندارد و سخاوتمندانه‌ای را داشته باشید ولی حتی در محدوده قیمتی 100000 دلاری نیز خوب است بررسی کنید ببینید در ازاء پرداخت این پول چه امکاناتی در اختیارتان قرار می‌گیرد. برای مثال، شاید انتظار داشته باشید سیستم دسترسی بدون کلید، دوربین دید عقب و گرمکن صندلی به صورت استاندارد ارائه بشوند، چون بسیاری از خودروسازان کره‌ای و ژاپنی این کار را می‌کنند، ولی ابداً اینطور نیست. در عوض می‌توانید روی سیستم اتوماتیک stop/start، سیستم کنترل در سربالایی و سراشیبی، مسیریاب ماهواره‌ای و بسیاری تجهیزات ارتباطی دیگر حساب کنید.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2815%29.jpg
پورشه کاین دیزل با قیمت 101100 دلار، بیشتر تجهیزات استاندارد و پایه را ارائه می‌کند ولی فرمان قوی، کیسه هوای زانویی راننده و کنترلگر صوتی تجهیزات داخلی را در اختیار مشتری نمی‌گذارد. پورشه کاینی که ما مورد بررسی قرار دادیم از بیشتر آپشن های سفارشی بهره می‌برد، از جمله: رینگ های 20 اینچی، سقف پانوراما، سیستم مدیریت تعلیق و پکیج ویژه طراحی داخلی به رنگ سیاه که 116210 دلار آب می‌خورد. حتی رنج روو Sport که قیمت تیپ HSE SDV6 آن 125800 دلار است هم، این قدر امکانات در اختیار مشتریان نمی‌گذارد.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2825%29.jpg
با این حال، رنج روور آبروی آبا و اجدادی‌اش را حفظ می‌کند و تکنولوژی آف رود بسیار قابل و کارآمدی در اختیار می‌گذارد که از آن میان می‌توان قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم تعلیق بادی و الکترونیک، تنظیم ارتفاع اتوماتیک هنگام بارگیری، سیستم اتوماتیک جدید Terrain Response 2 و سیستم کنترل کشش و پایداری را نام برد. رنج رووری که ما مورد بررسی قرار دادیم، 22850 دلار بیشتر برایمان آب خورد و مجهز به پکیج لوکس HSE بود که این امکانات را در اختیار قرار می‌دهد: سیستم صوتی Meridian با صدای فراگیر، نمایشگر مجازی 12.3 اینچی TFT، دزدگیر، جعبه کمک های اولیه و صندلی های برقی جلو با قابلیت حرکت در 18 جهت. خودرو ما علاوه بر این ها مجهز به سقف پانوراما، سیستم کنترل آب وهوای اتوماتیک چهار نقطه‌ای، گرمکن صندلی جلو، سیستم هشدار دهنده نقاط کور و همچنین پکیج راحتی HSE بود که این امکانات را ارائه می‌دهد: تنظیم نور بالا، آینه الکتروکرومیک، نورپردازی داخلی و کفی های قابل تنظیم. قیمت آن هم ناقابل است: فقط 148650 دلار.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%282%29.jpg
بی ام و X5 xDrive30d با دست و دل بازی، نمایشگر مجازی و سیستم پیشگیری از برخورد تصادف را به صورت استاندارد ارائه می‌کند و آپشن هایی بسیار پیشرفته نظیر سیستم دید در شب جدید در اختیار مشتریان می‌گذارد (که البته 3700 دلار آب می‌خورد). روی خودرویی که ما مورد بررسی قرار دادیم، حدود 17000 دلار تجهیزات سوار شده بود. تجهیزاتی از قبیل: رنگ متالیک، سیستم تعلیق قابل تنظیم و "نرم"، روکش آلومینیومی صفحات بدنه، سقف پانوراما، صندلی های راحت به همراه تکیه گاه مخصوص کمر، سیستم صوتی Harman/Kardon با صدای فراگیر و پکیج چرمی Nappa برای طراحی داخلی.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2812%29.jpg
مرسدس بنز ML350 Blue Tec حدود 101900 دلار قیمت دارد و وسوسه کننده‌ترین فهرست از تجهیزات استاندارد را ارائه می‌دهد. برخی از این تجهیزات نظیر حسگرهای پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب، دوربین فراگیر، سیستم کنترل در جاده های باریک و کنترلگر صوتی، مانند تجهیزات خودروهای رقیب است ولی با پرداخت یک هزینه اضافی می‌توانید از سیستم هشدار نقاط کور هم برخوردار شوید. علاوه بر این ها، خودرویی که ما مورد بررسی قرار دادیم، دارای این موارد بود: رنگ متالیک، روکش های چرمی به رنگ مشکی و بژ، مانیتور صندلی های جلو، یک پکیج اسپرت شامل: سیستم تعلیق بادی، رینگ های 21 اینچی، ورود و استارت بدون کلید، سانروف شیشه‌ای و درب عقب برقی، سیستم صوتی Harman/Kardon با صدای فراگیر، رادیوی دیجیتال و گیرنده تلویزیون که روی هم رفته 121400 دلار خرج روی دستمان گذاشت.

طراحی داخلی
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2814%29.jpg
ظاهر گرد و مدور پورشه کاین باعث می‌شود کوچکتر به نظر برسد. در واقع ارتفاع آن بین 57 تا 91 میلی‌متر کوتاه‌تر از رقباست و فاصله محوری آن هم، کمتر است. با این حال، طول آن 4846 میلی‌متر است که 42 میلی‌متر از مرسدس بنز ML-Class بیشتر است. داخل کابین، اوضاع و احوال کمی متفاوت است. صندلی های جلو پورشه کاین روی چند ریل قرار دارند ولی فقط به طرف جلو حرکت می‌کنند که رقابتی است زیرکانه با صندلی های بی ام و X5 که بزرگتر هستند. سرنشینان آن روی نشیمن‌گاهی نرم و راحت می‌نشینند و به پشتی‌ای تکیه می‌زنند که دو وضعیت مختلف دارد و جلو پا هم حسابی جادار و وسیع است، چیزی حدود 35 میلی‌متر بیشتر از فضای پای صندلی بی ام و، آن هم در حالتی که صندلی به عقب رانده شده است.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2817%29.jpg
داشبورد زیبا و جذاب نیز، طراحی ارگونومیک خوبی دارد و نمایشگر TFT در سمت راست صفحه کیلومترشمار قرار گرفته و بسیار دم دست و کاربردی است. بعضی کسانی که سوار این خودرو شده‌اند می‌گویند کنسول مرکزی شلوغ و پر دکمه، آن ها را دستپاچه کرده، در حالی که بعضی دیگر طراحی سبک پانامرای آن را خیلی پسندیده‌اند. به هر حال، وقتی آدم با ابزارآلات مانوس باشد بهتر می‌تواند از آن ها استفاده بکند، هر چند برای بعضی افراد مدتی طول می‌کشد که یاد بگیرند چطور حسگرهای پارک را به طور موقت غیرفعال کنند (با فشردن یک دکمه نمی‌توان این کار را انجام داد بلکه باید داخل منوی صفحه نمایشگر شد و حسگر را غیرفعال کرد). با این که رقبای این خودرو سعی می‌کنند امکانات رفاهی درجه یک ارائه کنند تا متفاوت باشند، کابین تمام مشکی پورشه کاین با ارائه چیدمان و راحتی فوق‌العاده مرزهای تجمل را پشت سر می‌گذارد.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2818%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2818%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2811%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2811%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%286%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%286%29.jpg)http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2824%29.jpg (http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2824%29.jpg)
درب عقب به صورت برقی باز می‌شود و 670 لیتر فضای بار در اختیار می‌گذارد که وقتی صندلی ها به جلو رانده شده باشند باز هم عمق این فضا به طور قابل توجهی کمتر از فضای بار مرسدس بنز (690 لیتر) و رنج روور (784 لیتر) است. با این حال فضای بار پورشه کاین کمی از فضای بار بی ام و (650 لیتر) بیشتر است.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2821%29.jpg
شرم‌آور است چون ابعاد رنج روور خیلی بزرگتر از بی ام و است و به لطف درهایی که به طور کامل باز می‌شوند، سوار و پیاده شدن به آن خیلی راحت‌تر است. اگر نگاهی به داخل کابین بیندازیم، می‌بینیم که صندلی ها سفت هستند و لبه های مخروطی شکل سقف باعث می‌شوند ارتفاع سقف در عقب کم و در جلو زیاد باشد. دکمه های کنترلگر سیستم سرمایشی در قسمت عقب هم، نصب شده‌اند ولی مانند گرمکن صندلی ها فقط به صورت سفارشی قابل خریداری هستند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2823%29.jpg
سقف شیشه‌ای رنج روور در مقایسه با بی ام و X5 و پورشه کاین کوچکتر و طراحی داشبورد آن هم سنتی‌تر است، در عوض جنس مواد و پرداخت آن ها بسیار عالی است. چند عیب و ایراد کوچک هم به چشم می‌خورند که از آن میان می‌توان این موارد را نام برد: دکمه های بالابر شیشه در جای مناسبی قرار نگرفته‌اند، تزیینات روی درب زیاد جالب نیستند، واکنش نمایشگر لمسی کند است، چراغ های جلو به طور اتوماتیک تنظیم نمی‌شوند مگر این که آن ها را روی حالت اتوماتیک بگذارید.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%288%29.jpg
مرسدس بنز ML350 در مقایسه با رنج روور، سقف شیشه‌ای کوتاه‌تری دارد و سوار و پیاده شدن به آن هم به راحتی رنج روور نیست. ارتفاع مرسدس بنز ML350 از ارتفاع رقبایش کمتر است و همین باعث می‌شود تکان ها بیشتر به صندلی ها منتقل بشوند مگر این که پمپ سیستم تعلیق بادی را فعال کنید تا پستی و بلندی های سطح زمین را بپوشاند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2810%29.jpg
صندلی های عقب مرسدس بنز ML350 جای پایی در حدود خودروی رقیب یعنی پورشه کاین در اختیار می‌گذارند و بر خلاف رنج روور برای سرنشینان قد بلند هم ارتفاع کافی دارند. از طرفی فضای مرسدس بنز کمی تنگ به نظر می‌رسد، به خصوص در مقایسه با بی ام و. استفاده از سیستم کنترل خودرو هم به راحتی استفاده از iDrive بی ام و نیست.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%283%29.jpg
کابین بی ام و X5 ضمن بهره‌گیری از تزییناتی از جنس عاج و سقف پانورامای بزرگ، نسبت به رقبایش کابینی روشن‌تر و پر نورتر در اختیار سرنشینان می‌گذارد، سیستم iDrive هم که زبانزد خاص و عام است. صفحه نمایش بزرگ 10.25 اینچی هم به راننده اجازه می‌دهد با چشم منوها را بالا و پایین کند. همچنین راننده می‌تواند یک لغت را با نوک انگشت به صورت خرچنگ قورباغه روی صفحه بنویسد یا از کنترلگر صوتی استفاده کند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%285%29.jpg
استفاده از تکنولوژی های هوشمند مانند دوربین مجازی و تعبیه محفظه های خیلی بزرگ روی قسمت داخلی درب‌ها، هنوز هم ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. صندلی های عقب بی ام و جا پای بزرگی دارند، چیزی شبیه جا پای پورشه (وقتی صندلی ها به جلو رانده شده باشند). جالب است بدانید فاصله محورهای بی ام و فقط 38 میلی‌متر از فاصله محورهای پورشه بیشتر است. ارتفاع سقف بی ام و هم، به پای ارتفاع سقف پورشه نمی‌رسد. صندلی صاف و تخت عقب هم، نشیمن‌گاه راحتی ندارد ولی هر چه باشد از صندلی های گود رنج روور راحت‌تر است.
موتور
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2822%29.jpg
نیروی پیشرانه همه این خودروها را یک موتور توربو دیزل شش سیلندر 3 لیتری تأمین می‌کند ولی با هم، تفاوت های ریز و درشتی دارند. موتور لندروور مجهز به توربوشارژر دوگانه است و در مقایسه با موتور شش سیلندر خطی بی ام و X5، کم وکاستی هایی دارد. هر چهار خودرو دارای گیربکس هایی مجهز به مبدل گشتاور اتوماتیک هستند و همگی به جز مرسدس بنز ML350 که هفت سرعته است، هشت سرعته هستند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%289%29.jpg
مرسدس بنز تقریباً از پس هر شرایطی بر می‌آید ولی تعویض دنده ها سریع نیست و آن را قدری سست و بی‌جان می‌کند. دسته دنده عمودی مرسدس بنز کاربردی به نظر می‌رسد ولی تجربه نشان داده است که استفاده از آن بسیار دشوارتر از استفاده از یک دسته دنده معمولی است. این دسته دنده نشان می‌دهد که پدل شیفترها دارند عادی می‌شوند، هر چند که واکنش آن ها کند است. رنج روور هم مجهز به پدل شیفتر است ولی پورشه دکمه های شیفت خاص خودش را روی غربیلک فرمان ارائه می‌دهد که حساسیت کمی دارند (پدل شیفترهای معمولی هم به صورت سفارشی ارائه می‌شوند). بی ام و به صورت استاندارد دارای پدل شیفتر نیست (هزینه خرید آن به صورت سفارشی 400 دلار است) ولی درست مثل رنج روور دسته دنده را جلو می‌دهید تا دنده را سنگین کنید و برای سبک کردن دنده هم آن را عقب می‌کشید.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%284%29.jpg
بی ام و رجزخوانی می‌کند که کمترین مصرف سوخت را در سیکل ترکیبی دارد (6.2 لیتر در هر 100 کیلومتر) ولی در تستی که ما انجام دادیم حسابی عطش داشت و در هر 100 کیلومتر، 11.8 لیتر سوخت مصرف کرد. گشتاور موتور مرسدس بنز 840 نیوتن متر است که از گشتاور رقبایش بیشتر است ولی موتور 2175 کیلوگرمی آن، سنگین‌ترین موتور این گروه است و با مصرف 11.3 لیتر در سیکل ترکیبی، از نظر مصرف سوخت هم در جایگاه دوم قرار دارد. پورشه کاین 241 اسب‌بخار نیرو و 550 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند ولی قدرت و گشتاور آن فقط ده واحد از قدرت و گشتاور بی ام و X5 کمتر است. هر دو خودرو هم، نسبتاً سبک هستند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2816%29.jpg
چیزی که از همه بیشتر اهمیت دارد نحوه انتقال گشتاور پورشه است. عدم وجود تأخیر و رابطه مستقیم بین شتاب و نیروی موتور، تعویض دنده را آسان می‌کند. همین امر موجب می‌شود ضعف در عملکرد زیاد به چشم نیاید. این پورشه دست‌آموز سر و صدای کمی هم از خودش در می‌آورد. دور موتور پورشه که حداکثر به 4600 دور بر دقیقه می‌رسد، حدود 400 دور بر دقیقه از گشتاور بی ام و X5 و رنج روور و 800 دور بر دقیقه از مرسدس بنز بیشتر است. از طرفی، دور موتور 3000 دور بر دقیقه‌ای بی ام و، گشتاور زیادی تولید می‌کند و مانند مرسدس بنز به راحتی پستی بلندی ها را پشت سر می‌گذارد، هر چند هر دو کمی سنگین و تنبل به نظر می‌رسند. ولی این ها در مقایسه با رنج روور چیزی نیست. این خودرو با 288 اسب‌بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور از همه قویتر است ولی به رغم موتور توربوشارژری‌اش باید کمی صبر کرد تا روی دور بیفتد. همین امر باعث می‌شود هنگام رانندگی در شهر یا در جاده های باریک خارج از شهر حسابی مأیوس‌تان کند. از طرفی، رنج روور اقتصادی و مقرون به صرفه است. مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی 9.4 لیتر است و پورشه کاین با مصرف 10.2 لیتر در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. این مقدار مصرف باعث می‌شود رنج روور با باک پر 80 لیتری‌اش بیشتر از 850 کیلومتر راه برود، در حالی که پورشه با باک 85 لیتری‌اش 830 کیلومتر مسافت را طی می‌کند. اگر هم باک 100 لیتری را به طور سفارشی خریداری کرده باشید، پورشه بیش از 1000 کیلومتر برایتان راه می‌رود. مرسدس بنز با باک 93 لیتری بیش از 820 کیلومتر و بی ام و با باک 85 لیتری بیش از 720 کیاومتر مسافت را طی می‌کند.
فرمان‌پذیری، سواری و هندلینگ
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2829%29.jpg
واضح است که اگر کمی مته به خشخاش بگذاریم و همه این خودروها را در جاده تست کنیم، می‌بینیم که پورشه کاین هندلینگ خوبی دارد و مرسدس بنز ML350 هم خیلی زود از خونسردی بیرون می‌آید و خودش را نشان می‌دهد. تفاوت قائل شدن بین بی ام و X5 و رنج روور کار دشوارتری است... هردوشان قوی و توانا هستند ولی شخصیت و مهارت هایشان متفاوت است. درست مثل پورشه، یک دور کوچک زدن با بی ام و هم نشان می‌دهد که برای این کار ساخته شده است... یک شاسی بلند راهنورد. این خودرو بزرگ آلمانی، تیز و فرز است و تایرهای دیواره بلندش ثابت می‌کنند که ابزار مناسبی برای رفع سر و صدا هستند. با این حال بی‌ام‌و به اندازه پورشه تیز و فرز و سریع نیست. سیستم تعلیق بی ام و X5 عادی و نرمال نیست، فقط Sport و Comfort است. در جاده های پر دست‌انداز، حالت Sport بی ام و X5 در مقایسه با پورشه کمی خشک است و حالت Comfort هم، کاملاً نرم و بی سر و صدا نیست.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2830%29.jpg
پورشه به مفهوم یک شاسی بلند، خودرو خوبی است ولی انتظار بیشتری از آن می‌رود. در جاده های ناهموار به X5 گاز بدهید، با تکیه به چرخ های جلویش به پیش می‌رود ولی به نظر می‌رسد چرخ ها به سختی کار می‌کنند. رنج روور سواری بهتری دارد. فرمان‌پذیری آن در مقایسه با چهار رقیب دیگر کندتر است، در حالی که دینامیک و پویاست و در مقایسه با بی‌ام‌و و پورشه، بیشتر به یک شاسی‌بلند شباهت دارد. خودروساز صدها کیلوگرم آلومینیوم مصرف کرده تا در قالب یک بدنه فلزی به حرکت در بیاید. تیپ Sport هم مثل سایر رقبایش حدود دو تن وزن دارد ولی مثل پورشه روی چرخ هایش سبک احساس می‌شود. اگر منصفانه در مورد فرمان رنج روور قضاوت کنیم، باید بگوییم حساسیتش کم است ولی برای گشت و گذار در مسیرهای هموار بسیار مناسب است.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2827%29.jpg
رنج روور بیشتر از X5 دست‌اندازها را جذب می‌کند ولی نه به خوبی پورشه کاین. تکان های بزرگ و ناخواسته آن را آشفته و پریشان نمی‌کنند ولی دست‌اندازهای کوچک و پی در پی می‌توانند سیستم تعلیق را غافلگیر کنند. روی هم رفته، بی سر و صدایی کابین، سواری نرم و حس پویایی رنج روور دست به دست هم می‌دهند و این گنده بریتانیایی را به یک راهنورد تمام وکمال تبدیل می‌کنند که می‌توان مسافت های طولانی را به راحتی با آن طی کرد. خلاصه کلام این که، پس از ده ها تست آف رود که روی تیپ Sport رنج روور انجام گرفت به این نتیجه رسیدیم که اگر می‌خواهید در تعطیلات سر به دشت و بیابان بگذارید، ارزشش را دارد که نگاه دقیق‌تری به این خودرو بیندازید.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2828%29.jpg
مرسدس بنز ML350 Blue Tec از نظر پکیج، تجهیزات و موتور انتخاب های زیادی در اختیار مشتری قرار می‌دهد، ولی کم و کاستی هایی دارد که از محبوبیتش می‌کاهد. فرمان به طوری غیر عادی سنگین است و یک بار سفت شدن آن کافی است تا ببینید چرخاندن آن با چه سر و صدایی همراه است. البته این خودرو نسبت به مدل قبلی خود، بهتر شده است. با این که کمپانی مرسدس بنز راه زیادی را پیموده است ولی هنوز از این که در این حوزه پیشتاز باشد، فاصله زیادی دارد. واقعیت در مورد حالت Sport بی ام و X5 این است که نه خوش‌دست است نه راحت. راندن در حالت Comfort هم، زیاد راحت نیست مگر این که کیفیت سواری آن ارتقا داده شده باشد. هنگام سواری، کابین و داشبورد جیر جیر می‌کنند. وقتی حالت های مختلف رانندگی پورشه کاین را امتحان می‌کنید، هر کدام به نوبه خود یک کیفیت از سواری را ارائه می‌کنند. حالت Comfort نرم و روان است و آرام قدم برمی‌دارد، حالت Normal هم به سیستم تعلیق اجازه می‌دهد نفس راحتی بکشد. بعد از آن هم حالت Sport را انتخاب کنید تا واکنش ها تند و تیزتر بشوند و بهتر بتوان ماشین را جمع کرد ولی ممکن است تکان های شدید صدای سرنشینان را در بیاورد. هنگام پیچیدن، فرمان نرم است و اگر ماشین سنگین باشد گاهی تکان های شدیدی دارد.

نتیجه‌گیری
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2820%29.jpg
بین بی ام و X5 و رنج روور Sport رقابت تنگاتنگی وجود دارد، پیروز میدان هم بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد. با این که X5 روی مسیرهای ناهموار سواری نرمی ندارد، ولی شاسی قرص و محکم، عملکرد خوب و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک، لوکس بودن و طراحی به روز و هوشمندانه کابین باعث می‌شوند آن را دوست داشته باشیم. اگر تجهیزات استاندارد و آپشن های قابل سفارش آن را هم در نظر بگیریم، شایسته آن است که جایگاه دوم را از آن خودش بکند.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%287%29.jpg
البته حال و هوای دینامیک رنج روور آن را به راهنوردی اسپرت‌تر تبدیل می‌کند و بهتر از بی ام و مسیرهای ناهموار را پشت سر می‌گذارد. موتور دیزل مجهز به توربوشارژر دوگانه، کارآمد است ولی واکنش ضعیف آن مأیوس کننده است، از طرفی رنج روور زیاد مجهز و جادار نیست و نمی‌توان راحت داخلش نشست. مرسدس بنز ML350، علیرغم این که تجهیزات زیادی به صورت استاندارد ارائه می‌کند، نظیر یک کابین مجهز و گشتاور بالا، کیفیت سواری خوبی ندارد و کمی هم بی زرق و برق است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2813%29.jpg
پورشه کاین بالاتر از یک شاسی‌بلند خوب ظاهر می‌شود. این خودرو بیشتر شبیه یک استیشن واگن خانوادگی است که راندن آن در مسیرهای طولانی بسیار مفرح است. پورشه کاین دیزل از این هم بهتر است. از واکنش سریع، آلایندگی کم و کارآمدی موتور گرفته تا طراحی و چیدمان عالی فضای داخلی. به این ترتیب، هر وقت خواستید خودرویی بخرید که قابل رقابت با رقبایش باشد، از نظر ما می‌ارزد که برای خریدن پورشه کاین دیزل کمی بیشتر هزینه کنید.
http://www.2diffmag.com/portals/2diffmag_main/new/z%20%2819%29.jpg


منبع : 1car-carAdvice

Artavil offroad
12-05-2014, 15:24
تصاویر/ پایان راه یک BMW (http://shafaf.ir/fa/news/252101/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DB%8C%DA%A9-bmw)

http://shafaf.ir/files/fa/news/1393/2/10/106874_684.jpg


نامردا !!!:kar:

اقلا یه چک میکردین شاید یه سیمی فیوزی سوکتی چیزی ازجاش دراومده بوده!!!!:attachment435:

خوب حالا کیلویی چند اینارو میدن؟؟؟:attachment416:

raminarti
07-06-2014, 11:42
نیسان آبی ............................

morteza-sh
07-06-2014, 17:51
فکر کنم این بی ام دبلیو یا مال یه خلافکار بوده یا قاچاقی وارد شده و با دستور یه قاضی سخت گیر به این حکم دچار شده.

raminarti
10-06-2014, 15:19
(تصاویر) تبدیل بوئینگ724 به خانه مسکونی (http://www.boursenews.ir/fa/news/125269/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%88%D8%A6%DB%8C%D9%86%DA%AF724-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C)


فرارو-مرد 64 ساله با خرید یک هواپیمای اسقاطی آن را به محل زندگی خود تبدیل کرده است.


"بروس کمپبل"بروس کمپبل مهندس الکترونیک، در سال 1999 یازنشسته شد و هواپیمای بوئینگ 727 را که در خارج از شهر پورتلند بود، برای جلوگیری از تبدیل شدن به آهن قراضه به خانه خود تبدیل کرد.


او این بوئینگ 724 را در زمینی در شهر هیلسبورو ایالت اورگون مستقر کرده است و آن را به یک خانه راحت برای زندگی مبدل ساخته است.


بروس می گوید: اواخر سال 97 یا اوایل 98 بود که تصمیم گرفتم یک هواپیما بخرم. مبلغ 100 هزار دلار برای خرید آن پول دادم. بدیهی است که قیمت خیلی گران بود. در عین حال مبلغ 120 هزار دلار نیز بابت تبدیل آن به خانه خرج کردم. هواپیما در سال 1999 و در شب هالووین به اینجا رسید. فردای آن روز خبر هواپیمای من از همه شبکه‌های تلویزیونی پخش شد که مرا متحیر کرد.


خانواده و دوستان بروس که از جریان خرید هواپیما اطلاع نداشتند خبر آن را از تلویزیون شنیدند. عکس های رویترز از این خانه عجیب را در زیر می بینید.


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130597_457.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130598_215.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130599_739.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130600_501.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130601_211.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130602_432.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/20/130603_262.jpg

raminarti
11-06-2014, 15:55
عرضه بنزین به صورت غیر مجاز در تهران (عکس) (http://www.boursenews.ir/fa/news/125387/%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)افراد سودجو با حضور در حاشیه برخی جایگاه های عرضه بنزین در تهران، بنزین خارج از نوبت می فروشند. این کار علاوه بر مخدوش کردن چهره پایتخت ، خطرات احتمالی خاص خود را به همراه دارد.


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358584_163.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358585_366.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358586_338.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358587_366.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358588_486.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358589_439.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358590_425.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358591_468.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358592_432.jpg (http://www.asriran.com/)


http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/3/21/358593_293.jpg (http://www.asriran.com/)

pedram.kz
11-06-2014, 16:19
چرا رنگش ابیه؟

raminarti
15-06-2014, 16:56
خودروی پلیس حین تعقیب و گریز واژگون شد/دو پرسنل نیروی انتظامی مجروح شدند+تصاویر (http://www.boursenews.ir/fa/news/125618/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B9%D9%82%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%88%D8%A7%DA%98%DA%AF%D9%88%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D8%AF%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%84-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D9%88%D8%AD-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%D B%8C%D8%B1)


به گزارشخبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، (http://www.yjc.ir/fa/list/5/99)بامداد امروز یکشنبه ساعت 01:55 طی تماس از کلانتری مرکزی به سازمان آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو سمند نیروی انتظامی واقع در شهریار،بلوار شهید مداحی،روبروی حصارزیرک گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد ونجات ایستگاه های 101 مرکزی و 401 شهریار را به صدا درآورد وا مدادگران با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه شدند.

امدادگران پس از حضور در محل مشاهده کردند، یکدستگاه خودرو سمند متعلق به نیروی انتظامی به علت تعقیب و گریز از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با گاردریل فلزی واژگون شده است.

این حادثه منجر به مصدوم شدن سطحی دو نفر از سرنشینان خودرو فوق گردیده که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری افرد مصدوم بصورت سرپائی درمان و محل تحویل نیروی انتظامی حاضر در محل حادثه گردید.


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/3/25/2340630_849.jpg


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/3/25/2340631_643.jpg


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/3/25/2340633_340.jpg

tahasniper2
15-06-2014, 18:43
چرا رنگش ابیه؟

خیلی وقته ابیه اخه تولیده داخله دیگه

pedram.kz
15-06-2014, 19:38
نه بابا من چند روز پیش زدم هنوز صورتی بود

1977
15-06-2014, 20:05
بنزین به ظاهر یورو 4 که به ما میدن............

raminarti
17-06-2014, 12:39
معرفی 10 خودروی برتر از نظر ارزش (http://www.boursenews.ir/fa/news/125770/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-10-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4)
http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/436/436105a47699034d0a2170e11f3274b9.jpg
شرکت بزرگ بیمه آمریکایی USAA به انتشار فهرستی از 10 خودروی برتر از نظر ارزش برای خریداران خودرو اقدام کرده که سه مدل از خودروهای تویوتا شامل پریوس هیبرید صندوقدار، مدل شاسی‌بلندهای لندر و مدل متوسط صندوقدار تویوتا کمری در صدر این فهرست قرار دارند و مزدا و هوندا نیز هر یک دو رتبه را به خود اختصاص دادند. شرکت بیمه USAA در انتخاب این فهرست که برای چهارمین سال منتشر می‌شود، ایمنی، پایایی و میزان استطاعت را مورد لحاظ قرار داده است. استانداردهای امسال شامل استانداردهای ایمنی سختگیرانه‌تر در رتبه‌بندی‌های موسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه بوده‌اند و 10 خودرو برتر از میان 24 فاینالیست انتخاب شده‌اند که به این ترتیبند:صندوقدار کوچک: تویوتا پریوس، واگن مزدا: مزدا تری هاچ بک، صندوقدار متوسط: تویوتا کمری، مینی‌ون: هوندا اودیسه، کوپه: شورولت اسپارک، صندوقدار لوکس متوسط: لینکولن ام‌کی زد، شاسی‌بلند کوچک: مزدا سی‌ایکس‌فایو، صندوقدار لوکس بزرگ: ولوو اس 80، شاسی‌بلند متوسط: تویوتا‌های لندر، شاسی‌بلند لوکس متوسط: آکورا ام دی‌ایکس.

================================================== ==============خودرو جدید مینی همه را غافلگیر کرد! + تصاویر (http://www.boursenews.ir/fa/news/125755/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%BA%D8%A7%D9%81%D9%84%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1)


به گزارش فرازنیوز، بی.ام.و با رونمایی از مدل کانسپت (مفهومی) مینی Superleggera ویژن در فستیوال Villa d'Este glitz همه را غافل‌گیر کرد. این کانسپت که با همکاری تورینگ * u p e rلجرا ساخته شده، یک مدل رودستر کلاسیک و کاملا منحصربه‌فرد است که از طراحی کاملا خالص، مینیمال و پرحسی بهره می‌برد. از طرف دیگر منبع تامین نیروی الکتریکی * u p e rلجرا آن را به دنیای مدرن مرتبط می‌کند.


در طراحی * u p e rلجرا شاهد ویژگی‌های آلمانی، انگلیسی و ایتالیایی هستیم و طراحی آشنای مینی با ویژگی‌های کلاسیک آمیخته می‌شود. پانل‌های دست‌ساز بدنه جلوه‌ای خاص و کیفیتی بی‌نظیر به طراحی آن بخشیده‌اند. ورقه‌های نرم آلومینیومی روی فریم لوله‌ای ساخته شده از آلومینیوم سبک وزن کشیده شده‌اند. کاپوت کلاسیک، چراغ‌های گرد و جلوپنجره شش ضلعی از ویژگی‌های بارز * u p e rلجرا هستند. پلاک روی جلوپنجره حالتی اسپرت به آن بخشیده و خطوط روان روی کاپوت بر طراحی صیقلی آن تاکید می‌کند. رنگ آبی بدنه به این امر کمک شایانی می‌کند. موضع عریض و قوس چرخ‌های عضلانی در مقابل آینه‌های ظریف و رینگ‌های آلومینیومی براق تضاد چشم‌نوازی به وجود آورده و در قسمت نیز عقب شاهد چراغ‌های بی نظیر ال.ای.دی هستیم که با ذکاوت طراحی شده‌اند.


درون کابین * u p e rلجرا زیبایی‌شناسی مسابقه‌ای حکم‌فرما است. در بعضی قسمت‌ها فریم بدون پوشش باقی مانده و قابل مشاهده است و از طرف دیگر، حس کلی فضا همچنان لوکس است. آلومینیوم و چرم در کابین به دفعات به کار گرفته شده است. پنل ابزار از یک ورقه آلومیینومی یک‌تکه ساخته شده که درون آن فن‌آوری‌های آینده‌نگرانه مینی جای گرفته است. میراث مسابقه‌ای انگلیسی در صندلی‌های سبدی اسپرت و چرم هم قابل تشخیص است.


در مجموع هنر ایتالیایی از زاویه دید مینی به کار گرفته شده و در طراحی خارجی و همین طور طراحی داخلی فرم در راستای عملکرد خلاصه و روی تجربه رانندگی متمایز متمرکز شده است.


در این مدل دوسرنشینه و روباز فاصله دو محور جلو و عقب 2520 میلی‌متر است. بدنه فیبرکربنی و آلومینیومی آن نیز 4162 میلی‌متر طول، 1964 میلی‌متر عرض (بدون در نظر گرفتن آینه‌ها 1825 میلی‌متر) و 1209 میلی‌متر ارتفاع دارد.

http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132445_946.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132447_628.jpg
http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132446_531.jpg

http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132448_387.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132449_522.jpg


http://fararu.com/files/fa/news/1393/3/26/132451_439.jpg

mehdi-sh
17-06-2014, 13:29
اینو آقا رامین تو صفحه اول گذاشتن
تقریبا مال دوسال پیشه:


ريو از 16 ميليون تومان گذشت

بازار خودروهاي داخلي پس از افزايش متوسط شش درصدي اخير و همين‌طور با احتساب افزايش يك درصدي ماليات بر ارزش افزوده و افزايش نرخ ديه (بيمه شخص ثالث) شرايط جديدي را تجربه مي‌كند.


در اين ميان قيمت بيش از 16 ميليون توماني ريو تا حدودي جلب توجه مي‌كند. اين در حالي است كه اين خودرو اسفند سال گذشته به دليل مسائل مربوط به ايربگ از خط توليد سايپا خارج شده است.


قيمت رسمي برخي خودروهاي داخلي در كف بازار به شرح زير است:


سمند ef7lx پايه گازسوز: 18 ميليون و 400 هزار تومان


سمند lx مالتي پلكس با كيسه هواي راننده: 16 ميليون تومان


پژو پارس سال با ترمز ضد قفل و ايموبلايزر: 19 ميليون و 300 هزار تومان


پژو 405 با ترمز ضد قفل و ايموبلايزر و رينگ آلومينيومي: 15 ميليون و 200 هزار تومان


سوزوكي اتوماتيك فول كلاس8: 64 ميليون تومان


سوزوكي ويتارا كلاس 8 مدل 1391: 68 ميليون تومان


پژو 206 تيپ2 با دو ايربگ: 16 ميليون و 500 هزار تومان


پژو 206 تيپ 5: 20 ميليون و 500 هزار تومان


پژو 207 اتوماتيك: 26 ميليون و 500 هزار تومان


پژو 207 دنده‌اي: 21 ميليون تومان


پژو 206 اس.دي v8: 19 ميليون و 700 هزار تومان


تندر 90 مدل e2 پارس خودرو: 18 ميليون تومان


تندر 90 مدل e2 ايران خودرو: 17 ميليون و 600 هزار تومان


نيسان قشقايي hight؛ : 71 ميليون تومان


پرايد sx111؛: 10 ميليون و 300 هزار تومان


پرايد sx131؛: 9 ميليون و 500 هزار تومان


پرايد sx132؛: 9 ميليون و 600 هزار تومان


تيبا: 12 ميليون و 800 هزار تومان‌


ريو: 16 ميليون و 300 هزار تومان (توليد اين خودرو از اسفند سال گذشته متوقف شده است)


مگان اتوماتيك 2000: 40 ميليون و 500 هزار تومان


ماكسيما اتوماتيك: 59 ميليون تومان


مزدا2: 39 ميليون تومان‌


نيو مزدا3 تيپ2: 63 ميليون تومان


مزدا3 new مدل 1391: 62 ميليون تومان


ارقام فوق قيمت‌هاي كف بازار بوده كه از سوي اتحاديه صنف دارندگان نمايشگاه‌ها و فروشندگان اتومبيل تهران اعلام شده است.

raminarti
17-06-2014, 18:21
رواج دستفروشی بنزین در پایتخت (http://www.boursenews.ir/fa/news/125837/%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA)در حاشیه بزرگراه‌های پایتخت و حتی نزدیکی جایگاه‌های سوخت، بنزین به طور غیر قانونی توسط دست‌فروشان در شرایطی با قیمت لیتری ۱۰۰۰ تومان به بالا عرضه می‌شود که بسیاری از رانندگان با هدف معطل نشدن در صف های طولانی جایگاه‌ها از این شیوه عرضه بنزین استقبال می‌کنند.


به گزارش ایسنا، فروش بنزین به صورت غیرقانونی در شرایطی با کارت‌های سوخت خودروهای اسقاطی و مفقود شده، وانت بارها و موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود که در برخی موارد تفاوتی بین قیمت دست‌فروشان با قیمت بنرین آزاد وجود ندارد!


این در حالی است که سهمیه مصرف ۶۰ لیتری بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت‌های سوخت کفاف مصرف بسیاری از خودروها را نمی‌دهد و در نتیجه بسیاری از مردم مجبور به استفاده از بنزین آزاد هستند.


بر اساس این گزارش از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی بنزین ۲۴ میلیون کارت سوخت برای انواع وسائط نقلیه صادر شد اما بنا به اعلام حسین هاشمی، معاون ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت، از دی ماه سال گذشته تا کنون شش میلیون کارت سوخت ابطال شده است.


آنطور که معاون ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور عنوان کرده، کارت‌های سوخت ابطال شده مربوط به انواع وسائط نقلیه، خودروهای فرسوده، موتورسیکلت‌های فرسوده یا فاقد پلاک ملی و خودروهای فاقد هویت بوده است تا از این محل روزانه شش میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین صورت بگیرد.


طرح ساماندهی مصرف سوخت در کشور در حالی از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور آغاز شده که بنا به اعلام مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، در پی اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی میزان مصرف بنزین افزایش یافته و به روزانه ۶۷ میلیون لیتر رسیده است.


مصطفی کشکولی با بیان اینکه مصرف این فراورده در قیاس با مدت مشابه سال قبل، رشد ۴.۹ درصدی داشته است گفته که انتظار می‌رود با توجه به تعطیلات تابستانی پیش‌رو، مصرف بنزین فراتر نیز برود و به روزانه ۷۰ میلیون لیتر (میانگین) برسد.


باید دید عزم ستاد سوخت برای ابطال کارت های سوختی که ما به ازای آنها خودرو وجود ندارد و تلاش در جهت ساماندهی مصرف سوخت موجب جلوگیری از این شیوه توزیع بنزین می‌شود یا خیر.

raminarti
19-06-2014, 19:18
گوسفندی که گرانتر از پورشه فروخته شد! (http://www.tabnak.ir/fa/news/409404/%DA%AF%D9%88%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF)


یک گوسفند دو سالۀ عربستانی، رکورد بهای فروش چارپایان را شکست!
کد خبر: ۴۰۹۴۰۴

http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1393/3/29/387316_403.jpgیک گوسفند دو سالۀ عربستانی، رکورد بهای فروش چارپایان را شکست!

به گزارش العالم، در یک حراجی که در شهر طائف عربستان برگزار شد، یک گوسفند دو ساله از نژاد کمیاب، به مبلغ یک میلیون ریال عربستان (بیش از 800 میلیون تومان) به فروش رسید و دو برۀ آن هم نیم میلیون ریال فروخته شد.

این دو بره هر کدام شش ماه عمر دارند و هریک به مبلغ 250 هزار ریال فروخته شده اند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، خریدار این گوسفندان که «سعود الطجل» نام دارد، پس از اعطای چک تضمینی به مبالغ فوق به فروشنده، در توضیح این اقدام خود گفت: تکثیر نژادهای کمیاب چارپایان، سود سرشاری را نصیب ما خواهد کرد.

j h
20-06-2014, 02:05
اقا این دیگه چ مدل گوسفندی هست نکنه خای...... طلا هست از موتور گیربکسش مشخصاتی عکسی چیزی بزارین بریم تو دهات بگردیم پیدا کنیم بفرستیم عربستان.:kngt:

raminarti
20-06-2014, 14:40
قیمت خودروهای وارداتی را چه کسی تعیین می‌کند؟ (http://www.boursenews.ir/fa/news/126040/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF)
در حالی که تمرکز مردم و مسوولان بر قیمت خودروهای داخلی است، برخی واردکنندگان خودرو محصولات خود را به قیمت دلخواه عرضه می‌کنند.
تا پیش از ورود شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو در سال 1390 قیمت خودروهای داخلی و خارجی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می‌شد.
در آن زمان سازمان حمایت علاوه بر تعیین قیمت‌ها، وظیفه نظارت بر عملکرد خودروسازان و واردکنندگان خودرو را نیز بر عهده داشته و با تخلفات احتمالی این شرکتها برخورد می‌کرد.
با این حال از اواخر سال 90 و با ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری خودرو، موضوع تعیین قیمت خودروهای وارداتی و نظارت بر عملکرد واردکنندگان بعضا به فراموشی سپرده شده است.
در دو سال اخیر واردکنندگان خودرو فارغ از نظارت‌های پیشین قیمت محصولات خود را به نرخ دلخواه تعیین و به بازار عرضه کرده‌اند که نمونه روشن آن سوءاستفاده‌های کلان واردکنندگان خودرو از جهش‌های قیمتی نرخ ارز در سال 91 بود.
در دولت جدید نیز اگرچه شورای رقابت همچنان وظیفه قیمت‌گذاری خودرو را بر عهده داشته و قیمت‌های جدید خودروهای داخلی را اخیرا اعلام کرده است اما این شورا همچنان درباره قیمت خودروهای وارداتی ساکت است.
این در حالی است که به گفته این شورا، خودرو جزو کالاهای انحصاری است و طبیعتا شورای رقابت علاوه بر خودروهای داخلی باید بر قیمت خودروهای خارجی و عملکرد واردکنندگان خودرو نیز نظارت کند.
این وضعیت در حالی است که برخلاف تصور رایج، سهم فروش خودروهای خارجی در ایران بالا است به‌گونه‌ای که سال گذشته 35 درصد فروش بازار خودروی ایران مربوط به خودروهای وارداتی بود.

raminarti
28-06-2014, 09:37
واکنش جالب استاندار به شعر پشت خودوری حامل سوخت قاچاق +عکس (http://www.boursenews.ir/fa/news/126640/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B9%D8%B1-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)


به گزارش ” بوتیا "، استاندارد سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی که مدت طولانیست در یکی از شبکه اجتماعی فعالیت دارد در واکنش به تصویر شعر پشت خودروی حامل سوخت قاچاق در بلوچستان با مضمون ” سالار بلوچستانم شب و روز در بیابانم,گرچه گازوییل کشم تیرم مکن جوانم” که در یکی از صفحات خبری […]به گزارش ” بوتیا "، استاندارد سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی که مدت طولانیست در یکی از شبکه اجتماعی فعالیت دارد در واکنش به تصویر شعر پشت خودروی حامل سوخت قاچاق در بلوچستان با مضمون ” سالار بلوچستانم شب و روز در بیابانم,گرچه گازوییل کشم تیرم مکن جوانم” که در یکی از صفحات خبری سیستان و بلوچستان منتشر شده بود نوشت:
استاندار:شلیک تیر و قاچاق ممنوع به انی بیاندیشیم که که موجب اسیب از هر حیث نگردد ما هم بر این اندیشیه ایم که زمینه ای را برای اشتغال فراهم نماییم که شان انسانی رعایت شود
http://fa.botianews.com/wp-content/uploads/2014/06/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82.jpg (http://fa.botianews.com/wp-content/uploads/2014/06/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82.jpg)
به امید روزی که سخن استاندار به صورت عینی محقق شود.
منبع: وحدت پرس

raminarti
02-07-2014, 16:18
خودروهای مورد علاقه سارقان (http://www.boursenews.ir/fa/news/127063/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%82%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86)معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با اعلام اسامی خودروهای مورد علاقه سارقان گفت: با اقدامات انجام شده در قرارگاه مبارزه با سرقت، ربودن خودرو در خردادماه نسبت به ماه قبل۷.۲ درصد کاهش یافت.


به گزارش مهر، سرهنگ علی غیاثوند گفت: تنها ۵ درصد خودروهای سرقتی برای سند نمره کردن و به فروش رساندن آن در کشور انجام شده و بیشتر سرقت های خودرو منجر به سرقت لوازم و قطعات داخلی خورو شده و سپس سارقان ماشین را در محله ای خلوت رها می کنند. در حال حاضر ۹۶ درصد خودروهای سرقتی از سوی ماموران کشف و به صاحبانشان تحویل می شود.


وی با اعلام اینکه سارقان خودرو کشور حرفه ای نیستند،گفت:۹ درصد سرقت های کشور را سرقت خودرو تشکیل می دهد. این درحالی است که نسبت وقوع سرقت در خردادماه امسال نسبت به اردیبهشت ماه ۷.۲ درصد کاهش یافته است. معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با اعلام اینکه ۸۰ درصد خودروهای سرقتی سال گذشته مدلشان زیر ۸۶ بود،گفت: همزمان با نصب سویچ ضد سرقت از سال ۸۶ روی خودروهای داخلی ایمنی اندکی افزایش یافته و سرقت کاهش یافته است.پراید و پژو؛ خودروی مورد علاقه سارقان

وی در مورد بیشترین خودروهایی که از سوی سارقان ربوده می‌شود، گفت: پراید، بیشترین آمار سرقت را به خود اختصاص داده است اما باید توجه داشت که اقبال عمومی و همچنین تولید این وسیله نقلیه در کشور زیاد است.
پس از پراید، گروه پژو و پیکان،نیسان و وانت مزدا بیشترین آمار سرقت را به خود اختصاص داده اند.در سال ۹۲ تنها ۱۰ خودروی پرایدی که تولید همان سال بود سرقت شد. این نشان از ارتقا ایمنی خودروها دارد.


غياثوند با بیان اینکه اقدامات خودروسازان برای جلوگیری از سرقت مطلوب است، گفت: این اقدامات جامع نیست؛ این شرکتها همچنان باید برای افزایش ضریب امنیت محصولات خود تلاش کنند. هنوز هم سارقان علاقه‌مند به ربودن وسایل داخل خودرو و قطعات هستند به همین دلیل لازم است قطعه‌سازان در راستای هویت‌سازی برای قطعات خودرویشان اقداماتی انجام دهند.


معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بیان اینکه خودروسازان توان افزایش ضریب امنیت محصولاتشان را دارند، گفت: خودروسازان باید به سمتی حرکت کنند که وقتی سارق با انجام اقدامات تخریبی وارد خودرو شد، نتواند آن را به حرکت درآورد.

raminarti
06-07-2014, 09:38
چه خودروهایی را می‌توان با قیمت خودروهای داخلی در بازار جهانی خرید؟ (http://www.boursenews.ir/fa/news/127307/%DA%86%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C%D B%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF)


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین المللخبرگزاری فارس (http://www.farsnews.com/)، بر این اساس با در نظر گرفتن قیمت روز دلار در بازار آزاد، قیمت روز پژو پارس، پژو 405، پژو 206، پژو 206 صندوقدار، رانا، سمند، سمند سورن، ام وی ام 530، و ام وی ام 315 ، با قیمت هایی بین 30.3 تا 43.2 میلیون قیمتی معادل 9774 دلار تا 13961 دلار دارند.
بر اساس این گزارش خودروهای زیر بهترین انتخاب افراد برای خرید خودرو در بازه قیمتی 11 هزار دلار تا14.7 هزار دلار در بازارهای بین المللی هستند.
نیسان ورسا 2015 11990 دلار
حجم موتور: 1600 سی سی . قدرت: 109 اسب بخار ، مصرف سوخت: 7.8 لیتر در 100 کیلومتر. 6 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000787_PhotoL.jpg

شورلت اسپارک2014 12170 دلار
حجم موتور: 1200 سی سی . قدرت: 84 اسب بخار، مصرف سوخت: 7.2 لیتر در 100 کیلومتر. 6 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000788_PhotoL.jpg

میتسوبیشی میراژ 2014 12995 دلار
حجم موتور: 1200 سی سی، قدرت: 74 اسب بخار، مصرف سوخت: 6.8 لیتر در 100 کیلومتر، 6 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000789_PhotoL.jpg

اسمارت فورتو 2014 13270 دلار
حجم موتور: 1000 سی سی، قدرت: 70 اسب بخار، مصرف سوخت : 7.4 لیتر در 100 کیلومتر، 6 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000790_PhotoL.jpg

کیا ریو 2014 13900 دلار
حجم موتور: 1600 سی سی، قدرت: 138 اسب بخار، مصرف سوخت 7.6 لیتر در 100 کیلومتر، 6 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000791_PhotoL.jpg

فورد ***تا 2014 14100 دلار
حجم موتور: 1600 سی سی، قدرت: 120 اسب بخار، مصرف سوخت: 6.5 لیتر در 100 کیلومتر، 7 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000793_PhotoL.jpg

شورلت سونیک 14170 دلار
حجم موتور: 1400 سی سی، قدرت: 138 اسب بخار، مصرف سوخت 7 لیتر در 100 کیلومتر، 7 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000794_PhotoL.jpg

تویوتا یاریس 14430 دلار
حجم موتور: 1500 سی سی ، قدرت: 106 اسب بخار، مصرف سوخت: 7.6 لیتر در 100 کیلومتر، 5 دنده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/14/13930414000795_PhotoL.jpg

هیوندا اکسنت 14645 دلار
حجم موتور: 1600 سی سی، قدرت: 138 اسب بخار، مصرف سوخت 7.4 لیتر در 100 کیلومتر، 7 دنده

raminarti
07-07-2014, 15:10
عجیب ترین عروسی‌ها در جهان +تصاویر (http://www.boursenews.ir/fa/news/127389/%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1)


به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران (http://www.yjc.ir/fa/services/10)،نگاهی خلاصه به چند عروسی عجیب در جهان
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407764_733.jpg
این عروس برزیلی و داماد پرتغالی که اولین‌بار یک‌دیگر را در هواپیما و حین پرواز دیده بودند و در همان نگاه اول عاشق هم شده بودند، تصمیم گرفتند به همین مناسبت مراسم عروسی‌شان را هم حدود یک سال بعد از اولین دیدار در هواپیما و حین پرواز برگزار کنند.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407765_534.jpg
این زوج اردنی هم تصمیم گرفتند برای این‌که متفاوت باشند به صورتی غیرعادی به خانه بخت بروند.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407766_314.jpg
این زوج جوان هنگ‌کنگی هم با قطاری که مخصوص همین عروسی طراحی شده به خانه بخت رفتند.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407767_354.jpg
این زن و شوهر ایتالیایی هم برای این‌که نام خود را در کتاب رکورد‌های جهانی گینس ثبت کنند، تصمیم گرفته‌اند با لباس عروسی بسیار بلندی جشن بگیرند. ظاهرا برای دوخت لباس عروسی حدود ۶ هزار متر پارچه ابریبشم استفاده شده است.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407768_519.jpghttp://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407769_526.jpg
وا و پاول زوجی لهستانی هستند که مراسم عروسی آن‌ها ۵ متر زیر آب برگزار شد. ۲۷۵ مهمان این مراسم عروسی نیز همگی با لباس غواصی در این مراسم عروسی حضور داشتند. اوا (عروس) همان زیر آب جواب "بله" را به داماد (پاول) داد و همان زیر آب تمام اسناد قباله ازدواج را امضا كردند.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/4/16/2407770_353.jpg
این دو نفر مادربزرگ و نوه نیستند بلکه زن و شوهر هستند. لوتار ۲۸ ساله و والی ۸۸ ساله با وجود اختلاف سنی حدود ۶۰ سال تصمیم گرفتند با هم ازدواج کنند. داماد، در خانه یکی از همسایه‌ها اولین‌بار عروس را دیده بود و به او دل بسته بود.

تابناک

raminarti
16-07-2014, 11:27
افزایش وام خودرو در برخی از بانک ها (http://www.tabnak.ir/fa/news/416760/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%87%D8%A7)


در حالی افزایش میزان تسهیلات خودرو هنوز در بانک مرکزی در حال بررسی است که برخی بانکهای خصوصی نسبت به اعطای وام 15 میلیونی اقدام کرده اند.تاریخ انتشار:
۲۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶ -
16 July 2014
در حالی افزایش میزان تسهیلات خودرو هنوز در بانک مرکزی در حال بررسی است که برخی بانکهای خصوصی نسبت به اعطای وام 15 میلیونی اقدام کرده اند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش بود که بانک مرکزی از احتمال افزایش وام خودرو و کالا خبرداد و رییس کل اعتبارات این بانک اعلام کرد که کارگروهی در بانک مرکزی با مسوولیت بخش اعتبارات تشکیل شده و در حال بررسی این موضوع است.

وی ابراز امیدواری کرد که بررسی‌ها در این مورد در کارگروه به نتیجه رسیده و بعد از تایید و ارجاع به شورای پول و اعتبار خبر خوشی برای متقاضیان باشد.

اما با وجود اینکه به نظر می‌رسد هنوز پیشنهاد افزایش وام خودرو و کالا که احتمال تا دو برابری آن وجود دارد مورد تایید شورای پول و اعتبار قرار نگرفته و یا حتی اگر هم تایید شده به طور رسمی اعلام و ابلاغ نشده است برخی بانکهای خصوصی در این مورد اقدام کرده و سقف اعطای وام را از هفت میلیون تومان تا 15 میلیون تومان افزایش داده‌اند.

در عین حال در کنار افزایش سقف تسهیلات، با وجود تصویب سود22 درصدی تسهیلات میزان دریافت سود این وام حدود 28 درصد است.

این در حالی است که مراجعه به برخی شعب نشان می دهد که در بانک های دولتی هنوز میزان اعطای وام حدود هفت میلیون تومان است اما در چند مورد بانک خصوصی تسهیلات خودرو 15 میلیون تومان است. در عین حال سود این وام بنابر آیتم های مدنظر بین حداقل 22 تا 28 درصد متغیر است.

همچنین یکی از بانک های خصوصی نیز عنوان کرد که تا 20 درصد امکان پرداخت وام خودرو آن هم با سود 27 درصد وجود دارد.

درعین حال برخی دیگر از بانکهایی هم که وام هفت تا 10 میلیون تومانی خودرو را هنوز در دستور کار دارند سود دریافتی این تسهیلات را بین 26 تا 28 درصد عنوان کردند.

اما بانک‌های مورد نظر اعلام کردند که اقدام آن‌ها برای افزایش وام خودرو در قالب طرح‌های مربوط به بانک خود بوده که پیشتر با مجوز بانک مرکزی دریافت کرده اند.

raminarti
17-07-2014, 10:53
نمایش-نسل-خاطره-انگیز-فولکس-واگن-در-برزیل

http://www.irinn.ir/images/36395/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%B3%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2-%D9%81%D9%88%D9%84%DA%A9%D8%B3-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84http://www.irinn.ir/sitefiles/13920918/%D8%A2%D9%84%D8%A8%D9%88%D9%85/%DA%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C/%D9%81%D9%88%D9%84%DA%A9%D8%B3/%D8%A8%D8%A7%20%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86%20%D 8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%202.jp g

raminarti
22-07-2014, 14:48
استقبال سرد از بازار خودرو + قیمت (http://www.boursenews.ir/fa/news/128576/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA)به گفته فعالان بازار خودرو رکود این بازار در ایام مصادف با شب‌های قدر افزایش یافت.


به گزارش ایسنا، اگرچه آغاز فروش فوری خودروسازان حجم معاملات در بازار آزاد خودرو را کاهش داده بود با این حال همزمانی با ایام شبهای قدر و کاهش خرید و فروش نیز این رکود را تشدید کرد.


در عین حال فعالان بازار نسبت به آینده قیمت‌ها با توجه به اظهارات اخیر برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر مخالفت با افزایش قیمت‌ها، اظهار بی اطلاعی می‌کنند.


قیمت روز خودروهای پرتیراژ داخلی به شرح زیر است:


http://www.boursenews.ir/fa/news/128576/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA

raminarti
23-07-2014, 10:02
خودروهای هیبریدی و برقی (33)
واردات رسمی خودروهای کم‌مصرف بدون تعرفه آغاز شد
عصرخودرو: سیدعباس حسینی از کاهش تعرفه واردات خودروهای کم مصرف و هیبریدی خبرداد و گفت: سود بازرگانی واردات این خودروها صفر است و به عبارت دیگر، این خودروها معاف از پرداخت سود بازرگانی در واردات هستند، این در حالی است که حقوق ورودی ترکیبی از سود بازرگانی و حقوق گمرکی است که بر این اساس، مجموع حقوق ورودی خودروهای کم مصرف، 4 درصد تعیین شده است.

http://www.asrekhodro.com/images/page/46/Full/46340_Page_1.jpg


به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از مهر، مدیرکل مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اکنون نمایندگی های مجاز واردات خودرو در کشور اقدام به واردات خودروهای کم مصرف کرده اند و به زودی این خودروها در خیابان‌ها تردد خواهند کرد، ضمن اینکه مذاکره واردکنندگان رسمی با نمایندگان کمپانی‌های تولیدکننده مطرح دنیا برای واردات این نوع خودرو در حال انجام است.
وی تصریح کرد: برخی از برندهای خودروهای وارداتی نیز به ایران واردات داشته اند و البته هنوز واردات به شیوه ای نیست که عمومیت در تمام مدل‌ها داشته باشد.
به گفته حسینی، انتظار دولت این است که بعد از صفر شدن سود بازرگانی واردات این خودروها، واردات خودورهای کم مصرف و سازگار با محیط زیست به کشور بیشتر شود و نمایندگی‌های مدل‌های موجود ابراز تمایل بسیاری به واردات این خودروها داشته اند.
وی همچنین از مذاکره سازمان توسعه تجارت ایران با واردکنندگان رسمی خودرو برای شتاب بخشیدن به واردات این نوع خودروها اشاره کرد و گفت: جلساتی با نمایندگان مجاز خودروهای وارداتی برگزار و از آنها خواسته شده است تا نمایندگی خودروسازان مطرح دنیا در رابطه با تولید خودروهای کم مصرف و سازگار با محیط زیست را در ایران دایر کنند.
به گزارش مهر، خودرو هیبریدی خودرویی است که برای حرکت کردن از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت استفاده می‌کند. در بیشتر موارد از این نام در اشاره به خودرو برقی دوگانه استفاده می‌شود که در سیستم پیشرانه آنها یک موتور احتراق داخلی (معمولاً بنزینی) در کنار یک یا چند موتور الکتریکی قرار دارد و خودرو این قابلیت را دارد که فقط از یکی از این منابع انرژی یا هر دو آن‌ها در کنار یکدیگر استفاده کند.
انواع دیگری از خودروهای هیبریدی هم وجود دارند که از سوخت‌های دیگری چون پروپان، سی‌ان‌جی، هیدروژن یا انرژی خورشیدی بهره می‌برند. نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت این خودروها بستگی به هدف طراحان خودرو دارد؛ این که آیا خودرو هیبریدی برای بهره‌وری بالاتر در مصرف سوخت، قدرت بیشتر، مسافت طولانی‌تر حرکت با یک بار سوخت‌گیری یا کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای طراحی شده است.

raminarti
26-07-2014, 20:06
تولید پژو ۳۰۱ و ۲۰۰۸ به جای تولید پژو ۴۰۵ و وانت پیکان (http://www.boursenews.ir/fa/news/128847/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%DA%98%D9%88-%DB%B3%DB%B0%DB%B1-%D9%88-%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B8-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%DA%98%D9%88-%DB%B4%DB%B0%DB%B5-%D9%88-%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%86)مدیرعامل ایران خودرو گفت: ایران خودرو به ترتیب با تولید پژو" ۳۰۱ "و "۲۰۰۸ "با پژو و "کلیو۴"و "کپچر" با رنو همکاری مشترک خواهد داشت


به نقل از "ایکو پرس" هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شرکت با اشاره به اینکه پژو قرار است با ایران خودرو،شرکت مشترکی به صورت ۵۰-۵۰ تشکیل دهد، گفت: بر اساس این توافق شرکت پژو ملزم به ارایه پلاتفرم برای تولید محصول مشترک شده و علاوه برآن نسبت به صادرات محصولات در منطقه نیز از طریق ایران خودرو اقدام خواهد کرد.


او با بیان اینکه ایجاد مرکز تحقیق و توسعه مشترک با شرکت پژو سیتروئن در این قرارداد پیش بینی شده، از تولید دو محصول جدید پژو ۳۰۱ و ۲۰۰۸ در فاز اول همکاری مشترک خبر داد و گفت: قرارداد با پژو بر اساس تولید محصولات پژو و محصول مشترک با استفاده از توان قطعه سازان ایرانی و نه به صورت سی.کی.دی خواهد بود.


مدیرعامل ایران خودرو از توافق برای تولید محصول با شرکت رنو نیز خبر داد و گفت: در مرحله اول همکاری با شرکت رنو، دو محصول «کلیو ۴» و «کپچر» در نیمه دوم امسال به بازار عرضه می شود. یکی از این دو محصول در کلاس خودروی کوچک بوده و در هر ۱۰۰ کیلومتر ۵ لیتر سوخت مصرف می کنند.


یکه زارع همچنین با اشاره به راهبرد ایران خودرو در تولید مبنی بر عرضه ۱۰ تا ۱۵ محصول جدید تا سه سال آینده گفت: از این تعداد سه محصول با برند ایران خودرو طراحی و تولید خواهد شد.


او از مذاکره با خودروسازان برتر چینی خبر داد و گفت: قبلا مذاکراتی با دو شرکت چینی انجام شده که هم اکنون نیز با درنظر گرفتن مسایل کیفی مقرر شده محصولات جدید از این دو شرکت به بازار ایران عرضه شوند.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: براساس راهبرد ایران خودرو حداکثر ۱۰ درصد از تولیدات ایران خودرو به محصولات چینی اختصاص خواهد یافت که دو محصول سدان و cross overبه زودی وارد بازار ایران خواهند شد که آغاز تولید آن با موتور تی.یو.۵ پژو و با ساخت داخل بالا خواهد بود.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه از برنامه های تحول و بهبود در کیفیت محصولات خبر داد و گفت: بر اساس ارزیابی های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تمامی محصولات تولید ایران خودرو در رده کیفی خیلی خوب قرار دارند، ولی ما خود را متعهد می دانیم که کیفیت از دید مشتری نیز به سطح خیلی خوب ارتقا یابد.


یکه زارع ضمن اشاره به تعریف ۱۰۰ پروژه بهبود کیفیت در سال ۹۳ گفت: با اجرای این پروژه ها ۸۰ درصد رضایت مشتریان در بخش کیفیت محصول برآورده خواهد شد.


او مشتریان را ذی‌نفعان اصلی ایران خودرو دانست و گفت: رضایت مشتریان با زحمات کارکنان و حمایت سهام‌داران حاصل می شود.


یکه زارع از خروج محصولات قدیمی ایران خودرو از مدار تولید خبر داد و گفت: وانت پیکان با جایگزینی محصول جدید تا پایان امسال از چرخه تولید خارج خواهد شد. همچنین خط تولید پژو ۴۰۵ نیز در سال ۹۵ متوقف خواهد شد.

raminarti
02-08-2014, 12:34
گرد و خاک شاسی‌بلندها در بازار خودرو (http://www.boursenews.ir/fa/news/129215/%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D8%B4%D8%A7%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D8%A8%D9%84%D9%8 6%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)


بهبود امنیت مالی مصرف‌کنندگان آمریکایی کمک کرد فروش خودروهای شاسی بلند بزرگ و گران قیمت در ماه گذشته افزایش پیدا کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خودروسازان در ماه ژوییه 1.44 میلیون دستگاه خودروی سواری و کامیون در آمریکا فروختند که 9.1 درصد نسبت به ژوییه سال گذشته و یک درصد نسبت به ژوئن افزایش داشت.
جنرال موتورز قوی‌ترین نمونه بازار گرم شاسی بلند بود.
فروش طراحی جدید کادیلاک اسکالاد که قیمت آن از حدود 70 هزار آغاز می‌شود، ماه گذشته بیش از دو برابر شد. این خودرو مبتنی بر شورولت تاهوئه و جی ام سی یوکون است که فروش آنها مجموعا 25.2 درصد رشد داشت و به 24 هزار و 89 دستگاه رسید.
همه این مدل‌ها جدید هستند اما جدید بودن کلیدی نیست. فروش مدل قدیمی شورولت اکینوکس 36.8 درصد و فروش انکور بیوک که یک مینی شاسی بلند است 27.9 درصد افزایش داشت.
در مجموع فروش جنرال موتورز در ژوییه به 26 هزار و 160 دستگاه رسید که 9.4 درصد رشد داشت و بهترین فروش ژوییه این شرکت از سال 2007 بود.
در فورد موتور فروش مدل شاسی بلند اکسپلورر 39.4 درصد و فروش مدل اسکیپ 18.9 درصد افزایش داشت.
به گفته رایان برینکمان، مجموع فروش شاسی بلند فورد 12.6 درصد در ژوییه رشد کرد و یکی از پرفروش‌ترین خودروهای این شرکت مدل اکسپلورر پلیس اینترسپتور بود که به دلیل مناسب بودن برای تعقیب‌های پرسرعت، محبوب پلیس است.
فورد 2209 دستگاه مدل پلیس در ژوییه فروخت که رشد 64 درصد نشان داد.
فروش شاسی بلند اکسپدیشن فورد که قیمت آن از حدود 43 هزار دلار آغاز می‌شود، 59.3 درصد افزایش داشت.
مجموعا فورد 211 هزار و 467 دستگاه خودرو در ژوییه فروخت که رشد 9.5 درصدی را نشان داد.
فروش شاسی بلند برند جیپ گروه کرایسلر نیز 40.9 درصد در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد. فروش همه مدل‌های جیپ در ژوییه افزایش داشت و مدل جدید چروکی که یک شاسی بلند کامپکت است و در اکتبر سال گذشته به عنوان جانشین لیبرتی معرفی شد به فروش جدید این شرکت افزود.
مجموعا فروش گروه کرایسلر در ژوییه با 19.7 درصد رشد به 167 هزار و 667 دستگاه رسید.
بر اساس گزارش یو اس ای تودی، محبوبیت شاسی بلندها در آمار فروش برندهای وارداتی نیز منعکس شد.
فروش شاسی بلند تویوتا در ژوییه به 215 هزار و 802 دستگاه رسید و از فورد که دومین خودروساز بزرگ آمریکاست، پرفروش‌تر شد.
فروش شاسی بلند لوکس جی ایکس لکسوس 121.9 درصد صعود کرد. شاسی بلند اندازه متوسط مورانوی نیسان 22.5 درصد افزایش فروش داشت.
نیسان و اینفینیتی به اتفاق 121 هزار و 452 دستگاه خودرو فروش داشتند که 11.4 درصد رشد داشت.
علاوه بر آسودگی خاطر مصرف کنندگان آمریکایی از بهبود وضعیت اقتصاد، عرضه مدل‌های جدید زیبا و راحت که مصرف سوخت بهینه ای دارند خودروهای شاسی بلند را پرطرفدار کرده است.

raminarti
03-08-2014, 06:16
ماجرای خودرویی کشور ...

http://farshad.persiangig.com/RageComic/farshadx_rage_115.png

raminarti
20-08-2014, 12:26
(تصویر) یک هیولا در تهران! (http://fararu.com/fa/news/203226/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%84%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86)

تصاویر زیر، یک ****ماشین اتریشی - آلمانی را در خیابان‌های تهران نشان می‌دهد.

«صبحانه آنلاین» با انتشار این تصاویر، نوشت: کراسبو جی تی محصول کشور اتریش و با ویژگی‌های خاصی همچون طراحی استثنایی، انجین توربو با توان 285 اسب بخار محصول AUDI، بدنه مرکزی تماماً از جنس فیبر کربن با وزنی که فقط به 85 کیلوگرم می‌رسد، ترمز ABS اختصاصی چند حالته، سرعت 0 تا 100 با شتاب فوق‌العاده 4.1 ثانیه، شیشه‌های محافظ جلو و کناری و سقف قابل برداشت، کمربندهای ایمنی 4 نقطه محصول آلمان، صدفی‌های صندلی آلمانی و با دارا بودن سطح آلایندگی یورو 6 به تازگی در خیابان‌های پایتخت دیده شده است.

http://fararu.com/files/fa/news/1393/5/28/149661_889.jpg

http://fararu.com/files/fa/news/1393/5/28/149662_452.jpg

================================================== ==========


(تصاویر) خودروهای رویایی در خاک ایران! (http://fararu.com/fa/news/201075/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)


لازم نیست خیلی اهل ماشین‌بازی و برند‌های بزرگ باشید‌، تنها کافی است یک انسان با احساسات باشید تا منطقه آزاد ارس بتواند رویاهای شما را که تا دیروز تنها در حد یک عکس اینترنتی بوده‌اند، به حقیقت بدل کند.

به گزارش تسنیم، پیش از ارس، منطقه آزاد کیش و اروند این فرصت را داشتند تا با آزادی کامل پای خودروهایی را به کشورمان باز کنند که شاید طی 20 سال آینده هم امکان ورودشان به ایران وجود نداشت اما در غیبت ستارگان در این مناطق آزاد‌، منطقه آزاد ارس عجایبی را پیش روی مردم ایران قرار داد که حتی تصور ورودشان به ایران هم سخت بود اما این فرش قرمز ارس میزبان خودرو‌های تازه واردی در سال 93 بود که برخی از آنها حتی در منطقه خاورمیانه هم به سختی یافت می‌شوند.

این ستارگان تازه‌وارد آنقدر خاص‌، با ارزش و در عین حال داغ هستند که به سادگی نمی‌توان از کنار آنها گذشت‌. به همین دلیل تیم خبری هفته نامه خودرو امروز در منطقه آزاد ارس تنها چند ساعت بعد از ورود این خودرو‌های خاص دست به کار شد و به سراغ ستارگان تازه وارد ارس رفت.

آنچه در این مطلب می‌خوانید تنها معرفی کوتاهی از ستارگانی است که قدم بر فرش قرمز منطقه آزاد ارس و ایران گذاشته‌اند.
Chevrolet Corvette C7
ارس خیلی سعی کرد اولین منطقه‌ای باشد که میزبان نسل جدید شورولت کوروت افسانه‌ای است اما پیش از آن 2 دستگاه کوروت C7 وارد منطقه آزاد کیش شده بودند‌. این خودرو از سال 2014 روانه بازار‌های جهانی شده و کوروت وارد شده به منطقه آزاد ارس سومین هیولای 455 اسب بخاری شورولت است که قدم به خاک کشورمان گذاشته‌. پیشرانه این خودرو 6.2 لیتر حجم دارد و با بهره‌گیری از 8 سیلندر Vشکل حداکثر توانش به 455 اسب بخار و حداکثر گشتاورش به 624 نیوتن متر می‌رسد.

شورولت این خودرو را با 2 نوع گیربکس 6 و 7 سرعته اتوماتیک به بازار عرضه کرده که نمونه وارد شده به ارس از گیربکس 6 سرعته اتوماتیک بهره می‌برد و ابهت 1.5 تنی کوروت C7 را تنها در 4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رساند و اگر باز هم تشنه هیجان و سرعت باشید کوروت می‌تواند شما را در هر ساعت 306 کیلومتر جابه‌جا کند! مصرف ترکیبی این هیولای سبک V8 حدود 9.3 لیتر در 100 کیلومتر است و از جمله مهم‌ترین رقبای آن می‌توان به SRT وایپر‌، نیسان GTR و جگوار F-Type اشاره کرد که هر سه در نوع خود بی‌نظیر هستند.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-1121551.jpg
MercedesBenz SLS AMG
SLS یک تفاوت بزرگ با دیگر خودرو‌های خاص وارد شده به ارس دارد. مرسدس بنز تولید این محصول را بعد از 4 سال در سال 2014 متوقف کرده است تا SLS با پیوستن به تاریخ و بدون جانشین به یک اسطوره مانند مدل مطرح SLR بدل شود‌. وامدار خلف در‌های گالوینگ از مدل 300 و جانشین مدل افسانه‌ای SLR در حالی به منطقه آزاد ارس وارد شده که از جمله آخرین نمونه‌های تولید شده این محصول در جهان به شمار می‌رود.
SLS AMG با پیشرانه V8 6.2 لیتری و حداکثر توان 591 اسب بخار دومین خودرو قدرتمند وارد شده به منطقه آزاد ارس طی ماه اخیر است‌. این خودرو زیبا و شگفت‌انگیز با وزن 1.6 تنی صفر تا 100 را تنها در 3.7 ثانیه می‌پیماید و حداکثر سرعتش به 320کیلومتر در ساعت می‌رسد‌.

غرش تنومند SLS AMG در ارس برای مالکش حدود 900‌میلیون تومان آب خورده است‌. از جمله مهم‌ترین رقبای این خودرو در منطقه آزاد ارس می‌توان به تنها فراری 458 وارد شده اشاره کرد‌.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-1122112.jpg
Bentley Continental GTC 2014
کانتیننتال GTC خودرویی کبریولت از کلاس GT است‌. این خودرو اولین محصول بنتلی بعد از مالکیت فولکس واگن در این شرکت به حساب می‌آید و اولین بنتلی تاریخ است که به صورت انبوه به تولید می‌رسد‌. آنچه در ارس شاهدش هستیم، جدید‌ترین مدل این خودرو در نوع کبریولت است که پسوند C پس از عنوان GT این خودرو نیز همین موضوع را بیان می‌کند‌.

استون مارتین DB9 و فراری FF نزدیک‌ترین رقبای این بنتلی هیجان‌انگیز هستند و بعید نیست برای شکست دادن این کبریولت قدرتمند یکی از شهروندان تبریزی برای واردات این دو رقیب شگفت‌انگیز نیز دست به کار شود. این خودرو در رنگ سفید و با سقف و تودوزی قرمز به منطقه آزاد ارس وارد شده از پیشرانه 4 لیتری و گیربکس 8 سرعته اتوماتیک بهره می‌برد‌.

حداکثر توان این خودرو عدد 500 اسب بخار را نشان می‌دهد و حداکثر گشتاورش نیز به 660 نیوتن متر می‌رسد. هیولای روباز بنتلی با وزن حدود 2.5 تن صفر تا 100کیلومتر را تنها در 5‌ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعتش نیز به عددی فراتر از 300 کیلومتر در ساعت می‌رسد . با این حال ابرخودرو بریتانیایی در سیکل ترکیبی هر 100 کیلومتر حدود 10.9 لیتر بنزین مصرف می‌کند . بنا به گفته مالک این خودرو حدود 830 میلیون تومان خرج روی دستشان گذاشته است و هم اکنون در پارکینگ این مالک در کنار یک رنج روور اتوبیوگرافی خانه‌ای تمام انگلیسی را به وجود آورده است‌.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-1122253.jpg
BMW 428i
خاص‌ترین و داغ‌ترین خودرو وارد شده به ارس طی هفته گذشته نه از باشگاه 500 اسب بخاری‌هاست و نه یک هیولا از لامبورگینی یا فراری بلکه این مهمان تازه‌وارد محصولی است که تنها حدود 2 ماه از ورودش به بازار خاور‌میانه می‌گذرد و با 4 سیلندر بیش از دیگر خودرو‌ها خودنمایی می‌کند‌. ب‌ام‌و سری 4 که در سال 2014 جانشین مدل سری 3 کوپه ب‌ام‌و شده وقتی شما این مطلب را می‌خوانید حدود 2 هفته از عمرش در خاک ایران می‌گذرد‌.

این سری 4 دومین مدل قدرتمند از خانواده 4 است که با عنوان 428 معرفی می‌شود و از پیشرانه 2 لیتری توربو 240 اسب بخاری و پکیج M بهره می‌برد. کوپه فریبنده ب‌ام‌و که با طراحی زیبایش دست منتقدان را بسته با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک شتاب صفر تا صد 6 ثانیه‌ای را ثبت می‌کند و حداکثر سرعتش به 250 کیلومتر در ساعت می‌رسد‌.

این خودرو علی‌رغم قدرت و شتاب فوق‌العاده در سیکل ترکیبی تنها 6.3‌لیتر بنزین مصرف می‌کند‌. نمونه وارد‌شده به ارس مدل 2015 این خودرو است و در این منطقه 75 هزار دلار ( 238 میلیون تومان) قیمت دارد‌.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-1122404.jpg
Porsche Macan * 2015
ماکان در زبان اندونزیایی به معنای ببر است‌. پورشه از سال 2010 طراحی این خودرو را آغاز کرده است تا به عنوان برادر کوچک‌تر مدل دوست‌داشتنی کاین به بازار‌های جهانی عرضه کند. ماکان سرانجام در نمایشگاه سال 2013 لس‌آنجلس و توکیو به نمایش در آمد و فروشش از بهار سال 2014 در اروپا آغاز شد‌.

یک سوم پلت‌فرم ماکان با برادر ارزان‌قیمتش یعنی آئودی Q5 مشترک است به گونه‌ای که از فاصله بین دو محور و طراحی سیستم تعلیق مشابه این خودرو استفاده می‌کند اما گیربکس‌، پیشرانه و نوع سیستم تعلیق آن کاملا با آئودی تفاوت دارد‌.

یکی دیگر از نکات جذاب در مورد ماکان این است که این خودرو اولین پورشه‌ای است که بعد از 20 سال به پیشرانه 4 سیلندر مجهز شده‌. پیش از ماکان مدل سدان 968 نیز از پیشرانه 4 سیلندر بهره می‌برد که به نظر می‌رسد با شخصیت درنده‌خوی پورشه چندان همخوانی ندارد‌! پورشه هم اکنون ماکان را در 4 مدل معمولی‌، * ، * دیزل و توربو به بازار عرضه می‌کند.

در پشت نمونه واردشده از این خودرو به منطقه آزاد حرف * بعد از نام ماکان می‌درخشد که نشان‌دهنده عدم بهره‌گیری از پیشرانه 4 سیلندر مدل معمولی است چرا که این خودرو به موتور 3 لیتری تویین توربو مجهز شده است و توانایی تولید حداکثر قدرت 335 اسب بخار و 465 نیوتن متر گشتاور را دارد.

شتاب صفر تا 100 این شاسی بلند جمع و جور پورشه با وجود وزن 1.9 تنی تنها 5.4 ثانیه است و حداکثر سرعتش به 254 کیلومتر در ساعت می‌رسد‌. شاسی بلند عجیب و خاص پورشه در سیکل ترکیبی 8.7 لیتر سوخت مصرف می‌کند و قیمت نمونه 2015 آن در منطقه آزاد ارس حدود 90 هزار دلار (286 میلیون تومان) تعیین شده است‌.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-1122505.jpg
Ford Mustang GT با تیونینگ هرتز
نسل پنجم فورد ماستنگ آخرین روزهای تولیدش را سپری می‌کند تا به زودی با نسل ششم جایگزین شود‌. همین موضوع موجب شده تا تیونر‌ها برای جاودانه‌شدن این ماستنگ بعد از حدود 10 سال تولید برای تقویتش دست به کار شوند‌. ارس نیز از این مهمانی بزرگ تیونر‌ها بی نصیب نمانده است و این روز‌ها میزبان نسخه‌ای خاص و تولید محدود از ماستنگ GT است که نام Hertz & Penske Racing شناخته می‌شود.

پیشرانه این خودرو در حالت استاندارد با حجم 5 لیتری و 8 سیلندر V شکل 420 اسب بخار قدرت تولید می‌کند اما شرکت هرتز از آنجایی که فکر می‌کرده این قدرت و شتاب 4.6 ثانیه ای‌اش آنقدر که باید شگفت‌انگیز نیستند، حداکثر قدرت این موتور را به 600 اسب بخار رسانده تا با صدایی مهیب و چهره‌ای خشمگین آن را نسبت به ماستنگ‌های دیگر متمایز جلوه دهد‌.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی ظاهری این ماستنگ را از برادران استانداردش جدا می‌کند خط طلایی کشیده شده در طول بدنه است‌. تا کنون تنها 150 نمونه از این خودرو به تولید رسیده که مدل مذکور در منطقه آزاد ارس یکی از این مدل‌هاست.
http://images.khabaronline.ir//images/2014/8/14-8-4-112326.jpg

mohamadtalari
20-08-2014, 13:43
این ماشین رو تو نمایشگاه کویر موتور رونمایی کرد و در حاله حاضر فک کنم بره فروشه
اینم لینک اصلی
http://kavirmotor.com/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1/117/16/KTM-*-BOW-GT---%DA%A9%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%88-%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%DB%8C.html

http://kavirmotor.com/Files/2014/7/15/5265.JPG

mehdi_ok
23-08-2014, 17:01
سال 1369 بعد از زلزله بزرگ رودبار و منجیل خبری منتشر شد که مدتی جزو اخبار داغ رسانه های آن زمان شد بااین مضمون که« یکی از دانشجویان شاغل به تحصیل در کانادا تمام پس اندازوبخشی ازداراییهای خود را برای کمک به زلزله زدگان ارسال کرده است»آن دانشجو که نه تنها در مقطع لیسانس شاگرد اول دوره خود بود بلکه بالاترین معدل را در تاریخ دانشکده فنی پس از شهید چمران داشته است.این در حالیست که همزمان با تحصیل حضوری فعال در جبهه داشته و در سابقه جبهه ای او همین بس که سردار علی فضلی در سال جاری در جلسه ای با موضوع راهیان نور عنوان کرده که از افتخارات من این است که در مقطعی از جنگ ايشان فرمانده من بود.او پس از اتمام دوره دکتری از دانشگاه واترلوي کاناد، به کشور بازمیگردد و به عنوان هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران مشغول به امر تدریس میگردد .... ايشان جناب دكتر فرجي دانا هستند که استیضاح و بركنار شدند.

raminarti
02-09-2014, 12:51
قیمت BMW وارداتی اعلام شد+جدول (http://www.boursenews.ir/fa/news/131894/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-bmw-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84)
قیمت خودروهای سواری BMW سال ۲۰۱۵ ساخت آلمان به نمایندگی شرکت پرشیا خودرو
را برای قیمت‌گذاری مدیران گمرکات اجرایی ارسال کرد.
وی در این برگ قیمت تاکید کرده است که ارزشگذاری خودروهای وارداتی مربوطه
با توجه به ارزش‌های اعلام شده با در نظر گرفتن کرایه حمل و بیمه انجام
گیرد.
ضمناً برای خودروهای تولید شده در سال ۲۰۱۵ در صورت تغییرات قیمت پس از بررسی در کمیته خودرو متعاقباً ابلاغ خواهد شد.
به گزارش ایسنا، قیمت خودروهای BMW تولید ۲۰۱۵ وارداتی به شرح جدول زیر است:
http://www.farasokhan.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO-PersianScript/cache/04e26_18713_115.jpg